Michelin pro3 race ve pro4 tavsiyesi

İsmail ATALI

Aktif Üye
Tepki
192
Bisiklet
Cannondale
Arkadaslar bu iki lastikten birini alacagim..biri64 tl 4 olan100 tl...decathlon un sitesinde hizi yuzde 15 arttirir gibi aciklama var pro4 halkinda..bu beni kalbimden vurdu )) gel gorki biraz pahali...hiza etkisi gercekten var mi bu lastigin ? Su anda hutchinson equinox kullaniyorum..yol tutusu akiciligi falan bana guzel geliyor ama daha iyisini henuz kullanmadim )) yardimci olursaniz sevinirim )))

• Beğen
Tepkiler: Triban
Scudo

Ahmet.Uzun

Aktif Üye
Tepki
146
Bisiklet
Salcano
Benim de merak ettigim konu.
Bisikletin ustunde gelen continental grand prix 4000 modeli lastik kuru asfaltta çok güzeldi ama yagmurda hiç guven vermeyince arkadasimdan 2.el neredeyse bitmiş pro 3 race service course aldim ve islak yol performansi acayip güzel geldi ayrica trainerda da kullanmama rağmen bu kışı çıkarttılar ve hala kullanıyorum. Yaz için grand prix 4000 lere tekrar döneceğim fakat gelecek kis için pro3-pro4 farkini bende merak ediyorum.

• Beğen

İsmail ATALI

Aktif Üye
Tepki
192
Bisiklet
Cannondale
Pro3 tutus acisindan 4 hiz acisindan gelismismis..de lastik farki ayni basinc ayarini yaltigimiizi dusunursek hizi hercekten arttirir mi en cok bilmek istedigim bu..( elbette sifir disli lastiklerden bahsediyorum ))

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.895
Bisiklet
Cervélo
(link)

Pro3 ve pro4 arasındaki farklara azcık değinmişler, Pro4 yolu daha iyi kavrıyormuş ve daha sağlammış.

Ben Pro4 Endurance kullanıyorum ve oldukça memnunum

--------------------------------------------------------------------------
Bir de tablo buldum:

https://i.hizliresim.com/VlGpqv.jpg

İsmail ATALI

Aktif Üye
Tepki
192
Bisiklet
Cannondale
Bu tablodan anladigim endurance dayanikli ama hizli degil proe race hizli az dayanikli pro 4service course pro3 ten az hizli ve baya dayanikli pro4 comp lro3 ve pro 4 ten baya hizli pro 3 ten biraz dayanikli pro4 service course tan az dayanikli pro4 comp limited hepsinden baya hizli ama en az dayanikli..dogru mudur ? ))

Ortalamasina bakarsak pro4 service course iyi bi secenek gibi geliyor bana..

Ayrica bilgi icin tesekkurler serkan ))

• Beğen
Tepkiler: Road_Runner

mevlutyuceldinc

Aktif Üye
Tepki
39
Bisiklet
Specialized
@Atalı
Merhaba,
Michelin lastikleri aldınız mı? Bende Michelin pro3 almayı düşünüyorum. Aldıysanız performansı nasıl yol tutuşu, patlamaya karşı bilgi verir misiniz. Ya da kullanan arkadaşlar varsa yardımcı olabilir mi ?

Levent S.

Aktif Üye
Tepki
215
Bisiklet
b'Twin
@mevlutyuceldinc, btwin bisikletimde michelin Pro 3 var. Öncelikle uyarmak isterim pro 4 kullanmadım o yüzden karşılaştırma yapamam. Pro 3 ile memnunum, 300 km devirdim henüz ama bir sıkıntı, patlak yaşamadım. Maks 54 km hız gördüm (ve korkup yavaşladım) ve hız beni tedirgin etti lastikler değil. Her zaman 110 basınçla kullanmaya çalışıyorum ve şimdiye kadar hızda yolu tutmama gibi bir durum yaşamadım. Virajlara da tedirgin girmedim. Özellikle dün turumdan dönerken yağmur çiselemeye başladı. Tamam daha dikkatli sürdüm, 30 km üstüne çıkmadım ama lastikler de yolu tutmamazlık etmedi (sahi üstünde diş yok nasıl yol tutuyor anlamıyorum). Demem o ki memnunum ama Michelin bunun üzerine Pro 4 çıkartmışa muhakkak lastik kalitesinde iyileşme sağlamıştır. Kabaca ifade ediyim bugün lastiklerim tükense yine Michelin ama Pro 4 alırdım, pro 3 kötü diye değil pro 4 muhtemelen daha iyidir diye.

mevlutyuceldinc

Aktif Üye
Tepki
39
Bisiklet
Specialized
Michelin Pro3 performans olarak iyi olduğunu okumuştum ama kullanmadığım için sormak istedim. Vermiş olduğunuz bilgi için teşekkür ederim.

İsmail ATALI

Aktif Üye
Tepki
192
Bisiklet
Cannondale
@mevlutyuceldinc
Pro4 leri kullaniyorum herde 1000 km ye yaklasmistir...patlak ve dayaniklilik konusunda notum sifir..yol tutusu, yuvarlanma direnci ,islak zemin surusu nktum 10...cok dayaniksiz lastumler hasat oldu ist yollarinda diye iliri...genrlde de yesilkoy sariyer bigaz hattinda suruldu..

• Beğen

mevlutyuceldinc

Aktif Üye
Tepki
39
Bisiklet
Specialized
Lastikler için iyi diyende var kötü diyende var. Açıkçası kararsız kaldım.

Ertan M.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.438
İsim
Ertan
Bisiklet
Merida
Michelin pro 4 alacam 1 haftaya gerçekten çokmu dayanıksız bu lastikler birde şuan dinamic sport 700.25 kullanıyorum pro 4 alırsam iç lastik değiştirmeme gerek varmı cevaplandırırsanız sevinirim.

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@ertanmrtz
Pro4'ün bir kaç modeli var Service Course performans odaklı olduğundan biraz dayanıksız diye biliyorum ama Endurance modeli hakkında güzel yorumlar var dayanıklılık konusunda.

İsmail ATALI

Aktif Üye
Tepki
192
Bisiklet
Cannondale
@Can Oksuz
servıce course kullanıyordum cıkardım dynamıc sport taltım rahatladım ))) zırs bı cuval yama yapılmayı bekleyen ıc lastıgım oldu ))) endurance sıparısı verdım . salı takarım bısıklete..bu arada dynamıc sport fıyatıns gore cok ıyı lastık )))

air28-3

Forum Bağımlısı
Tepki
4.031
İsim
Ersin
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
MICHELIN PRO 3 ile 9200 km yaptım,hala da kullanıyorum. Uzun yolda kullandım. Yol tutuşu, sağlamlığı bana göre çok iyi.Tavsiye ederim arkadaşlar. Pro 4 ün daha dayanıklı olduğu bi gerçek denemeden yorumlarla yola çıkmak doğru olmaz,deneyip görcem.

• Beğen
Tepkiler: Triban ve Kazuya

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Pro4 service course var bnde. Sadece bir kere raptiye girdigi icin patladi , raptiyeye dayanacak lastikte yok zaten . siz nasil patlatiyorsunuz bu lastikleri anlamiyorum .

Berk Karaca

Daimi Üye
Tepki
480
Bisiklet
Giant
Ben yaklaşık 5.000 km'dir Pro4 service course kullanıyorum ve artık arka lastik haşat olduğu için geçenlerde değiştirdim. Ön lastiğin durumu fena değil hâlâ. Şimdiye kadar sadece bir defa cam, bir defa da tel parçasından dolayı patladı bu lastikler. Ben yol tutuşundan, frenlemesinden dayanıklılığından memnun kaldım açıkçası. Yuvarlanma direnci de fena değil ama nedense bana Conti gp4000s kadar hızlı gelmediler. Sonraki tercihim ya Schwalbe One olacak ya da yine Conti.

Tepki
21
İsim
Yavuz
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Street ve DJ
Pro4 service course almıştım. Aldığım gün patladı. 2.gün yandan yarıldı ve lastik çöp oldu. Yeni maxxis detanotor aldım bir hafta olmadan onlar da habire patlamaya başladı ve kullanmayı bıraktım. Siz nasıl bu kadar uzun süre patlatmadan kullanabiliyorsunuz ilginç doğrusu. Ben 400 grlık raceguard korumaya sahip schwalbe lastikleri bile 3 bin km olmadan habire patlıyorlardı. Patlama konusunda acayip şansızım anlaşılan.

• Beğen

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@yavuzselimsebik

Maxxis dolemites 25. 800 km anca dayandı.

Pro4 ile ilk kez sürüşe çıktığım da 30 km de patladı. Neyse ki iç lastik dışarı çıkmadı umarım daha uzun süre dayanır. 100 psı da kullanıyorum, iç lastiği bir şekilde değiştiriyoruz da dış lastik fiyatları çok pahalı. bu lastik de patlarsa sanırım ben bisikleti satacağım para dayanmıyor. bu kadar çok patlamasının nedeni; sürüş alışkanlıklarımızdan da kaynaklanabilir diye düşünüyorum. ben bisiklet yolunda sürüyorum ve çok fazla cam kırlıkları, çöpler, inşaat malzemeleri oluyor. Arabaların sürekli geçtiği yollar da sürsem bu kadar çok patlamaz diye tahmin ediyorum. son 1-2 haftadır yakınımda 10 kilometrelik temiz bir bisiklet yolu var. sırf lastik patlamasın diye bisiklet yolundan çıkmıyorum çok sıkmaya başladı artık. bir çözümü varsa bende öğrenmek istiyorum.