MICHELIN Lastikler Gelmiş !...

Bibendum

Forum Bağımlısı
Tepki
463
Merhabalar !...
Yeni seri MTB ve Yol ( Dış ve İç ) Lastikler popüler bisiklet mağazalarında görülmeye başladı.
Bilginize Arkadaşlar !....

Scudo

hcyoldas

Daimi Üye
Tepki
130
Selam arkadaşlar.Bence mıchelın lastiklere özenipde boşuna 25 Euro para vermeyin.Çünki lastikler gerçekden güzel değil.Telsiz olması belki hafiflik açısından bi avantaj ama performan düşük.Arazide yok bile denilebilir.Ve yandaki yazılar 1 haftada solup yok oluyolar.Yani uzun lafın kısası kimseye tavsiye etmem.

Mehmet Çiftçi

Daimi Üye
Tepki
29
Oooo süper valla ben gecen sene xc dry almıştım çok memnun kaldım.
Bu sene bi takım daha aliiim bari tükenmeden !
Saol Bibendum ....

C

caddebostan

Misafir

Ya sen motorda kullanmaya kalkarsan olmaz tabiii ...
Bisiklet lastiği ne yapsın motorun ağırlığına dayanamazki ...
Üstelik Michelin dünyanın bir numaralı lastik ve kauçuk üreticisi onu eleştirmek bizlere düşmez.

hcyoldas

Daimi Üye
Tepki
130

Selam dostum.Ben lastikleri motorda kullandığımı söylemedim.Öyle bişey zaten istesende olamaz.Ben bisikletden bahsediyorum.Ve bence dünyanın kaçıncısı olursa olsun eleştirmek insanların yani biz tüketicilerin en büyük ve yasal haklarıdır.Gerçek tüketici olarak bunu seninde bilmen gerekir ama neyseöğrenmiş oldun.Sen çok memnun olabilirsin lastiklerden ama ben değildim.Aldım ve kapadokyada 2 hafta kullandım.Yazılarının silinmesinden vazgeçtim.Performans hiç yok denebilecek kadar az arazide.Ben beğenmedim.Ve dostlarıma tavsiye etmiiyorum.Hepsi bu.

Murat CER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.134
en doğru lastiği aldığına emin misin?
yani -söylediğimi açmak adına- kapadokyada örneğin çamurlu arazi için tavsiye edilen bir lastiği yaz mevsiminde kullanırsan tabii ki memnun kalmazsın.bu ve bunun gibi etkenleri tam olarak ortaya koyarak eleştiride bulunursan tartışma ortamının kalitesi artırmış olursun.

ben de "CST'den (maxxis,conti,hatchinson,bontrager vs.) hiç memnun değilim" diyebilirim.ama bunu açıklamak zorundayım ki kullanıcıları yanlış yönlendirmek olmasın ve çözüme doğru berbaer gidebilelim ;)

• Beğen
Tepkiler: cannn3715

Önder Özdoğan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.167

Lastık konusunda bıraz teknık bılgın zayıf sanırım..
mıchelıne tartısmya gerek yok...lastıgın bır cok modelı var ve kullanıma gore degısıyor..mıchelıne genelde sıcak ve kuru yol lastıgıdır..sıcak havalarda ve kuru zemınlerde daha performans alırsın...tabı kıs versıyonuda yok degıl tabı..kısın sana onerecegım arazıde ve yolda (ırc ) tavsıye ederım...
Bır cok lastık markası var ama genelde kullanıcılar (ırc,mıchelıne,bortega)tercıh edıyorlar)ben mıchelıne kullanıcısıyım (xcr dry)yagıslı havalarda cok performaslı degıl ama yınede ıyı benım ıcın...
mıchelıne ve ırc arasında kış sartlarına gore ırc derım ıp sayısı yuksek mıchelıne gore yanı kaucuk orgunusu(ıp) daha sıkı ve serttır bıraz..mıchelıne yumusaktır ıp durumuna gore....

sanırım yardımcı olmusuzdur...saygılar

Mehmet Çiftçi

Daimi Üye
Tepki
29
Sağol kardeşim bu konuda bayağı bir yardım cı oldun
Sanırım senden birşeyler kaptık
Gerçi ben( evoulatıon racing ralph )kullanıyorum ama olsun
bunlar biterse (IRC) alıcam

çağatay_çankaya

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bisiklet
Sedona
mıchelin XCR dry kullanıyorum performans ve yol tutuşu en üst seviyelerde...

duyguny

Forum Demirbaşı
Tepki
120
walla ben genelde yazın xc yarışlarında hutchinson phyton ları kullandım kuru zeminde oldukça güsel iş yaptılar ama yalovada çamur da 1 b.ka yaramadılar... ama şimdilik kış için irc mhytos kullanıom. ama sezona irc tubeless seracxc alcam walla..
1de arkadaşların dediği doru 1 lastiği zeminine uygun kullanmadıkça kesin 1 yorum yapılamz...

• Beğen
Tepkiler: cannn3715

Uğur Taşdemir

Forum Bağımlısı
Tepki
598
IRC seracxc nin çamur + ıslak toprak tutuşu süper , ben 2 aydır kullanıyorum çok memnunum Duygun cum .

• Beğen
Tepkiler: tayfur

duyguny

Forum Demirbaşı
Tepki
120

ben seracxc tubeless dedim uğurcum...
zaten onlar portakal yokuşunda 1 işe yaramaz :D

çağatay_çankaya

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bisiklet
Sedona
bu yaz ormanda 1 ay geçireceğim bisikletimle ve şimdiden eksilerimi temin etmeye başladım..ama lastik konusunda takıldım.orman içinde hangi markanın hangi modeli daha iyidir...?????

Murat CER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.134
XC
cross country lastikler işini görecektir.

IRC Mythos XC II mesela...
normal jant ve iç lastik kullandığın varsayımı ile...

duyguny

Forum Demirbaşı
Tepki
120
slm çağatay orman için muratın dediği gibi myhtos lar war...
yazın kullanacaksan notoslarla seracları da tavsiye ederim fakat fiyatıları mhytosa göre daha pahalı...