Metroya bisikletle binmek

celikzeki

Aktif Üye
Tepki
75
Medeniyet başka şey be kardeşim... Şurdan çıkıp Hollandaya gitsen tüm taşıma araçlarına her saatte bisikletle binilebildiğini ekstra ücret ödenmediğini ve hatta bisikletli için şöyle geniş bir kısmı oturaksız vagonlar ayrıldığını görürdük.

Scudo

temur

Üye
Tepki
0
Yolcularımız katlanabilir bisikletler ile "kılıf ya da çanta içerisinde taşımak şartıyla" işletme saatleri içerisinde, büyük boy katlanmayan bisikletler ile yoğun saatler (07:00-09:00 / 17:00-20:00) dışında bisikletleri için ekstra ücret ödemeden yolculuk edebilirler.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bugün ben havalimanı ve taksim metrolarını kullandım bisiklet taşımak için. İkisinde de bisiklet için ekstra ücret alınmadı , en son 1 yıl önce kullanmıştım ve onda bilet alınmıştı.
Bugün özellikle sordum görevlilere, tek jeton yeterli dediler. Katlanır bisiklet de değil, 28" tur bisikleti.

fatihtemizer

Daimi Üye
Tepki
156
Bisiklet
Specialized
Merhabalar.2hafta önce 3 kişi 4 bisiklet metroyu kullandık ve yogun saatleriydi.Rahatca seyehatimizi yaptık.Görevlilerde ayrıca yardımcı oldular.Ekstra ücretde ödemedik.

D.Mustafa

Forum Bağımlısı
Tepki
754
@fatihtemizer

Ah ah acaba izmir bu geri kafalılıktan ne zaman kurtulacak çok merak ediyorum.

• Beğen
Tepkiler: burhan çetin

Barış TURAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.990
Bisiklet
Kron
sabah 10 dan sonra ve aksam 7 den sonra bursaray bisikletlileri almaya başlamış.Yaklaşık 1 saat önce kullandım sorunsuzca.Hatta güvenlik turnikeden geçerken zorlanacağımı erken fark edip özürlü ve tekerlekli sandalyelilerin geçiş için kullandığı turnikeyi açarak geçmeme yardımcı oldu.Emeği geçenlere teşekkürler.Sürekli kullanmayacak olsam da acil durumlarda kullanılabilir.Ya da görükle taraflarında bütün gün turlayıp akşam da cafe vb. yerlerde dinlenip akşam da eve geri dönüş yapılabilir rahatlıkla.

Yakın şehirler arası yolculuk yapacak pedalseverlere de büyük kolaylık aslında.Sabah erken saatlerde yola cıkıldığı için metroyu erken saatte kullanma saateri uygun olmadığı için en azından dönüş yolunda(Bursa'ya gelenler için geliş yolu aslında :) )doğu-batı ucunu birbirine yakınlaştıran,vakit kazandıran bir avantaj.

Detayı da şöyle iliştirelim.Her vagonda yalnız bir bisiklet sanırım araçtan kasıt

(link)

Barış TURAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.990
Bisiklet
Kron
kılıf kullanarak katlanır bisikleti günün her saati sokabilirsiniz caktırmadan.Koca bavularla biniyor millet.Caktırmazsanız sıkıntı cıkmaz kanımca.

D.Mustafa

Forum Bağımlısı
Tepki
754
@Barış TURAN

http://www.hizliresimyukle.com/images/2014/12/10/Kural2.jpg Bizde de tam tersi.

Barış TURAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.990
Bisiklet
Kron
Bisiklet ile binin ama stres küpüne dönün gibi olmuş izmirdeki uygulama.Ayrıca bursada ek ücret yok.

D.Mustafa

Forum Bağımlısı
Tepki
754
@Barış TURAN
Aynen öyle Barış bey. Ve savları da şu: belirli saatler dışında yolcuların rahatsız olmaması için .... diye gidiyor. Ama belirledikleri saat günün en yoğun zamanları. [emoji58]

burhan çetin

Forum Demirbaşı
Tepki
970
Bisiklet
Dahon
Neyse ki Ankara'da böyle tuhaflıklarla uğraşmıyoruz.Katlanırlar için hiç sorun yok.Hatta bir defasında EGO durağına gelir gelmez otobüs gelmişti.Otobüs kalabalık olmasına rağmen şoför aracı durdurup orta kapıyı açtı.Bisikletimi otobüse bindikten sonra katladım ve bileti okuttum.Teşekkürler EGO.

Efe Cycler

Aktif Üye
Tepki
91
İsim
Efe Çetin
Bisiklet
Salcano
@Barış TURAN
Çok sağolun nisandaki Mtb yarışına metroyla gideceğim.böyle birşeyden haberim yoktu :)

• Beğen
Tepkiler: Barış TURAN

Sarper Tuncer

Forum Demirbaşı
Tepki
391
İsim
Sarper
Bisiklet
Mosso
@D.Mustafa
mustafa bey ben katlanır bisiklet için bir engel olmadığını duymuştum. yani günün her saatinde katlanır bisikletin,katlanmış vaziyette, alınacağını duymuştum. vidyoyu çeken siziseniz bir araştırın derim.

D.Mustafa

Forum Bağımlısı
Tepki
754
@sarper tuncer
Çeken ben değilim fakat aynı şeyleri yaşıyorum, 2 gün önce izban dakiler almadı ki bisiklet katlı ve üzeri kılıfla kapalı idi. Adam beni uzaktan görmüş e bu bisiklet ben gördüm dedi almadı. Aynı şekilde Eshot şöförü de katlı halde iken akmadı. Hareket memuruna gittim oda yassak dedi. Yani anlayacağınız güzelim izmirde bisiklet yolu yapıp insanları buna teşvik etmeyi bırakın isteği olanları bezdirerek işkence çektiren bir şehir haline getirdiler.Ben ne yaptım çöp poşetine koydum gene bindim ama korka korka acaba almazsa? diyerek. Sanki suç işliyormuşcasına! Yaptığım sadece hususi otomobilimi kullanmayım daha ucuza hada hızlı ve daha eğlenceli bir yolculuk yapmak TI. Ama ne o yassak. Bu arada Sarper bey engel olmadığını nerde duymuştunuz ? Bu arada tartıştığım güvenlik görevlisi bu videodaki elemanın işten çıkartıldığını söyledi. Yani saçma bir sistem kuruyorlar sonra da adamcağızın işine son veriyorlar.Video yu hazırlayan kişi keşke görevlinin yüzünü mozaikleseydi ama olan olmuş artık. Resimde de beni bu bir bisiklettir diye almayan fakat yanımdan koca bebek arabasını alan zihniyetin göstergesidir.http://www.hizliresimyukle.com/images/2015/01/20/20141021_125740.jpg

hucumkedi

Aktif Üye
Tepki
183
İsim
Batu Uçmak
Bisiklet
Sedona
https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xap1/t31.0-8/10452845_317623441761810_4825601894566472691_o.png

Faydalı bir çalışma

• Beğen
Tepkiler: FelixTheCat