Mersin Yol Yarışını Umut Dünyası isimli kamyon kazanmış :)

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.895
Bisiklet
Cervélo
Gülmekten konu başlığını yazmamışım pardon :)
Mersin Yol Yarışını Umut Dünyası isimli kamyon kazanmış

(link)

sprint finişinden görüntü :) burun farkıyla kamyon önde

http://i0.wp.com/www.cyclingtr.com/wp-content/uploads/2014/02/IMG_6245.jpg?resize=300%2C289

kaçış grubunda 4 sporcu, 1 şahin 1 ford varmış :)

http://i0.wp.com/www.cyclingtr.com/wp-content/uploads/2014/02/IMG_6117.jpg?resize=300%2C224

yöneticilere sitem: forumda "komik haberler" başlığı neden yok? olsa oraya açacaktım

Scudo

ihsangencer

Forum Demirbaşı
Tepki
729
Bisiklet
Carraro
çok güzel rüzgar koridoru, hem de çıtayı yükseltmişler arabalarla yarışıyolar

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.462
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Dünya bir dağı olan bir ülkeden kış olimpiyatlarına 6 kişi gönderilirse o ülkenin yapacağı yol yarışlarıda anca bu kadar olur.

• Beğen
Tepkiler: ihtiyar

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.463
Bisiklet
Bisan
konuyu canli izleyen biri olarak sonra anlatacagim.genel organizasyon hakkinda da yorumlar olacak .kriteryum bitsin yorumlar pazartesiye...

Milbert Hofen

Forum Bağımlısı
Tepki
1.623
Bisiklet
Canyon
Serkan bey hatanız var,bisikletli ve ilginç giyimli kişi bariz bir şekilde kamyonun önünde yarışı (!) bitirmiş.
Ayrıca sorun araçlarda değil kaçış yapan bisikletlilerde.Ana gruptan ayrılmasalardı aralarına kimse giremezdi.Ülke şartlarını düşünmeden yorum yapmayın lütfen :)

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.463
Bisiklet
Bisan
@Soner Közen

Sizin de hataniz var.kacis yapan 3 torkuludan bir kac dakika sonra ikinci kacis gurubu 2 torku 1 birissali girdi ondan bir dakika sonra giren ana gurubun yani yaklasik 50-70 kisinin finishten onceki hafif egimi tirmanip tam sprinte baslayacagi zaman o kamyon ile karsilasip ana gurup sprint yapamadi.hata yol kesip acan polisin yarisi takip etmemesinden ve pletonun hizinin kamyondan cok daha fazla olmasindan kaynakli.yolu hic acmamaliydi ana gurubun yetisecegini bilemedi.kamyon biraz daha ileride olsa bu sefer sprinte giren sporcular duramayip bir kismi kamyona bindirebilirdi.sprint psikolojisini yaris icindeki kacis ve yetismek icin yapilan onlarca ufak sprinti yasamak lazim.koskoca kamyonu goremeyecek hale gelebiliyorsunuz.kriteryumda daha fazla kaza oldu cok takip edemedim ama buyuk bir yaralanma yok duydugum kadariyla.masterlarda sprinte 300 metre kala yasanan kaza onumde oldu caprazdan Allahtan orada da buyuk bir olay yok.takim arkadasim bir iki siyrik ile atlatti diger arkadas biraz daha agir.havaya ucan carbon giant sapasaglam :)

Mert E.

We create Chemistry
Tepki
3.598
Bisiklet
Giant
Sakaya makaya vuruyoruz da..

Bu nasil bir rezilliktir?

Sonra burda atip tutuyoruz, yok Araplarin cok parasi var, ondan bisiklet turu yapip en iyi sporculari cekebiliyorlar. Hersey para degil!!! Kaniti da iste bu fotograftir!

3 tarafin denizlerle cevrili.. Sicaklar bastirdi mi sahilleri dolduruyorsun. Ama ne yuzmede varsin, ne yelken de..
Onlarca kayak tesisin var. Uludag'da sezonda kalabaliktan oda fiyatlari Aspen'den pahali. Kis olimpiyatlarina 6 kisi gonderiyorsun.
Ata sporun gureste 'eh iste' hale dusmussun. Madalya topladigin halterde gerilerdesin artik.

Niye? Cunku spor kulturun yok. YOK! Suraya bak bisiklet turu duzenliyorsun, trafigi durduramiyorsun. Niye? Yemez cunku. Yerel rant odaklarinin arpasini bir gun bile kesemezsin. Yiyorsa tasima kooperatifini o gun trafige cikartma. Yedirmezler. O kamyon o yola cikacak!!

Senin halkinda spor kulturu yok. Halkin cahil. Ogrenmeye de niyeti yok.

Malumun ilani bir baska fotograf daha...

(Cok sinirleniyorum boyle 3. dunya ulkesi fotograflari gordugum zaman, tepkimi mazur gorunuz..)

Doruk.

Daimi Üye
Tepki
40
@M.Ersun

Bende katılıyorum spor kültürü yok arkadaş ülkede, yakın zamandada pek görebileceğimi düşünemiyorum ne yazıkki...
Ağlanacak halimize gülüyoruz...

• Beğen

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Peki akan trafiğin ortasında yarış düzenlemek, sürekli gecikmelerle start almak, yarış içi güvenliğin minimumda olması, ödül törenlerinin derme çatma üç ahşap blok üzerinde, sporcuların önüne bürokrasiyi yerleştirerek geçiştirilmesi, yarın yapılacak olan yarışın güzergahının değişmesi ve nerede yapılacağının henüz belli olmaması…

Tüm bu aksaklıkların ve daha fazlasının sorumlusu kimler ?,

evet bende soruyorum kimler acaba ,,

http://i0.wp.com/www.cyclingtr.com/wp-content/uploads/2014/02/IMG_6245.jpg?resize=300%2C289

bence kamyon birinci olmuş yahu ,,:)

Emre G.

Forum Bağımlısı
Tepki
797
İsim
Emre Gulen
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
@mehmetsunu

Aklısınıız ama kış olimpiyatlarında kuzey ülkelerinin üstünlüğü ortada. Ben yaz olimpiyatlarına önem verelim yeter diyorum.

Ömer KARAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.688
İsim
Ömer KARAN
Bisiklet
Bisan
Haberi okuduğumda bende baya gülmüştüm ama gerçekten güleriz ağlanacak halimize.

• Beğen

Mert Ahmet

Daimi Üye
Tepki
293
yalnız dikkatinizi çekerim 45 ortalama yapmışlar :D

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Soner Közen

yok soner dostum amacım lobi yapmak değil yalnız hakikaten o kamyonun ne işi var orada trafik polislerinin tecrübesizliği olduğu aşikar
şimdi eurosportta bisiklet yarışlarını seyrettim orada sokaklarda araç yok ya da kamyon göremezsin
tabi bir bisiklet organizasyonu yapılırken trafik şubesinin çok iyi bi şekilde koordineli bi vaziyette çalışması gerekir
ayrıca yarışta görevli araçlar var ise onlarda olacaktır tabi
istanbulda bisiklet yarışı oldu, ana grubun en arkasından araçlar geliyor idi ama bu araçlar bisiklet taşıyan araçlar idi bunlar organize işler tabi ,karşıdan karşıya geçme olayı yok idi sahilde ve bariyerler var idi ,
bağdat caddesinde ise tek bariyer yok idi ama karşıdan karşıye millet geçiyor idi
görevli çok olacak bi kere ve uyarı yapacak
yurt dışında bakıyorumda paris -rube yarışında seyirciler çok yaklaşıyor yarışcıya bana göre buda hata seyirciler o kadar yaklaşmamalı yarışcı tedirgin olur birisinin kolu kazara değse adam yeri öper
bisiklet yarışı yapılacak ise kesin olarak bariyerler olmalı ,insanlar geçememeli ve bariyerlerde görevliler olmalı

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.462
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Kudret Kurtcebe
Sevgili kudret abi,
İki uyarında sonuna kadar haklı uyarılardır.
1-Yarışlarda güzergah trafiğe kapatılmalıdır. Daha yakın bir dönemde ciddi yaralanmalı bir yarış yaşanmıştı.
2- Bizde insanlar yarışı zaten seyretmeye gitmiyor öyle bir kültür oluşmamış. Ama batıda çok yakından destek veriyor. Giro turunda yarı çıplak insanlar yarışçıların arkasından koşuyor. Bir teksaslı at hırsızı arkadaş varya onun bir seyirciye takılıp düşüş sahnesi var.