Merlin Cycles

Tepki
32
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
vergi çok yüksek oldugu icin hic bir anlamı yok

Scudo

kanbozli

Daimi Üye
Tepki
225
İsim
Emre Y.
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merlin'den 20 bin tl üstü bisiklet alsak ekstradan ne vergi çıkar %18 kdv harici

M.Hamza.Afacan

ikcu.bisiklet
Tepki
1.175
İsim
Hamza Afacan
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Arkadaşlar bu siteden mesela 150 euronun altında bir ürün alsam vergilendirme nasıl oluyor . üzerine ne kadar vergi ilave edilir.

almayı düşündüğüm ürün bu . (link)
150 sınırının hemen altında

MakRo

🤘Forever Metal🤘
Tepki
9.182
İsim
Alperen Atman
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Merlin'den 20 bin tl üstü bisiklet alsak ekstradan ne vergi çıkar %18 kdv harici
Arkadaşlar bu siteden mesela 150 euronun altında bir ürün alsam vergilendirme nasıl oluyor . üzerine ne kadar vergi ilave edilir.
almayı düşündüğüm ürün bu . (link)
150 sınırının hemen altında
Okan Abinin wiggle başlığında yazdığı gibi olacaktır. 20000 TL üzeri bisiklet alacaksanız bir gelen bulmanız adınıza daha hayırlı olacaktır.

Gümrük vergisi + ilave gümrük vergisi (%20) + taşıyıcı firmaya ödenecek ordino ücreti + taşıyıcı firmaya ödenecek hizmet masrafı + taşıyıcı firmaya verilecek noter onaylı taahhütname (eğer eşya Tareks denetimine tabi olursa) + kdv
Bisikletin sele yüksekliği 435 mm'yi geçmiyor ise Tareks denetimine tabi olur. Bunun için Başvuru 100 TL ödenir.

kanbozli

Daimi Üye
Tepki
225
İsim
Emre Y.
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti

cumhursonmez42

PERFORMANS YOL GRUBU
Tepki
60
İsim
cumhur sönmez
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
arkadaşlar selam uzun zamandır yurt dışı alıverişi yapmıyorum birçok mevzuat değişmiş black fridaydan yararlanıp powermetre almak istiyorum fakat 150 euro üstü durumu varmış ürünü aldığımızda nasıl bir yükümlülükle karşılaşırız tecrübe edinen var mı selamlar şimdiden teşekkürler

(link)

• Beğen
Tepkiler: Ali Eren

gunerokn

Forum Bağımlısı
Tepki
2.510
İsim
okan
Başlangıç
2020—21
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
arkadaşlar selam uzun zamandır yurt dışı alıverişi yapmıyorum birçok mevzuat değişmiş black fridaydan yararlanıp powermetre almak istiyorum fakat 150 euro üstü durumu varmış ürünü aldığımızda nasıl bir yükümlülükle karşılaşırız tecrübe edinen var mı selamlar şimdiden teşekkürler

(link)
Linkteki ürün bedeli 220 Euro gözüküyor.
Bunun gümrük vergisi, kdv'si, (varsa) ötv'si, (varsa) ilave gümrük vergisi, hizmet bedeli, ordino ücreti, ardiye ücreti derken 6000 TL - 7000 TL'lere denk gelecek. Belki de geçecektir.

Onun yerine aşağıdaki linkten ya da farklı bir yurt içi satıcıdan powermetre almanızı öneririm.

(link)

• Üzgün
Tepkiler: cumhursonmez42

Mehmet Vidinli

Canyon RoadLite 6.0 - Van Rysel Edc Af 105
Tepki
357
İsim
Mehmet Vidinli
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhaba,
bike24 Türkiye ye Shimano marka ürün göndermiyor. Ürünün sayfasına girince "Türkiye ye gönderilemez" diyor.
Merlyn in sayfasında böyle bir uyarı yok.
Bugün bisikletçi bir arkadaşla konuşurken, " Shimano Türkiye yurt dışından Türkiye ye ürün gönderilmesine izin vermiyor" dedi.
Bu konu ile ilgili bilgisi olan ya da son zamanlarda Shimano ürün alan bir arkadaş var mıdır?

Semih Cavdar

Forum Bağımlısı
Tepki
7.147
İsim
Semih
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhaba,
bike24 Türkiye ye Shimano marka ürün göndermiyor. Ürünün sayfasına girince "Türkiye ye gönderilemez" diyor.
Bugün bisikletçi bir arkadaşla konuşurken, " Shimano Türkiye yurt dışından Türkiye ye ürün gönderilmesine izin vermiyor" dedi.
Bu konu ile ilgili bilgisi olan ya da son zamanlarda Shimano ürün alan bir arkadaş var mıdır?
Türkiyedeki distribütörü kazansın diye Shimano diğer sitelerin göndermesini istemiyor ama her site bunu uygulamıyor sonuçta diğer sitelerde satmak için alıyor shimanodan ürünleri.. Bu sadece Shimano için geçerlide değil, mesela bazı sitelerde Garmin ürünlerini Türkiye'ye göndermiyor

gunerokn

Forum Bağımlısı
Tepki
2.510
İsim
okan
Başlangıç
2020—21
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhaba,
Böyle olmasının sebebi sanıyorum İngiltere'nin AB üyeliğinden çıkmasından kaynaklı.
Bu yüzden İngiltere menşeli siteler distribütör anlaşmalarını tanımıyor.

Bütün Shimano yedek parçalarını bu sitelerden söylüyorum ve sorunsuz ulaşıyor.

macerakolik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.696
İsim
Soner
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Aldığınız sipariş verdiniz mi yazmamışsınız ancak lastiğin inip inmemesinin tubeless olup olmamasıyla hiçbir alakası yok. Lastik tubeless olsun veya olmasın doğası gereği zamanla iner. Özellikle betonda sabit duruyorsa inmesi daha hızlı oluyor. Hızlı dediğim zaten öyle akşamdan sabaha anlamında değil. Bisikleti ters koyarız, lastiklerin altına bir şey koyarız inme yavaşlar. Her halukarda her sürüşe çıkarken ben lastikleri zaten şişirdiğim için inip inmemesi önemli değil. Sizin lastikte hiçbir şey yazmıyorsa çok büyük olasılıkla tubeless değildir diye düşünüyorum.

evdeki lastiğe baktım şimdi. yanaklarında tlr tubeless benzeri bir yazı yok ikisininde. ama dünden beri havaları inmemiş. tubeless olmasa heralde imkansızdı inmemesi. speed race guard modeli. linktekide aynı model ama tubeless uyumsuz diyor

• Beğen
Tepkiler: osmancan71

osmancan71

Forum Bağımlısı
Tepki
2.375
İsim
osman
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Cyclocross
Aldığınız sipariş verdiniz mi yazmamışsınız ancak lastiğin inip inmemesinin tubeless olup olmamasıyla hiçbir alakası yok. Lastik tubeless olsun veya olmasın doğası gereği zamanla iner. Özellikle betonda sabit duruyorsa inmesi daha hızlı oluyor. Hızlı dediğim zaten öyle akşamdan sabaha anlamında değil. Bisikleti ters koyarız, lastiklerin altına bir şey koyarız inme yavaşlar. Her halukarda her sürüşe çıkarken ben lastikleri zaten şişirdiğim için inip inmemesi önemli değil. Sizin lastikte hiçbir şey yazmıyorsa çok büyük olasılıkla tubeless değildir diye düşünüyorum.
Sıparıs vermedim uyumsuz olduğu için. Şuan lastikler duruyor 150 civarı km yaptım sorun yok. Tek kötü yanı 45 psı üzerine çıkamıyorum çok fazla patlak var akşamdan sabaha arka teker özellikle benek benek oluyor sıvı çıkıyor bi miktar dışarı. Ic lastıkle kullanırkende aynısı oluyordu.

macerakolik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.696
İsim
Soner
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Tubeless demek ki. Sürekli patlıyor mu bu lastik Niye o kadar çok patlıyor ki? Çok ilginç
Sıparıs vermedim uyumsuz olduğu için. Şuan lastikler duruyor 150 civarı km yaptım sorun yok. Tek kötü yanı 45 psı üzerine çıkamıyorum çok fazla patlak var akşamdan sabaha arka teker özellikle benek benek oluyor sıvı çıkıyor bi miktar dışarı. Ic lastıkle kullanırkende aynısı oluyordu.

osmancan71

Forum Bağımlısı
Tepki
2.375
İsim
osman
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Cyclocross
Tubeless demek ki. Sürekli patlıyor mu bu lastik Niye o kadar çok patlıyor ki? Çok ilginç
Patlama değil eski delikler sızdırıyor. Tek seferde 50 tane coban cokerten dikeni batsa bizimde damarlarda kan kalmaz :D arazi çalılık ormanlık alanlarda sürdüğüm için bazen patlak yer çok fazla. Zırh korumasıda yok zaten. Istanbul gibi düşünmeyin yolları. Orada ormanlık alanlar bile yoldan gidiyorsanız temiz. Buralarda temiz sayılır ama bazen 3#5 diken çıkarken arazide bazen teker boylu boyuna diken oluyor. bir defasında bisikletten inmek zorunda kaldım o kadar dikene 2 kutu sıvı boşalırdı :D tek tek temizledim iyice batıp patlatmadan

Mehmet Vidinli

Tepki
357
İsim
Mehmet Vidinli
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Türkiyedeki distribütörü kazansın diye Shimano diğer sitelerin göndermesini istemiyor ama her site bunu uygulamıyor sonuçta diğer sitelerde satmak için alıyor shimanodan ürünleri.. Bu sadece Shimano için geçerlide değil, mesela bazı sitelerde Garmin ürünlerini Türkiye'ye göndermiyor
Böyle olmasının sebebi sanıyorum İngiltere'nin AB üyeliğinden çıkmasından kaynaklı.
Bu yüzden İngiltere menşeli siteler distribütör anlaşmalarını tanımıyor.

Bütün Shimano yedek parçalarını bu sitelerden söylüyorum ve sorunsuz ulaşıyor.
Bilgilendirme için çok teşekkürler.
Siparişi verelim deneyelim o zaman.

• Beğen
Tepkiler: gunerokn

Mehmet Vidinli

Tepki
357
İsim
Mehmet Vidinli
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bir sorum daha var.
Merlyn in sepet sayfasında alışverişim 1552TL görünmekle beraber Bonus kartımdan çekim aşamasına geldiğimde 81,69 pound görünüyor. Arada yaklaşık 300-350 TL bir fark oluşuyor.
Merlyn in pound/TL kuru mu farklı?

Burak Altaç

Forum Bağımlısı
Tepki
5.118
İsim
Burak Altaç
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bir sorum daha var.
Merlyn in sepet sayfasında alışverişim 1552TL görünmekle beraber Bonus kartımdan çekim aşamasına geldiğimde 81,69 pound görünüyor. Arada yaklaşık 300-350 TL bir fark oluşuyor.
Merlyn in pound/TL kuru mu farklı?
Ödeme birimini Euro yapın, Pound olunca onun kurunu yüksekten hesaplıyor bankalar

StanicEnemy

Forum Bağımlısı
Tepki
6.182
Başlangıç
2021—22
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Ben bu siteden 700x30c yol lastiği almak istiyorum fakat vergi ne kadar gelir bilemiyorum. Amazon veya AE den bir şey aldığın zaman ödeme ekranın da ne kadar vergi ödeyeceğini yazıyor bu sitede sanırım bu özellik bulunmuyor?

Mehmet Vidinli

Tepki
357
İsim
Mehmet Vidinli
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ödeme birimini Euro yapın, Pound olunca onun kurunu yüksekten hesaplıyor bankalar
Cevabınız için teşekkürler.
Sepeti oluştururken para birimi olarak TL seçili iken 1550TL toplam görünüyor. Fakat ödeme sayfasında bankadan çekilecek tutar 81,69 Pound oluyor. Euro seçince 98€ oluyor. Neredeyse 1900TL şu anki kurla. Sepet ve ödeme ekranı farkı çok geldi bana.

• Beğen
Tepkiler: Bir vatandaş