Merida Scultra 400 vs Mosso Wizart 7,8

celikeren

Daimi Üye
Tepki
252
Bisiklet
Merida
Arkadaşlar merhaba,
bir mtb kullanıcısı olarak asfalt ve uzun yolda kullanmak için Yol bisikleti arıyorum
başlıkta yazdığım modeller hakkında bilgisi olan rica etsem yardımcı olabilir mi?
iki modelde 105 setli, mosso karbon kadro,merida alüminyum kadro ağırlıkları birbirine yakın sayılır

(link)
(link)

Scudo

Aryel

Demirat Jokeyi
Tepki
160
İsim
Burak Boztepe
Bisiklet
Merida
ben bu iki seçenek arasında kalsam merida derdim sanırım ama siz yine de bi ktm lere bakın.bakmaktan zarar gelmez :)

• Beğen
Tepkiler: celikeren

Deniz A

Forum Bağımlısı
Tepki
1.253
İsim
YDA
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Selamlar ben 2 gün önce mosso yu aldım mossonun artısı frenlerde 105
Kabon olarak bu fiyat aralığında alınabilecek en iyi bisikletlerden biri
Bugün 30 km kullandım hayet keyifliydi tavsiye ederim
Bir önceki bisikletimde merida idi
Meridayı her zaman sevmişimdir
Bence ikisinide yakından görün bu işlerde bisikletin şeklide belirleyici oluyor

celikeren

Daimi Üye
Tepki
252
Bisiklet
Merida
@Aryel ktm baktım ancak marka çok Pahalı olduğundan en düşük Donanım dahi Bütçeyi aşıyor .teşekkürler

celikeren

Daimi Üye
Tepki
252
Bisiklet
Merida
@Deniz A
Mosso için jant ve lastiklerin iyi ol olmadığını Söylüyorlar , karbon kadro oluşu düşünmemde ki en etken sebep. Güzelde bit Görüntüsü var . Kararsızım bekliyorum .

ahmtayd

Forum Demirbaşı
Tepki
389
İsim
Ahmet
Bisiklet
Carraro
@celikeren
Hocam doğru baktığınıza emin misiniz ? Merida çok pahalıdır, ktm ona nazaran çok daha ıuzdur

Sadettin Z.

Forum Bağımlısı
Tepki
11.769
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Cyclocross
Mosso Wizart 7.8 bu senenin en kafa karıştıran modeli olmaya aday. Karbon kadrosu, 105 5800 set donanımı ve enteresan fiyatı ile cezbediyor.

Bununla beraber kafada soru işareti bırakan jant seti ve şahsi görüşüm olarak bir bisiklette bulunabilecek en çirkin gidonu ile ek masraf açmaya da aday gibi.

Merida'nın albenisi daha yüksek. Şehir bisikleti zamanında kullandığım Merida CW300'den bildiğim üzere kadro teknolojisi gayet ileri. Donanımı ise amaca yönelik optimize edilmiş durumda.

Eğer karbon kadro aklınızı kurcalamaya devam edecekse gidin Mosso alın. İlerde jant setini değiştirirsiniz. Diğer halde Merida bana göre daha iyi bir tercih. İkinci elleri de kovalayıp uyguna bir bisiklet denk getirme ihtimali de mevcut tabi.

NKurtuldu

Forum Bağımlısı
Tepki
1.205
Bisiklet
Canyon
@celikeren jant gobekleri 105 hocam. Oldukca da akicilar.
Cemberler starrims, gelistirilmelerinde fayda var.
Lastikler 25c geliyor, dayaniklilik acisindan fena degiller, ancak agirliklari biraz fazla.
Daha hafif 23c olcudu slick lastige gecilip birlikte gelenler kislik yapilabilir. Ben o sekilde degerlendirdim.

• Beğen

celikeren

Daimi Üye
Tepki
252
Bisiklet
Merida
@ahmtayd
Valla hocam baktım REVELATOR 3500 modeli çok hoş oda 5.000 civarı . 2.500 tl civarında olanlarda componentler Alt seviyede o Yüzden Pahalı geldi . Sizin öneriniz varsa incelemek isterim .

celikeren

Daimi Üye
Tepki
252
Bisiklet
Merida
@Sadettin Z.
Detaylı bilgiler için çok teşekkürler , karbon olsun diye bir iddiam yok yola uygun aero dinamiği düzgün Olmasını istiyorum merida şuanda benim içinde bir adım önde alternatif varmı diye arayışım devam ediyor

Erdem C.

Daimi Üye
Tepki
157
Bisiklet
Diğer
geçenlerde starrims'e mail attım merak ettim j14a nın ağırlığını. geri dönüş yaptılar çember ağırlığı 520 gr bir adet için.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
bu fiyat seviyesinden bence en mantıklı bisikletler;
cube peleton race
ktm strada 2000
scott speedster 20

bende bu paralara yol bakıyorum hatta btwin allur 700 ü görünce onlarda gereksiz pahalı geldi bana. allur 700 ün jant setinin 1800gr civarı olduğu idda ediliyor, kadro geometrisi uci etiketi taşıyor, eskide olsa 105 set var üzerinde. 2700 tl ye daha ne olsun ?

he bide kelepir mosso arıyorsanız bence bi sene daha bekleyin mosso efsane iki yeni kadro tasarlamış biri karbon biri 7005. şekli çok hoşuma gitti benim ikisininde.

bide wizard kadrosunu mossonun uluslararası sitesinde görememek beni korkuttu açıkçası. ümit bu çinde yaptırıp üstüne logoyu çaktı mı acaba dedim?http://mosso.com.tw/upload_files/Road-frame/zoom/735TCA-bg.jpg

-kablolar içerde
-49cm de 1330gr
-artık kadro geometriside açıklanıyor

http://mosso.com.tw/upload_files/Road-frame/zoom/750CB-bg.jpg

-48 kadroda 965gr !!
-kablolar içerde
-kadro geometrisi açıklanmış

celikeren

Daimi Üye
Tepki
252
Bisiklet
Merida
@Sinan A. vermiş olduğunuz 3 modelde gayet hoş güzel görünüyor. ktm ve cube de listem aralarında yer alıyor artık.
kısa süre içinde karar verip beğendiğim tüm modelleri yakından görecegim.

Emre Sefa SEFER

Daimi Üye
Tepki
342
İsim
Emre Sefa SEFER
Bisiklet
Merida
Kusura bakmayın ama tabi ki mosso demek isterdim... Diyemiyorum çünkü mosso... Kalitesini bilmiyorum. Merida kullanıcı olarak meridadan eminim ama mosso merida ile yarışır mı bilemem...
Şöyle bir gerçek var ki; gösterilen merida full 105 değil, full 105 olan mosso. aynakol+fren bacakları+ruble fazlası var mossonun bir de bunun üstüne koca bir karbon kadro koyacak olursanız mosso tercih olur bence.

NKurtuldu

Forum Bağımlısı
Tepki
1.205
Bisiklet
Canyon
Karbon kadro sart degil ise 730tca 105 e de bakabilirsiniz.
Full 105 set ve 47 cm de 1320gr agirlikli 7005 alu kadro mevcut.
(link)

• Beğen

anıl şentürkk

Daimi Üye
Tepki
500
İsim
anıl şentürk
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
KTM
Bisiklet türü
Yol bisikleti
ben nedense merida'yı daha ön planda görüyorum , hep böyle içimde ayrı bir yeri var. Hatta merida içinde modeller arasında çelişkiler yaşıyorum , scultura diye çıktım yola şimdi yavaştan reactoya kayıyor aklım ( bunda aero kadroların yokuşlarda çok ciddi bir performans düşüşü yaşatmadığını gösteren videoların çok büyük etkisi var) görüntü olarak reacto çok hoş ama sculturada geometrisiyle beni cezbediyor. Tabi bunların hepsinin yanında henüz iki modelin istediğim seviyeleri için yeterli miktarda param yok sadece kendime hedef koydum bu modelleri