Merida Kullanıcıları Kulübü

Savaş Acıboz

Aktif Üye
Tepki
161
Bisiklet
Merida
@hakanemrez bende 59 kadro bulamıyordum denk geldi gerçekten donanım aynı olduktan sonra model yılından ziyade görsel olarak daha çok beğendiğim lampre renkleri olunca son fırsat gibi geldi

Scudo

Üye Adı

Forum Bağımlısı
Tepki
1.149
Bisiklet
Dahon
Bu kulübe mi katılsam acaba CW 20v ile ;)

Hoşbuldum; Merida Crossway 20V Lady. Bir taşla iki kuş vurduk. Yeğenimde kullanacak. Bugün yaptığım ani frende, erkek model kullansaydım mahvalmuştum. Valla faydasını ilk günden gördüm :D
İşte kendi, henüz bir isim bulamadım.
20161008_155304.jpg

hakanemrez

Daimi Üye
Tepki
458
İsim
Hakan
Bisiklet
Specialized
Selamlar dostlar,
Bugün hbryd bisikletimi sattim . Ve pazartesi bir karar vermem gerek .
Sıfır Merida scultura 400 ile 2. El reacto 300 arasında kalmış durumdayım .
Bunları deneyen var mı her ikisinide?
Reacto 300 için 2500 tl isteniyor. Ortalama 2000 km yol yapmış . Tiagralı
R
Scultura 400 ise 3100 tl sıfır . 105 sistemli .
Nasıl bir yol izlemek gerek ? Bu son indirimleden bir tane almak adına bakiniyorum. Ya da bu sezon başına doğru mu bakmak gerek . O zaman fiyatlar ne olur bilmiyorum tabi .
Reacto biraz ağır, scultura daha hafif.
Yokuşa tırmanış ve seri olması da önemli benim için ...

Savaş Acıboz

Aktif Üye
Tepki
161
Bisiklet
Merida
@hakanemrez bu sabah scultura 300 ile çıkıp bir koşu 50 km yaptım geldim ev ahalisi uyanmamıştı bile ve 6. kattaki evime bir solukta çıkarttım . Sizin kaldığınız ikilemde bende kaldım bir yıl kadar, benim ilk yol bisikletim scultura 300 oldu .Tecrübeli arkadaşlardan aldığım sonuç reacto tasarım olarak çok cezbedici aero fakat aluminyumlar tasarım olarak karbonlarla aynı olduğundan ağır.Merida reactoları karbon düşünülüp tasarlamış başarılı satışlardan ticari olarak 300 400 500 gibi seriler üretilmiş .Ama çok güzeller o ayrı. Scultura 400 hemde sıfır hemde 105 hemde hafif tırmanıştada daha kabiliyetli karar sizin , 2 side müthiş bence , hangisi olursa hayırlısı olsun arkadaşım.
Ekleme yapma ihtiyacı hissettim ben 2017 modelleri uluslararası sitesinden inceledim sizde bulabilirsiniz renk kombinlerine bakın derim, ekipmanlar aynı, ama stoktakilerde indirim varken yeni gelecek olanların usd veya euro yükselmişken fiyatları ne kadar olur? kazancınız olacak bütçeyi farklı aksesuarlar için kullanabilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: hakanemrez

hakanemrez

Daimi Üye
Tepki
458
İsim
Hakan
Bisiklet
Specialized
@Savaş Acıboz vallahi ikilem zor iş. 1 tane buldum o da 54 kadro . Yeni kadrolar ne kadara gelir eder tam da bilmiyorum . Kış Mevsimi gelirken almakda ne kadar mantıklı tam emin değilim. Sırf indirimden yararlanayim diye almak istiyorum. Yoksa Kasım ayı girince ve havalar soğuyunca bisiklet Rafa kaldırcam :)

Selamlar konu açmamak adına sorayım..

Merida scultura 400 - 105 sistemli 3100 TL
Cannondale cadd 8 - 105 sistemli 4000 TL

Hangisi mantıklı ?

• Beğen
Tepkiler: Savaş Acıboz

Savaş Acıboz

Aktif Üye
Tepki
161
Bisiklet
Merida
@hakanemrez dediğim gibi çok tecrübeli değilim ilk yol bisikletim marka olarak Cannondale çok severim ama 2 sini mukayese etmek bana düşmez baktığımda Scultura sele borusuda carbon kullanmış ayrıca kadrosu Caad a göre daha atletik bence Caad çok düz bir geometriye sahip , bence daha tecrübeli arkadaşlar componentleri yorumlar , beğenmediğin benim olabilir:)

hakanemrez

Daimi Üye
Tepki
458
İsim
Hakan
Bisiklet
Specialized
@Savaş Acıboz ikilemler ikilemler .. :) cannondale yeni modelleri de gelecekmiş. delta bisiklete sordum bugün..
Bir tane de scultura 400 ayırttım. ya yarın alıcam ya da araştırmaya devam..
Acaba kış aylarında almak daha mı mantıklı ? şimdi alsam bile en fazla 1 ay binilir. Zira kış geldiği an sıkıntı benim için...
Merida bisikletlere de kıran girdi hiç bir yerde yok. İstediğim kadro vs..

• Beğen

Savaş Acıboz

Aktif Üye
Tepki
161
Bisiklet
Merida
@hakanemrez 2 hafta önceki halimi görüyorum benim durumum dahada zordu 59 kadro bakımından çok takılma bence al Merida yı fiyatı daha uygun indirimde yeni geleceklerin renkleri bu kadar şık değil sanki, sonra birçok aksesuar gerekiyor eski aksesuarlar kategori değiştiğinden hoş gelmemeye başlıyor, zarif ışık, matara yol kaskı jelli kıyafetler kadanslı km eve büyük pompa vs vs

Savaş Acıboz

Aktif Üye
Tepki
161
Bisiklet
Merida
@hakanemrez merakla bekliyorum arkadaşım , ben sık sık kullanır oldum hafifliği ve çabukluğu her fırsatta çıkıp koşup gelsemmi diye kışkırtıyor, forumda çok tecrübeli arkadaşlar çok daha hafif ve teknik yol bisikletlere sahip onları merak etmeye başladım :) ama bundan sonra da sanırım yine biraz daha iyi bir yol bisikleti olacaktır

• Beğen
Tepkiler: hakanemrez

Cem Ç

Forum Bağımlısı
Tepki
1.021
Bisiklet
Merida
bende eylülde almıştım merida indirim varken hazır kadroda boyuna uygun bulduysan kaçırma. ilk aldığım sene bütün kış bindim yağmurda doluda bile bindim treynira karşıyım. bisiklet giyimi her türlü satılıyor.

• Beğen

Cem Ç

Forum Bağımlısı
Tepki
1.021
Bisiklet
Merida
@hakanemrez

2014 de almıştım ben aldığım günden beri her gün biniyorum önümüz kış 1 ay binerim yazmıştınızda ondan söyledim asıl eylülden sonra yol bisikletine binilir.

• Beğen

ates88

Üye
Tepki
53
Merhaba. Yeni almis olduğum Scultura 5000 bisikletimin incelemesine bakarsaniz Merida alacaklara fikir verebilir.

(link)

• Beğen

YSD

Üye
Tepki
34
İsim
SEZER DURSUN
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Arkadaşlar, hd disk fren, bleeding sonrası 2. ayda biraz yumuşadı. Ama iyiler hala. Ancak, özellikle yokuş aşağı inerken, hız kontrolü sonrası durma amaçlı freni daha da sert sıkmaya başlayınca (sanki balatalar kaliperin içinde sürekli sağa sola gidiyormuş/çarpıyormuş gibi bir his ve sesle) takırdama sesi geliyor. Bu halde iken daha da fazla sıksam ses artıp sanki fren hiç tutmayacakmış gibi hissediyorum ve gücü hafifletip daha uzun mesafede durmayı tercih ediyorum. Bilgi ve tecrübesi olan var mıdır bu konuda?

Aykut26

Üye
Tepki
9
İsim
AYKUT
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Merhaba arkadaşlar Merida crossway 600 almayı düşünüyorum. Kullanan arkadaşlar var ise tavsiye ve yorum alabilirmiyim. Merida cv600 ve Cube nature pro arasında gidip geliyorum sürekli ama Merida ağır basıyor şu anda. Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.

Murat boy

Üye
Tepki
3
İsim
Murat boy
Bisiklet
Merida
Selamlar ben crossway 500 kullanıyorum ve memnunum,kendimce bazı değişiklikler yaptım ama birbirimizi seviyoruz :)

http://(link)

https://i.hizliresim.com/bk8mr8.jpg

• Beğen
Tepkiler: Gökhan Korkmazgil