Merida Kullanıcıları Kulübü

TontonCocuk

Daimi Üye
Tepki
959
İsim
murat
Bisiklet
Bisan
@Goktug.alp tavsiyem 6800 yerine jant aynakol fren ayakları değişimi meridada degismesi gereken ilk parçalar bence bunlar.

Scudo

Goktug.alp

Üye
Tepki
34
İsim
Göktuğ alp demirci
Bisiklet
Salcano
@TontonCocuk Bisiklet gerçekten ağır,benimki 11 kilo ya yakın aksesuarlar dahil, gidonda sj4000 var,zefal pompa,sele altı çantası var, içinde yedek lastik, powerlink, sibob değiştirici uç,km saati için yedek pil,8 li tool set. Allahtan ben hafifim ordan kurtarıyoruz :)

@TontonCocuk ben fren ayaklarını deşiştirmek istiyorum ama ön ile arkadaki ayak farklı gibi

Goktug.alp

Üye
Tepki
34
İsim
Göktuğ alp demirci
Bisiklet
Salcano
@TontonCocuk teşekkürler, peki sizce hangi fren ayaklarını almalıyım? Benim aklımda 105 var

TontonCocuk

Daimi Üye
Tepki
959
İsim
murat
Bisiklet
Bisan
@Goktug.alp siz ultegra set demissiniz ve Carbon jant seti. Ben olsam jant setini alıp ultegra bütçesi ile dura ace aynakol ve fren ayağı alırdım. 11 li sistem kullandığınızı varsayarak söylüyorum bunu. Eğer 10 lu sistem varsa. Janti uyum bir jant direk dura ace sistem alırdım. Bana ultegra yeter diyorsanız o ayrı bir konu. Ultegra set ve seramik rulmanli bir token 55a tavsiye ederim.

yaoart

Üye
Tepki
17
İsim
Oğuz Y.
Elinizde ortalama 1250'TL civarı satışını düşündüğünüz, tur amaçlı bisiklet varsa ö.m gönderebilirsiniz.

Luccini

Üye
Tepki
14
İsim
Fatih A.
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
arkadaşlar big nine 40 almayı düşünüyorum sizce nasıl bir bisiklet tavsiye eder misiniz? özellikle meridanın frenlerini beğenmeyip sedona920 daha iyi diyorlar ama benim gönlüm merida'dan yana sizce ne yapmalıyım ?

alperr125

Daimi Üye
Tepki
266
İsim
Alper
Bisiklet
Merida
@Murat Ü.
Anadolu yakadibda Pendik'te efor bisiklet var Meridaya bakmiyorum deyip cok ilgisiz davranan biriydi Merkez bisiklet ehhh iste Tandem bisinklette calisanlar iyi ama sahibi cok para goz geldi bana bike and autdoor kazik biraz Kadıköy'de temiz is bisiklet vardi sanirim telefonda gorustum gitmedim ama ilgi fena degildi pedalturku bilmiyorum Gursel akay bana biraz pahali geldi Atillaya zaten gitmem tarzlarini sevmiyorum Umraniyede ucar bisiklet var mehmet ucar onun icin oldukca iyi oldugunu söylüyorlar

• Beğen
Tepkiler: BF Okuru
Tepki
51
Bisiklet
Cube
@Murat Ü. Temiz iş iyidir. Tam mahalle(min) bisikletçisi, aşırı ticarileşmeden uzak, baba oğul ile asma altında rahatça oturup, ne yaptı, ne yapacak muhabbet ederek işinizi göreceğiniz bir yer. Osman ve babası götürdüğüm en abuk işleri bile gık demeden yaptılar, hiç onlardan bisiklet almam nasip olmadıysa da.

• Beğen
Tepkiler: BF Okuru

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Teşekkürler arkadaşlar. Merak ettiğim bir konuydu :)

LG-H960 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

oguz169

Forum Demirbaşı
Tepki
467
İsim
OGUZHAN
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
merhabalar. bisiklet secimimde bir kararsizlikla son birkezde sizlere danisayim dedim. merida crossway 100 model bisiklette karar kilmistim fakat crossway 40d gözüme takıldı son anda. cw100 ile cw 40d arasinda 250tl civarı bir fiyat farki var sizce bu fiyat farkini gormezden gelip biraz daha yuksek ozellikleri olan cw100 mü almaliyim yoksa cw 40d mi.?. birde ikisinin kadrolari farkli sanirim hangisi daha dayanikli ve saglamdir?
crossway 40d
(link)
crossway 100

(link)

hakanemrez

Daimi Üye
Tepki
458
İsim
Hakan
Bisiklet
Specialized
Bende Merida scultura 400 - 105 setli. Bu bisikleti 3090 TL ye buldum ne dersiniz a dostlar ? Yol bisikleti arayışında kafam oldukça karıştı. Umarım çıkabilirim bu işin içinden.. Saygılar :)

• Beğen
Tepkiler: Savaş Acıboz

Savaş Acıboz

Aktif Üye
Tepki
161
Bisiklet
Merida
Bu gün daha önce fazla binme şansı bulamadığım yol bisikletine kavuştum, sezon bitti belki ama önümüzde güzel havalar olacaktır diyerek uzun zamandır takip ettiğim Merida Scultra 300 Lampre yi aldım. 193 boy ve 105 kg olarak 59 kadro arıyordum bu hafta buldum ve gayet heyecanlıyım , yol kaskları baktım neredeyse bisikleti bulmaktan daha zor oldu ama akşam saatlerine kadar sarktı, içime renk olarak pek sinmesede KASK protone seçtim araç değiştirirken bu kadar heyecanlanmıyorum doğrusu:)

Tepki
9
İsim
Kerem
Bisiklet
Merida
Merida Big Nine 20 29er bisiklet aldım .Alırken dikkat ettiğim tek şey ayaktayken kadroya bedenimin 3 parmak uzakta olmasıydı yani kadroya değmiyorum .Ölçüleri 17inch ve 43 cm. Boyum ise 185 cm 19 yaşındayım bir problem olur mu ? Ben bir problem hissetmedim ama sizin önerilerinizi almak istedim.

Savaş Acıboz

Aktif Üye
Tepki
161
Bisiklet
Merida
@Savaş Acıboz Merida.jpg

bu gün 25 km kadar bindim çok çabuk hızlanılıyor gayet akıcı , hissettiğim vücut hareketlerine çok duyarlı hemen reaksiyon veriyor frenlerden hoşlanmadım yeni diye belki bilemiyorum yorucu kullanımı var alışık değilim , çok farklı şehir içi zeminlerde kullandım parke taşlarda gibi, o zaman rahatsız doğal olarak, yokuş çıkmak kolay geldi gayet hafif tırmanışta ilk defa kullanıyorum hafif bel ağrısı yaşıyorum şu an ayrıca taytsız bindim sele ağrısı mevcut , sürüş gözlüğü gerekli, pedal almadım henüz alışmaya çalışıyorum bende öne çıkan ,akıcı, yokuşta başarılı, sağlam hissi verdi , kadro zaten en beğendiğim kadrodur renk kombini canlı ve yakışmış(tabi bunların hepsi bence). Yol bisikletinde acemiyim , bunlar ilk izlenimlerim yanılıyor olabilirim tecrübeli arkadaşlar ne derse kabulüm:)

@hakanemrez bende ilk defa kullanıyorum seçeneklerim vardı 300 Lampre sini yeni aldım 400 mutlaka iyidir bu aralar indirim yapmışlar bence pazarlık et biraz daha mevsimi bitti gibi yeniler gelecekmiş ama çok tecrübeli bir Merida kullanıcısı incelemiş ufak tefek değişiklikler varmış ve hoşlanmamış yeni modeller uluslararası sitede var şu an

• Beğen
Tepkiler: Groims

hakanemrez

Daimi Üye
Tepki
458
İsim
Hakan
Bisiklet
Specialized
@Savaş Acıboz Kardeşim öncelikle hayırlı olsun. Renklerini çok beğendim. Allah kaza bela vermesin.. "Tekerine taş değmesin" derler eski büyüklerimiz.. :)
Fiyat ne kadara aldın acaba ? Scultura 200 modelini 2125 tl ye kadar indiler. Scultura 400 modeli ise sadece 1 yer o da izmirde ve elinde kadroda kalmamış bana göre 3000 TL düz yaptı.
Velhasıl şu aralar almak mantıklı aslında.
Fren konusunda kafaya takma genelde o sorun ilk yol bisikleti kullananlarda oluyor diye duymuştum. Mutlaka Pedli tayt al. Ben aldım direk sele üstündeki jel pedi söktüm attım. Tip olarak çok kötü duruyor bisikletin havasını bozuyor.
Yokuşlarda akıcı demişsin ki bence en önemli özellik bu :) Sürüş gözlüğü kesin lazım hatta ben gözlük kullanıyorum diye almadım fakat bugün 58 km hızda gözler direk yaşardı ve önümü görme kabiliyetimi yavaşlattı. Benimde almam gerek. Scultura 300 de Tiagra set var ve bu da gayet güzel deniliyor. Ben şuan için 105 li bir set baksamda, denk gelirse Tiagralı bir modelde alabilirm. Scott ve Cube Yol arayışımda bir yandan devam etmekte..
Tekrar hayırlı olsun. Kadroya dikkat et bol bol temizle ve mutlaka gece için güzel led aydınlatmalar almanı tavsiye ederim..
Sağlıcakla.

cool mehmet

Aktif Üye
Tepki
135
İsim
Mehmet
Bisiklet
Sedona
Merhaba arkadaşlar, bugün bisiklet bakmaya gitmiştim merida speeder 300 marka bisiklette indirim varmış 2200 civarı olur dediler siz ne diyorsunuz kullanan arkadaş var mı acaba?

Savaş Acıboz

Aktif Üye
Tepki
161
Bisiklet
Merida
@hakanemrez usb li xlc aydınlatmalar aldım zarif aydınlatmaları iyi vites geçişleri yumuşak geldi bana kemikli değil ben 2900 e aldım modele göre belki pahalı ama hiç alternatifim yoktu 59 kadro gerekliydi az geliyor sanırım başkada kalmamıştır fazla pazarlık etmedim bulunca hemen ikna oldum :) bu boylarda diğer yol bisikletleri biraz görüntüsü bozuluyor ön boru biraz yükseliyor hoşlanmıyorum scultra da sırıtmıyor üst boru eğimi o farkı pek hissettirmiyor scultra takıntım birazda ondan galiba bu gün 2 saat kadar denedim beklentimin üzerinde buldum ben zayıflama amaçlı kullanacağım benim boyutlarımla iyi baş etti :)

• Beğen
Tepkiler: hakanemrez