Merida Kullanıcıları Kulübü

Scudo
Tepki
5.345
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Tolga67

Kardeşim scultura 300 kullanıyorum jant seti değişikliği yaptım, ikinci el fulcrum racing quattro ile çok memnunum bisikletin çehresi değişti hafifledi vs vs noname jant seti alma derim. güzel markaların yıpranmamış jantlarını ikinci el olarak da alabilirsin.

• Beğen
Tepkiler: Tolga67

brhmkrt

Üye
Tepki
33
İsim
ibrahim
Bisiklet
Merida
Merhaba

120 kg taşıma kapasitesi merida cyclocross 6000 yazıyor. 110 kiloyum sizce ne gibi sakıncası olur.

Msuzun

Üye
Tepki
0
İsim
murat sünnetcioglu
Bisiklet
b'Twin
Merhaba,

merida scultra special edition nasıl bir kadro oluyor.Endurance mı?Race mi? yoksa başka birşeymi?

Tepki
5.345
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Msuzun
Scultura tırmanış öncelikli yarış kadrosudur
Aerodinamiği de kesinlikle vasatın üzerindedir.

• İnanılmaz
Tepkiler: Bymacman

Ormanci

Üye
Tepki
128
Bisiklet
Merida
Selamlar arkadaşlar, uzun süredir yoktum, iş güç, hele bir de çoluk çocuk da eklenince bir sürü telaşe vs. bisikleti baya bir ihmal ettim.

Kilo da yükseldi, 2017yi 5-10 defa sahile inme ve 2018'i koca bir "sıfır"la kapattım, bisikleti örümcek bağladı, toz içerisinde kaldı :) Bisikletin özelliklerini bile hatırlamıyorum artık, o kadar boşladım bu işleri.

Şimdi havalar ufaktan müsaade ederken ben de hem biraz spor yapayım hem de ev ortamından kaçayım istiyorum :) Bisiklet otoparkta yatıyor öyle, temizleyip yağlamak kolay iş ama bisiklete binmeyi bırakırken de fark ettiğim, sanki gidonda frene basınca boşluk oluyordu ve ön-arka tekerler de sanki eskiye göre daha az akıyor gibiydi.

Frenlerde sıkıntı yok. Pabuçları yenilemiştim. Vites ayarı da çok ufak çaplı da olsa, artık pek güzel değiştirmez modda, zır zır zır diye zincir sesi yapar vaziyetteydi.

Bu aşamada yapacağım-yapmam gereken bir şeyler var mıdır başka?

Atıyorum; "bunca yıldan sonra şuralarını mutlaka değiştir, şunun yerine şunu tak, üzerinde bu vardı, yeni şu çıktı, bunu alabilirsin" gibisinden bisikleti biraz güncelleyebileceğim birşeyler tavsiye eder misiniz?

Yoksa "temizle-bin git kardeşim deli misin, alet güzel" mi dersiniz :)

Dosyalar

• Beğen
Tepkiler: Muhammet Ağrı

makaram

Forum Bağımlısı
Tepki
4.414
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhaba,

scultura 300 ün fren tellerini değişen var mı hiç?

• Beğen
Tepkiler: Muhammet Ağrı

Hakan Ergül

Aktif Üye
Tepki
143
İsim
Hakan
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti

Hakan Ergül

Aktif Üye
Tepki
143
İsim
Hakan
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
benimde bisikleti alalı 1 ay oldu burada paylaşmamıştım.biraz hareketlilik olsun diye paylaşayım dedim.corona dan dolayı henüz kullanamasamda aldıktan sonra liste fiyatı 850 lira artımış .iyiki almışım diyorum

merida1.jpg

Dosyalar

Tepki
28
İsim
Sinan
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Ormanci kardeşim bence alet güzel. İyi bir bisikletçiye bakım yaptır göbeklerde karıncalanma olmuştur yatmaktan dolayı sonra bin git bence 😊

proxyminee

Aktif Üye
Tepki
118
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merida reacto 400 zamanında millet 4bin liraya sıfır alıyorken şimdi 13bin lira olmuş satanda yok ikinci el :(

Cevat_MD

Forum Bağımlısı
Tepki
1.978
İsim
Cevat Bayhan
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Yol bisikleti
241370 dosyayı görüntüle
Uzun süre Corratec mtb ve Tern katlanır bisiklet kullandıktan sonra Merida Scultura 905 Team Lampre Edition ile yol bisikleti dünyasına katıldım.
Bisiklet 2014 model ve çok temiz. Az kullanılmış. Kilitli pedal ve spd ayakkabı dışında eksiğim yok. Üzerinde Garmin 510 bilgisayarı ile geldi.
İnşallah kazasız belasız uzun yıllar binerim.
Tabii ki bu bisikleti almak diğerlerinden vazgeçtiğim anlamına gelmiyor. Onları da mevsimine ve ortamına göre kullanmaya devam edeceğim.

mehmet.ali

Forum Bağımlısı
Tepki
2.933
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti

Samsam

Daimi Üye
Tepki
348
İsim
ENES
Başlangıç
2005—06
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
242347 dosyayı görüntüleMerhaba arkadaşlar. bende 4 yıldır kullandığım Whistle 1724 modelini değiştirerek dün itibariyle bu bisiklette karar kıldım ve satın aldım. İlk yol bisikletim. Umarım memnun kalırım.
Hayırlı olsun. Bende zamanında hidrolik frenli yol bisikleti ararken bu bisikletin uygun kadro boyunu çok aramıştım ama bulamamıştım. Özellikleri ve kadro teknolojisi ile çok güzel bir bisiklet. 👍

• Beğen
Tepkiler: tamer öztürk
Tepki
633
İsim
tamer
Bisiklet
Whistle
Hayırlı olsun. Bende bugün yada yarın teslim alacağım aynısının füme-yeşil olanını.
Füme yeşil mi :) Erciyes bisiklet Ayhan abiden mi aldınız?
Hayırlı olsun. Bende zamanında hidrolik frenli yol bisikleti ararken bu bisikletin uygun kadro boyunu çok aramıştım ama bulamamıştım. Özellikleri ve kadro teknolojisi ile çok güzel bir bisiklet. 👍
Teşekkür ediyorum. 20 km kadar deneme şansım oldu. Gerçekten akıyor bisiklet.

• Beğen
Tepkiler: Samsam

mehmet.ali

Forum Bağımlısı
Tepki
2.933
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti