Merida Crossway XT

Scudo
Tepki
29
İsim
Orkun
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Tam bir canavar. Allah kaza bela vermesin nazar değmesin.:rolleyes: Bu arada bendeki sorunu dün buldum sanırım. Sol pedal zor dönüyor. Sağ pedal çok rahat dönüyor. Acilen göstericem. Kesin bilyelerinde birşey var.

• Beğen
Tepkiler: hüseyin kurtoğlu

Melih Çolak

Cyclist ♥
Tepki
3.073
Bisiklet
Scott
maşallah bisikletiniz çok iyi renk uyumu kadrosu vs.hayırlı olsun kazasız belasız bol pedallamalar

• Beğen

Burçin Çoban

Aktif Üye
Tepki
93
İsim
Burçin ç.
Bisiklet
Merida
Bendekiler de Merida.Çok güzel bir bisiklettir.Güle güle kullanın.İyi pedallamalar.

• Beğen

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bu XT Edition bi harika ya hayırlı olsun. :)

• Beğen

Murtega

Daimi Üye
Tepki
519
İsim
Murat B.
Bisiklet
b'Twin
Hayirli olsun.
Fotograflara bakinca eski bisikletimdeki elcikleri hatirladim. O rahatlik... Haftaya Merida bayisine bir ziyaret yapmak sart oldu simdi. :D

• Beğen
Tepki
69
güzel gerçekten,sürüşü, akışı, hızı.. beni en çok cezbeden yanı hidrolik disk ve amortisörli maşanın getirdiği konforun yanısıra, 11.7 kg olması oldu...
yani performans ve konfor bir arada bir model... alternatif olarak Ghost cross 7500 modeli de hoşuma gidiyordu, ancak gidonunun daha uzun olması, 1 kilo kadar daha ağır olması ve donanım olarak az da olsa düşük olması beni uzaklaştırdı.

Tepki
6
Selamlar Hüseyin bey, öncelikle bisikletiniz çok güzel güle güle kullanın, bende bu modelle cube tonopah race arasında kaldım, siz nasıl memnunmusunuz, tavsiye edermisiniz, yada keşke şu modeli alsaydım dediğiniz bir durum oldumu, teşekkürler, saygılar

GT-N5110 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Tepki
69
@coşkun tafkid

Merhaba... ben bu modelle ghost cross 7500 arasinda kalmistim.. tercihim bu oldu. Model olarak hiç keske demedim. Oncelikle cok hafif... 11.7 kg... bu agirlikta ve donanim seviyesinde bir baska sehir bisikleti var mi bilmiorum. Keske dedigim tek yer 1.82 boyum var ve bisikletcim maalesef 52 kadro satti.. halbuki resmi sitesinde acik secik yaziyor. 1.75-1.83 arasi 55 kadro olur diye.. kendisi bu konuda beni yönlendirmedi. 55 alsaydim daha iyi olurdu diye düşünüyorum.. onun disinda mukemmel diyebilirim..
Edit. Simdi cube e baktimm.. 0.3 kg daha hafifmis:). Fren sistemi de daha iyi... fiyat farki cok degilse ben tercih edebilirdim. Bu modeli incelememistim daha once...
SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

• Beğen
Tepkiler: coşkun tafkid
Tepki
6
@hüseyin kurtoğlu

Hüseyin bey benim boy 1.79 eğer merida alırsam bende 55 kadro boy almayı düşünüyorum, sizcede doğru kadro boyumu

Tepki
69
@coşkun tafkid

Kesinlikle 55 uygun olur.. 3 cm boy farkimiz var... ic bacak olcunuz de kadro tam oturuyorsa bile sorun olmaz. yurtdisindan bir cok merida distributoru ile gorustum. Hepsi 55 dedi.

Turkiye den Aslı bisiklet ile de görüştüm... mail ile 55 kadro uygun olur dedi. sonra telefonla arayip durumu anlattigimda bayiileri zor duruma dusmesin diye biz oyle demek istememistik dediler...:)

Bana sorarsaniz merida almayin cube alin. (54 kadro) Distributor tuketicisini degil bayiisini koruyor bunu unutmayin.
Cube bana sekil olarakta guzel gorundu.. donanimi ve hafifligi de merida dan daha iyi...
Iyi pedallar.

• Beğen

MehmetAliB.

Forum Bağımlısı
Tepki
4.927
@coşkun tafkid
@Hüseyin Kurtoğlu
hayırlı olsun, güle güle kulanın
@coşkun tafkid
179 boya 55 cm kadro boyu büyük gelebilir. şehir-tur bisikletleri özellikle amortisörlü olanların seat tube mesafesi yol bisikletlerine oranla 2-3 cm daha kısa olmalıdır.
başka deyişle bisikleti bacak arasına aldığınızda üst boru ile arada mesafe olmalıdır. büyük kadro alıp pişman olmayın. çünkü büyük kadronun geri dönüşü yoktur. örneğin ben Trek DS bisiklette 50 cm kadro oluyor. boyum 179. bacak boyum 81;)
kadro boyu hesaplamayla ilgili yerlerde çoğunlukla amortisörsüz tam tur bisikletlerinin ölçüleri verilir. halbuki amortisörlü cross bisikletlerin kadro boyları biraz daha kısadır. ben Trek'ten örnek verdim. Specialized Crosstrail'e de bakın aynı sonuca varırsınız.
bu konuyu detaylıca araştırın isterseniz

Tepki
69
@mehmetali

Tesekkur ederim.. merida nin resmi sitesinde kullanilmasi gereken kadro boyunu yazmislar.
En altta cross bike için hangi boyun hangi kadro boyunu kullanmasi gerektigi yaziyor.. ornek bisiklet resmi olarak ta duz masali degil amortisorlu bir bisikletin siluetini koymuslar..

http://img.tapatalk.com/d/14/03/02/epa7ygyq.jpg

1.79 boy 55 kadroya denk geliyor...

Ayni boy scalasi KTM de de var...

• Beğen

harun t

Daimi Üye
Tepki
101
Bisiklet
Lapierre