Merida (Crossway-Speeder) Kullanıcıları Kulübü

trucky

Üye
Tepki
0
İsim
Deniz Ç.
@Ziya On Road Çok teşekkürler yardımınız için:) 2. el parçalarla yavaş yavaş araştıra araştıra öğrenip uygulamayı düşünüyorum.

Scudo

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.462
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Ziya On Road

Bisikletiniz oldukça hafif. Alü maşa ve HD fren olmasına rağmen bu kadar hafif olmasının nedeni nedir.

Santaruins

Aktif Üye
Tepki
232
@hamlet2006
Selamalr sevgili hamlet2006 boyum 171 iç bacak 74 ölçülerim senin gibi bende aynı modelden almak istiyorum. Hangi kadro boyunu kullanıyorsun? Bilgi verirsen sevinirim.
İyi günler.

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.964
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Santaruins Merhaba,
48 kadro boyu kullanıyorum.Birazcık büyük diyebilirim.Ancak uzun kilometre yaptığımda dahi ne belimde ne sırtımda ne boynumda ne bileklerimde en ufak ağrı,sıkıntı hissetmedim.Memnunum diyebilirim.

Ahmet.YILDIZ

Aktif Üye
Tepki
324
İsim
Ahmet YILDIZ
Merhaba Merida Crossway Urban 300 ile aranıza yeni katıldım.
Üzerinde Deore set, FSA Aynakol Tektro Hidrolik frenler, Alexrims jant seti ile yeterli seviyede kalitede bir bisiklet.
Çamurluk ve portbagaj sonradan ekleme bisikletin boş ağırlığı 11.5kg
20181011_203846.jpg
20181011_101851-01.jpeg

roncul33

Üye
Tepki
70
İsim
Riza ONCUL
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Selamlar merida crossway 500 bisikletim için 135 kilo olmam sebebi ile sağlam jant teli bakıyorum. Üstündeki 2 oldu kırılıyor. İncelemede DT Swiss Champion 2.0 öneriliyor genelde. Biraz ağır deniliyor ama benim için ağırlık değiş sağlamlık önemli.
İnternetten alışveriş sitelerine baktığımda çok fazla uzunlukta çeşitleri bulunmakta.
28 jantım için tel boyu olarak hangi uzunluk olmalı?
Yardımcı olabilecek var mı?
Şimdiden teşekkürler.

skywalter

Üye
Tepki
1
Arkadaşlar Selamlar,
Onlarca video sayfalarca forumdan yazı okumama rağmen bir anlık gaflette bulunup satıcıdaki modelleri de beğenmediğimden dolayı satıcınında sele borusunu küçük sele borusu takarız tavsiyesiyle aldanıp sanırım bir boy büyük Merida Crossway 20v 48 Kadro aldım. Boy 1.70 kilo 100 bacak aralığı 69cm.. Satın aldıktan 5-6 km sonra ciddi sele ağrısı çektim jel sele olmasına rağmen. Ertesi günü sabahı da bir miktar diz kapağı arısı çektim. Sonra tekrar edindiğim bilgiler doğrultusunda sele uzaklık ve ayarlarını yaptım. Sele üzerinde oturuyorken parmak uçları ile yere değebiliyor ancak kadro üzerine durmak istediğim zaman çok az topuklar havada kadro üzerinde durabiliyorum. Trafik içerinde gayet sola yatırarak durup devam edebiliyorum.

Sormak istediğim soruya gelecek olursam, sele dipte iken gidion yüksekte duruyor. Hybrid tip kullanıcıların gördüğüm bisikletlerde neredeyse sele ile gidon aynı hizada bende ise sele daha aşağıda bundan dolayı omurga da bir rahatsızlık çeker miyim? Fazla kilolu olduğumdan ve direksiyona yeterli oranda eğilemediğim için ağırlık sele de olduğu için devamlı sele ağrısı yaşayacak mıyım? Son olarak eğer çözülemeyecek bir problem ise henüz tertemiz haldeyken satıp boyuma uygun bir kadro mu almalıyım?

Not: Satıcı kesinlikle geri almayacaktır elinde kalan son modeldi ve keşke almama engel olsaydı ancak yinede alma gafletinde bulunduğum için iade&değişim için hiç uğraşmayı düşünmüyorum.

Teşekkürler.

Dosyalar

• Beğen
Tepkiler: ahmetd79
Tepki
9
Bisiklet
Merida
Herkese iyi günler.

Crossway 40-D kullanıcısıyım. 2013'ten beri kullanmama rağmen bisiklete uygun çamurluk seti ile port bagaj bulamadım.

Bisiklete uygun olduğunu bildiğiniz veya kullanıp memnun kaldığınız çamurluk seti ve port bagaj ürünlerinin isimlerini yazabilir misiniz?

cheto

Üye
Tepki
5
İsim
ali uğurlu
Bisiklet
Merida
selam...küçükyalı..tandem bisiklet.Gürkan bey.....benden selam çözüm getirir.....

Tepki
9
Bisiklet
Merida
@cheto

Merhaba. Eğer bana cevap verdiyseniz teşekkür ederim.

Bisikletimi aldığım satıcı kendileriydi. İlk port bagaj ve çamurluğumu onlardan satın almıştım. Ancak hem sattıkları port bagajın pek kaliteli ve uyumlu olmamasından hem de çamurluğu amortisörlü maşaya monte etmek için gerekli adaptör parçayı (doğru ismi bu mu bilmiyorum) vermediklerinden dolayı verim alamadım.

Kurulumu ilimdeki serviste yaptırmıştım. Bisiklette bir sorun yaşamadım ancak çamurlukların ölçüsü ayarlanabilir değildi ve ilk ölçü yanlış olduğundan çöp oldular. Daha sonra Merida Türkiye ile yazışarak başka bir çamurluk tavsiyesi aldım. Bu önerilen çamurluk da bisikletimle uyumlu olmadı.

İlginiz için teşekkürler.

cheto

Üye
Tepki
5
İsim
ali uğurlu
Bisiklet
Merida
çağlar arslan....sana yazmış idim tabiiki..gürkan a sordum hatırlayamadı....sen burada değilsin sanırım... her türlü hallederim diyor.....üzüldü....

Tepki
9
Bisiklet
Merida
@cheto

Teşekkür ederim. İyi akşamlar.

Gürkan Bey'in hatırlayamaması normal çünkü bisikleti satın alalı beş yıldan fazla zaman oldu.

Ben Giresun'da çalışıyorum ama yüksek lisans derslerim için İstanbul'a gidip geliyorum. Tavsiyeniz doğrultusunda bir çaylarını içmeye gideceğim :) Eğer gitmeye vakit bulamazsam, amortisör bağlantısı için "L" şeklinde montaj parçası arayacağım. Fayda görürsem, bunu tekrar foruma yazarım.

fberen

Üye
Tepki
14
İsim
Can
Bisiklet
Mosso
Crossway 40d nin vitese alivio demişsiniz ama sitede altus hep

Türko

Sunroofa değil gökyüzüne inananlar
Tepki
3.144
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
V frenli temiz crossway 100-300 arıyorum

Türko

Sunroofa değil gökyüzüne inananlar
Tepki
3.144
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
175-76 boy için crossway için 52 kadronun tam geleceğini düşünürken benle aynı boyda bir crossway sahibi 48 kadronun bana olacağını söyledi.

gezgin gezer

Forum Bağımlısı
Tepki
1.599
İsim
mehmet emin
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Diğer
@Türko
52 kesinlikle büyük olacaktır. geçen sene kullanmıştım. 182 boy ve 52 kadro, üst boru ile bacak arasında çok az boşluk vardı, neyderse değiyordu.

• Beğen
Tepkiler: Türko