Merida (Crossway-Speeder) Kullanıcıları Kulübü

Scudo

calhanre

Üye
Tepki
7
Merida Crossway 300 2017 aldım. Güzel bir bisiklete benziyor.Kullandıkça yorumlarımı paylaşırım.

Aliuysalo7

Üye
Tepki
72
İsim
Ali UYSAL
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Felt
Bisiklet türü
Cyclocross
Merhaba herkeze iyi günler;
Bir merida speeder 100 2018 kullanıcısı olarak aranıza katılmış bulunmaktayım,
Niye 100 olanı tercih ettin derseniz, 2 ay sonra inşallah 105 lik set ile uprage etmeyi düşünüyorum. Saygılar cümleten :)

• Beğen
Tepkiler: trabzonlu ozan

prfsrkn

Üye
Tepki
34
Bisiklet
Merida
Herkese selamlar,

Nihayet kış bitti ve benim gibi üşengeçler için bisiklete binmek artık daha kolay. Kışın büyük iş çünkü.

Birkaç ay önce burada Speeder 200 aldığımı duyurmuştum. 1 Ocak 2018'den beri kendisinin bir ismi de var; Hugo. (Benim adım Tolga değil)

Bir şeyler çekmek, kaydetmek, kurgulamak gibi hobilerim olduğu için bir şeyler üretmek istiyordum ne zamandır, merrrabaarkadaşalarkanalımahoşgeldiniz kafasına girmeden.

Gittiğim yolları dümdüz kaydedip, altına müziği dayayıp paylaşarak bi deneme yapmaya karar verdim. Belki Speeder 200 araştıranlar için de bir fikir edinmeye vesile olur.

Şöyle ki;

(link)
Videolar şimdilik liste dışı modunda. Yani sadece linke sahip olanlar görebiliyor. Birkaç gün içinde ya herkese açık yapacağım, ya da sileceğim. Hayırlısı diyerek iyi pedallamalar diliyorum.

• Beğen
Tepkiler: Lawyer58

Hakan Ergül

Aktif Üye
Tepki
143
İsim
Hakan
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
merhaba arkadaşlar
önümüzde ay başına doğru 2018 merida cw 300 almayı düşünüyorum.kullanan arkadaşla olumlu ve olumsuz yanlarını yazabilir mi acaba.

msandikci

Üye
Tepki
63
İsim
Mehmet Sandıkcı
Bisiklet
Merida
@Volume1 Merida 20V ilk bisikletimdi. İhtiyaçlarını fazlasıyla görebilecek bir bisiklet fakat amortisöre ihtiyacın olacak kadar bozuk yollarda sürmüyorsan sabit maşalı bir kadro seçmende bence fayda var. Bu 20v nin kötü olduğu anlamına gelmez ama.

Volume1

Üye
Tepki
8
@msandikci alacağım ilk şehir bisikleti olacak.. Asfalt ta olsa yollar kötü. Yinede gereksiz diyorlar bu fiyat bandında ki amortisör için. Zaten görevini yapmıyormuş.

oguz169

Forum Demirbaşı
Tepki
467
İsim
OGUZHAN
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhabalar. 2016 model merida crossway 100 model bisikletim var. Arka bagaj takmak istiyorum ama ne alsam hangisi uyumlu olur bilemedim. Birde fiyatlar yüksek geldi. Max 80tl lik bir bütçe ile ne alınabilir onerileriz varmi?

msandikci

Üye
Tepki
63
İsim
Mehmet Sandıkcı
Bisiklet
Merida
@Volume1 görevini yapması veya yapmaması tamamen bisikletten ne beklediğimiz ile alakalı bir durum. Ben amortisörün ağırlık dışında bir eksisini görmedim. Crossway tercih edilebilir bir bisiklet. Yine son söz sizde tabi ki

Ardennes

Üye
Tepki
2
İsim
Onur izzet
Bisiklet
Merida
Selamlar. Speeder t3d modelini uzun süre kullandım. Şehirler arası turlarda yaptım ve çok memnundum. Şimdi 500 modelini aldım. Bir kelebek gidon ile uzun uzun yollara çıkabilirsiniz. Bütçe varsa deore xt set kullanırsanız özellikle göbeklerde uzun turlarda çok işe yarıyor. Turcular ve performans isteyenler gözü kapalı speederlara yönelebilir.

• Beğen
Tepkiler: Kuzey Ege

BabaYorgun

Üye
Tepki
1
Selam arkadaşlar yeni speeder 100 ve 2016 speeder 200-D arasında kaldım. Aralarında 900 TL fark var. İlk şehir bisikletim olacak. İşe gidip gelmek günde 10 km ve hafta sonları gezi için kullanacağım. Bu arada 200-D ikinci el 200 km yapmış temiz yani. Evet üstatlar,Hangisini tavsiye edersiniz ?

MossoM

Daimi Üye
Tepki
462
İsim
Cihan D.
Bisiklet
Mosso
Birisi speeder modellerini yıllarına göre sıralayabilir mi? Satın almak istiyorum ama kafam karıştı t1,t2,t2d,100,200 vb

historiyst

Pedalşör ;)
Tepki
1.014
İsim
Murat Hoca
Bisiklet
Giant
Carraro big 927 ve Sportive 225 imi satıp hafif ve kaliteli bişey alacam nasip olursa.Araştırma yaptım ve Sedona nın birkaç modeli derken Alman malı olan Merida almaya karar verdim.Speeder 100 ve juliet,200 ile 20-V modellerini önerdi arkadaş tavsiyeniz?
(Uzun tur ve ş.içi kullanım için)

trabzonlu ozan

Daimi Üye
Tepki
419
Bisiklet
Carraro
@MossoM
2015e kadar speeder t1, speeder t2, speeder t3.. diye gidiyorken,
2015 ve sonrasında speeder 100, speeder 200, speeder 300.. oldu diye biliyorum.

2016ya kadar da speederlar v fren ya da disk fren seçeneği ile alınabilirken o tarihten sonra hepsi disk fren oldu. disk frenli ise isminin sonunda -D ekleniyordu

yani bir adam:
.., 2013 ya da 2014te "speeder t2" (v fren) ya da "speeder t2-D" (disk fren) alıyor,
2015'te "speeder 200" (v fren) ya da "speeder 200-D" (disk fren) alıyor,
2016 ve sonrasında "speeder 200" (disk fren) alıyor

• Beğen
Tepkiler: MossoM

trabzonlu ozan

Daimi Üye
Tepki
419
Bisiklet
Carraro
@historiyst merida "made in taiwan" olması lazım. engineering ve design alman, üretim taiwan. "made in germany" özel üretimi varsa ben bilmiyorum.

cglynfrk

Üye
Tepki
3
İsim
Ömer Faruk
Bisiklet
Merida
Forumdan (link) arkadaşın Crossway 500'ünü alarak aranıza katıldım.
Bir önceki bisikletim Carraro 224'dü. Eşekten inip küheylana binmiş gibi oldum.

Bisikleti şehir içi ulaşımında, iş-ev arasında kullanıyordum. Merida'dan sonra turlara da merak sarmaya başladım. :)