Men's Diverge Comp E5 (2018)

Adrenalin26

Orbea
Tepki
1.144
İsim
Fatih
Başlangıç
1977—78
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Arkadaşlar bu bisiklet hakkında düşünceleriniz nedir? Bu kadro ve compedanlara göre bu fiyata alınabilir mi?Aslında Favorim CANYON almak istediğim bisiklet fakat, bulunduğum şehirde pek yol bisikleti gurubu yok, çevremedki, sürekli etkinlik yapan gurupların yaptığı turlar Genelde dağ bisikleti ve tur bisikletlerine uygun.. Bu yüzden daha öncede araştırdığım Gravel bisikletlere göz attım ve en beğendiğim modelde bu bisiklet, özellikle gidon kısmındaki süspansiyon olayı çok hoşuma gitti. Aktif pedal ile görüştüm bu bisikleti 2600 Dolara getiriyorlar. Nakitde %7 indirim.

LİNK: (link) ( Kendi sitesi açmadı nedense hata verdi)

• Beğen
Tepkiler: MakRo ve Triban
Scudo

rodya

Daimi Üye
Tepki
908
İsim
Berkay
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Yol bisikleti
O paraya aluminyum kadro, 105 set ve mekanik diskten fazlasini isterim acikcasi

Adrenalin26

Orbea
Tepki
1.144
İsim
Fatih
Başlangıç
1977—78
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@rodya
Mekanik disk firenmiymiş, onu hiç dikkat etmedim.. Baktığım tüm Gravel bisikletler çok pahalı , o yüzden bu markadan dolayıda böyle olması normal geldi..

Fırat Ç.

Forum Bağımlısı
Tepki
851
İsim
Fırat
@Adrenalin26
Pahalı bir bisiklet buna eş değer başka markaların ürünleri kullanılabilir gidon boğazındaki süspansiyon biraz işe yarayabilir ama sprint anında nasıl olacak ?

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.204
Bisiklet
Specialized
Diverge güzel bisiklet, ilk çıktığında expert carbon modelini deneme şansım olmuştu; hız ve çeviklik konusunda yol bisikletini aratmıyordu. Ancak fiyat konusunda rodya'ya katılmamak mümkün değil.

Pahalı olmayan gravel isterseniz:
(link)
(Jareen Race modeline bakın)
Grupset 105 değil Tiagra ama frenler hidrolik, Diverge'in neredeyse yarı fiyatı.

Adrenalin26

Orbea
Tepki
1.144
İsim
Fatih
Başlangıç
1977—78
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Murat B.
Bu bisiklet hem estetik olarak,hemde marka güvenirliği açısından hoşuma gitmişti. Dediğiniz gibi fiyat çok pahalı malesef,:(

rodya

Daimi Üye
Tepki
908
İsim
Berkay
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Yol bisikleti
(link)
(link)
Indirime girmisken al gitsin

Doğanay07

Aktif Üye
Tepki
94
İsim
Doğanay Ç.
Bisiklet
Mosso
Fren açısından endişeniz olmasın derim çift pistonlu mekanik fren. O freni baya araştırmıştım. Fiyat yüksek biraz bence. Bu firmalar her yeni modelde fiyat arttırıyorlar bunun sonu nerde durur (durur mu bilinmez) bilmiyorum kısır döngü gibi fiyat mevzusu.

• Beğen
Tepkiler: Adrenalin26

eren konu

Forum Bağımlısı
Tepki
565
Bisiklet
Specialized
@Adrenalin26
Diverge kesinlikle mutlu eder.
Tam olarak aynı işi görür mü bilmiyorum ama sequoia da güzel bisiklet özellikle bike packing için.
Bana sanki diverge biraz daha endurance, sequoia daha adventure gibi geliyor.
Ama başta da dediğim gibi 700*30a kadar lastik takabildiğin diverge her şartta hem yol hem gravel performansı verir ve seni mutlu eder.

(link)

• Beğen

Adrenalin26

Orbea
Tepki
1.144
İsim
Fatih
Başlangıç
1977—78
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@eren konuBisiklet Memnun edecekte sanki ücreti üzecek gibi:)
Ama işte altarnatif bulamadım:)

• Beğen
Tepkiler: eren konu

isamorgil

Daimi Üye
Tepki
617
İsim
isa morgil
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
KTM
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Adrenalin26 Bu bisiklet i videosunu izleyip of olsa da denesek dediğim bir alet.

1- o süspansiyon istendiğinde kitleniyor mu acaba ? şayet böyle bir özelliği yoksa yokuşlarda kolay gelsin derim.

2-
meşhur tablodan da anlaşılacağı üzere o paraya bu çokomel bana biraz az göründü :kptmya:

eren konu

Forum Bağımlısı
Tepki
565
Bisiklet
Specialized
@Adrenalin26
Haklısın artık fiyatları fazla abartı bulmaya başladım. Yıllık bazda bu hobiye harcadığımız paraları düşününce çevrecilik bisiklet severlik ile alakası olmayan bir alışkanlık elde ettiğimizi düşünmeye başladım. Tabi sadece bisikleti kastetmiyorum.
Bu bisikletten sonra 2 adet karbon suluk, bu bisiklete knog ışık yakışır, kullansan kullanmasan çantaları apidura ya da ortlieb olacak, spd ayakkabı forma derken bütçe alıp başını gidebiliyor. O yüzden iyi düşünerek almak ve her havaya kapılmamakta fayda var.

Motorola

Daimi Üye
Tepki
271
İsim
Abdullah
Bisiklet
Cube
@Adrenalin26 tweeks deki cube gtc ye baktiniz mi kargo dahil 970usd .+ 650tl vergi ye geliyor

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen

Adrenalin26

Orbea
Tepki
1.144
İsim
Fatih
Başlangıç
1977—78
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Motorola
Baktım hocam, Kadro boyu uymuyor..
@hamlet2006
Her yol Buraya çıkıyor zaten abi sorma:D
Lapierre sardım olmadı, Speciaized e sardım gene olmadı:) Bana her yol CANYON

• Beğen
Tepkiler: hamlet2006

ulasjazz

Üye
Tepki
28
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Sanırım amaç çok önemli. Nerede nasil bineceksin? Aynı durumu bende yaşadım. Forumlarda baktıkça hep daha kaliteli yi aramaya başlıyorsun. Ama önemli olan realite. Bu tarz bisiklet alan tanıdığım kişiler bisikletleri den genel olarak memnunlar fakat bir şehir bisikletinin yara fitness bile in da işlerini göreceğini kabul ediyorlar. Bence sen sen ol gerekirse yol parasına kiy deneme yapmadan bisiklet alma.

GM 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Fireblade

Daimi Üye
Tepki
252
Bisiklet
Cube
Bu bisikleti alıp fren kaliperlerini TRP HY-RD ile değiştirseniz çok güzel gravel bisiklet olur fakat o paraya Canyon daha fazlasını size verir. Bence tercihiniz Canyon modellerinden yana olmalı. Kalite olarak Specialized'i aratmaz ve daha fazla donanım sunar.

Adrenalin26

Orbea
Tepki
1.144
İsim
Fatih
Başlangıç
1977—78
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@ulasjazz
Almak istediğim bisikletlerin hiçbiri malesef Türkiyede yok, o yüzden deneme şansım olmayacak hiç:)

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.969
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Adrenalin26
Frankfurt aktarmalı Koblenz uçağı.Lufthansa Hava Yolları.Samimi söylüyorum senin yerinde olacağım atlarım uçağa giderim Canyon Fabrikasına.Hem kargodan kurtarırsın hem vergi iadesi alırsın hem de denersin.
4912133671_d84e78b702_b.jpg

Adrenalin26

Orbea
Tepki
1.144
İsim
Fatih
Başlangıç
1977—78
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@hamlet2006
Vallahi abi yabancı dil olsa, giderdim, Hemde CF 7.0 DEğil daha üst model alır gelirdim.. Ama ne szamanım var nede alışveriş yapacak kadar yabancı dil..