Memleket zıvanadan çıkmışken forumda işlerin tıkırında gitmesi

mehmet roy

Daimi Üye
Tepki
295
Bisiklet
Salcano
Eleştirmek ayrı bk atmak farklıdır
Hep dyorum bu vatanı sevmiyorsan lütfen oku da git avrupaya orada yaşa
Bi baltaya sap olamadığın için gidemiyorsun belki ama en azından vize istemeyen onlarca ülke var oralara git

Ülkemiz zor günlerden geçiyor
PKk denen şerefsiz sürüsü bir yandan diğer örgütler bir yandan
yetrmezmiş gibi bunları sevimli gösteren kah mecliste kah tv lerde alanen vatan hainliği yapan şerefsizler de cabası
Hepsi temizlenecek
Aslında şimdi ihtiyaç var Atatürke
Eğer şuan hayatta olsaydı ne kadar vatan haini varsa astırırdı hapse atmazdı konuşturmazdı en azından

Scudo

Cem Unden

Forum Bağımlısı
Tepki
5.370
konuyu hortlatmışlar yine. Birileri ortalık karışsın istiyor.tam giro saati boşuma uğraşıyor

Son kırk km yarış aslında şimdi başlıyor

ardacakko

Üye
Tepki
18
Bir süre yurtdışında yaşıp Türkiyeye dönmüş biri olarak dönünce şunu gördüm Türkiyede herkes siyaset profesörü,bakkalda,kahvede,kafede,en elitinden en alt tabakasına kadar herkes siyasetle olması gerektiğinden çok fazla içinde ve bunu da bir gereklilik olarak görüyorlar.Neden? Niye? Bunun dışında genel olarak insanların ortak olarak tartıştığı,bilgi alışverişi yaptıkları,ürettikleri bir konu, hobileri, ilgi alanları yok.İki insan karşı karşıya gelip saatlerce çay eşiliğinde boşa siyaset konuşuyorlar.Bırakın bu forumda insanlar bilgi paylaşsın,yeni şeyler öğrensin,yeni projeler üretsin hayatına bişeyler katsın
Siyaset muhabbetlerinide bakkalınızla,durakta otobüs bekleyen amcayla,bayramda amcaoğlunu ziyarette falan bol bol konuşursunuz zaten.

BicycleLover

Forum Demirbaşı
Tepki
363
İsim
lazım değil
Bisiklet
Salcano
Ooohh memleketide kurtarmışınız. Elinize sağlık.

Bu mesaj içerik okunmadan tamamen başlığa bakılarak yazılmıştır. Kusurluysa -leyin yada ö.m atın.

• Beğen
Tepkiler: nonsteril ve bua

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Tepki
10.277
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Konu bir şekilde canlanmış.
Şöyle diyeyim, dünyanın birçok ülkesinde sorunlar birbirine benziyor, bugün Latin Amerika'dan tutun Japonya'ya, Kuzey buz denizine kadar her coğrafyanın kendine özgü ama birbirinden çok da uzak olmayan sorunları var.
Sorunlar bitmeyecek.
Bazıları toplumların kendi elinde, bazıları ise değil. Artık dünya küresel, gece uykun kaçtığında yatağından bile kalkmadan aliexpress'ten forma siparişi verebiliyorsan, Çin'de yaşanan bir olumsuz gelişmeden etkileniyor olmayı normal karşılayacaksın.
İnsanlığın global anlamda kurtuluşunun yolu belli de burası bunları konuşmanın yeri değil ve de olmayacak.

Ayrıca şu "beğenmeyen bu ülkeden gitsin" mantığı hiç hoş değil. Birilerine göre yanlış da olsa herkesin bir şeyleri "eleştirme" veya "beğenmeme" hakkı var. Yeridir, değildir, o ayrı konu. Bu, ayrılıkçı bir yaklaşım.

Tepki
37
Bisiklet
Carraro
@Onur ŞENKAL

1 Eylül 2015te açılıp 4 Eylül 2015te kapanın bir konuyu, forumu çok sık takip etmeyen, iki sene önce kayıt olmuş bir "yeni üye"nin tekrardan canlandırması ve onun bana hissettirdiği komiklik :komik:

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Hazır konu hortlamışken ikinci mesajımı kıymetini sonradan da anlaya-ma-yacağımız Saygıdeğer sunuya ithafen şu dizeleri sıraladım,

Akla zarar açtığın konu,
Ne başı belli ne de sonu,
Sossuz mantı tadı verdin,
Yeter artık mehmetsunu.

Gömersin sinirsiz pastirmayı sucuğu, Gömmedim dersin ama bastıramazsın kokuyu, Sinir hastası ettin onca çoluğu çocuğu,
Yeter artık mehmetsunu.

Açarsın konuyu kaçıp gidersin,
Gesi bağlarında kıs kıs gülersin,
Erciyes'e tırman desek, yolu yokuşa sürersin,
Yeter artık mehmetsunu

Aşık Onur der ki klavye başında yığit olunmaz, Yollar dolu adam sureti yüzün bakılmaz,
Seni sevsek de huyun çekilmez,
Yeter artık mehmetsunu.

AliÇimen

Daimi Üye
Tepki
256
İsim
Ali Çimen
Bisiklet
Salcano
Buradan başka Donanım Haber'de de takılıyorum. Ve şunu farkettim ki ne zaman ülke ve dünya gündemi forumuna girsem huzurum kaçıyor,ufak şeylerden bile mutlu olabildiğim gün bir anda tam tersine dönebiliyor. O yüzden artık mümkün olduğunca uzak durmaya çalışıyorum. Yine de olmuyor ama. Yakın zamanda arkadaşımla yapmayı planladığımız yayla gezisini de iptal ettik. Neden? Lanet terör yüzünden. Onları bu kadar azdırıp dağlardan hilti sesleri geliyor dediğimizde kan dökülmesinden memnun mu oluyorsunuz diyenler yüzünden. Neyse bir patlarsam kesin ban yerim o yüzden hiç gerek yok.
Yani burası böyle iyi arkadaşlar. Bırakın böyle kalsın. Ben artık çok sıkıldım, yıldım. 2 kafa dağıtmaya girdiğim, bilmediğim şeyleri öğrenerek ve uygulayarak mutlu olduğum bu değerli ortamı lütfen bozmayın.

• Beğen
Tepkiler: Örümböcük

MertAG

Forum Bağımlısı
Tepki
588
Bisiklet
Kron
Biri özetlesin hacı abi ya okumayadım şimdi bu kadar sayfayı..

soner kalaycıoğlu

Forum Demirbaşı
Tepki
946
İsim
soner
Başlangıç
1968—69
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Klasik
bisikletsevenlerin toplandığı bu forumda,hangi konu ortaya atılırsa atılsın uygarca tartışılır.hiçbir forumda bu kadar seviyeli kişileri bulamazsınız.arkadaşların çoğu incitmeden fikirlerini paylaşıyorlar.arkadaş da hayatı bir de bu gözlerle görün,düşünün,yorumlayalım demiş,değerli fikirlerinizi alalım demiş,merak etmiş.bu seviyeye güvenip birşeyler paylaşayım demiş.ben işveren olsam 1.benim işeme yarayan 2. bisiklete binen 3.müzik aleti çalan kişileri işe alırdım.selamlar,saygılar..

• Beğen
Tepkiler: hogutmen
Tepki
105
Bisiklet
Lapierre
@M Yavuz Selim face.de sayfama düşmüş konu idi.. ben hortlatmadım.. ki açınca ne zamanın konusu olduğuna bakma huyum yoktur.. konu konudur bakın bi şekilde hortlamış... sizi neden rahatsız etti anlamadım yazdıklarım ?! cımbızla benim yazdıklarımı alıntı yapıcak bir şey yok.. komikse size bol gülmeler o zaman..

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Yazı Necati Şaşmaz'ın 2 sene önce falan yaptığı Gezi Parkı ile ilgili bi açıklama gibi olmuş.Ne alaka var cümleler'de ne bağlantı.Zaten yazan kişinin yaptığı da standart.Ortaya bir şey atıyor, çok "zekice" görünen bir şey yazıyor ve ortadan kayboluyor.Bunu neden yapıyor? Gündem'de kalıyor çünkü bu sayede.Buna kim sebep oluyor? Yazarın mantıklı bir şey yazdığını düşünen ve ona arka çıkan forum kullanıcıları.Ben ortaya yem attım siz kapışın hesabı.Bırakın şu "yazarın" konularına bir şeyler yazmayı.

• Beğen
Tepkiler: nonsteril