Memleket zıvanadan çıkmışken forumda işlerin tıkırında gitmesi

Çağrı Fatih Yamalı

Forum Demirbaşı
Tepki
299
Bisiklet
Carraro
Dünyanın derdinden arınmak için bisiklet kullanıyoruz. Burada bisiklete dair sorunları çözümlüyoruz hep beraber.
Yani televizyon izleyip dünyanın kahrını görüyoruz, haber okuyup görüyoruz, videolarla görüyoruz sonuçta.
Tek eğlencemiz Bisikletforum. Burada da bunları düşüneceksek, konuşacaksak veya tartışacaksak ne anlamı kaldı ?
Gereksiz bir konu olduğunu düşünüyorum.
Bisikletforum, Zıvanadan çıkan memleketi, zıvanaya geri sokma yeri değil bence.

Scudo

srdrmrs

Forum Bağımlısı
Tepki
6.024
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Canyon
bu adamın canı sıkılıyor belli.

• Beğen
Tepkiler: Berke

Yigit Kurt

Aktif Üye
Tepki
88
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@onur d. hocam çok güzel anlatmışsın. aslında benim anlattıklarımı yasal çerçevede bana izah ediyorsun.. dediklerine de sonuna kadar katılıyorum.. valilikten kaymakamlıktan izin vb. konulardan bahsetmişssin.. adalet herkese eşit olmalı değil mi hocam? kanun koyucu şayet adaleti adaletli şekilde işletmez ise asıl kaos burada başlamaz mı sence? hepimiz herşeyi izliyoruz, görüyoruz.. terörist grupları destekleyenler taksimde güvenlik güçlerinin gözü önünde teröristbaşının fotoğraflı flamasını, kendi bayraklarını, Atatürk büssünün üzerine asmadılar mı? Astılar.. güvenlik güçleri dahil herkes izledi mi? İzledi.. Müdahale oldu mu? Olmadı.. Sonra sınırdan davullar zurnalar eşliğinde "geri dönüş" adı altında otobüslerin üzerinde polis korteji eşliğinde sınırdan içeri girmediler mi? girdiler.. o dönemin Sn.Başbakanı "bu görüntüler gözümüzü yaşartıyor" dedi mi? Dedi.. hocam eğer tüm bunlar senin dediğin gibi anayasal hak ve özgürlükler çerçevesinde yapılıyorsa, izinler vb. herşey bu tarz durumlara da verilmişse.. inan ben ülkede mi doğdum? : bu durumu sorgular oldum.. :) heralde diyorum sırıtan farklı davranan benmişim gibi geliyor.. herşey normal ben anormal düşünüyormuşum gibi geliyor :)

-Paşa-

askssy
Tepki
579
Bisiklet
Specialized
@mehmetsunu bisiklet kültürüne o kadar dalmışız ki Felipe Melo gitti bişey yapamadık, diyemedik....

Burak_Cakir

Daimi Üye
Tepki
551
İsim
Burak Çakır
Bisiklet
Ghost
ne yapalım yani bisikleti benzin doküp yakalım mı . bir bisiklet sevdamız var onuda bırakalım mı ya da bisikleti satıp fi tarihinden kalma bir şahin alıp kalan paraylada ortalığı inleten ses çıkaran eksoz mu takalım. hergün otobüs çaka çaka dolu iken otobüs şoforünün kucağında mı gidelim ya da son yolcu olup ozgecan aslan gibi tecavüze mi uğrrayalım, serap eser gibi otobüste molotof kokteyli ile mi yakılalım. napalım soyle. bir kıskançlık hissettim ben yazırlardan tv bakmak mecburimi bu ülkede. bizimde beynimizi yıkasınlar. avni beyin kutusu büyük yok 2000 tl maaşı var. ozgür insan istediğini yapandır. istediğini yapan derken bazı çakallar anlamını bilmez başkasının ozgürlüğüne engel olmadıkça diye bir kısmı var anlamın iiçinde . ülke kan gotürüyormuş. herkes adam akıllı gorevini yapsa herşey yolunda gider. hep bu ülkede farklı bişey yapanlar dışlanmıştır hatta deli muamelesi gormuştur. bisikletin bir zararımı var sana . bu forumda değişik faaliyetlermi yapıyoruz.daha devamı var ama yazmak istemiyorum onlarda bende kalsın... burası yeri değil.

Yusuf'san

((( Sadece Bisiklet )))
Tepki
1.604
İsim
Yusuf
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Sayın yöneticiler forumda işlerin tıkırında gitmesinden rahatsız olan şahıs bencilce bu forumda huzurla yaşayan bütün forum sakinlerini itham ederek aşağılıyor.
Bu kadar net söylüyom.

Gereğinin yapılmasını talep ediyorum.

Yusuf'san

((( Sadece Bisiklet )))
Tepki
1.604
İsim
Yusuf
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@dodobir bak adam geneli kapsayan bir hitapla siz burda sadece bisiklet üzerine konuşursunuz başka bi b.ktan anlamazsınız kaygısızsınız tasasızsınız diyor.
Özelde de Öğretmenlere sardırıyor paraya geldi mi ajan olurlar vs vs diyor.
Anlıyor musun?

dodobir

Daimi Üye
Tepki
207
İsim
Kerem
Bisiklet
Cube
@Yusuf'san Buna sitem denir, asagilama degil ki. Ben asagilanmis hissetmedim. Bu kadar ufak birseyden hemen yetkilileri goreve cagirmak, kelle istemek dogru degil bence. Biraz tolerans. Siz asagilanmis hissediyorsaniz kendi adiniza konusun, benim adima yetkilileri goreve cagirmayin mesela en azindan.

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Forumun işlerinin yolunda gitmesinin nesi garip? Olması gereken de bu, millet burada kafa dağıtmaya çalışıyor. Ülke karma karışık zaten forumda mı öyle olsun yani? Ben bu başlıktan bunu anlarım.

Gjankrow

Forum Bağımlısı
Tepki
3.299
Bisiklet
Salcano
Emin olun herkesin bu konu hakkında düşünceleri vardır. Siyaset yapılacak yer bisiklet forum değildir.Burası bisikletle ilgili bilgiyi paylaşma, öğrenme ve öğretebilme olanağı sağlar. Siyaset insanları çabuk yıpratır ve kardeşi kardeşe düşman edebilir, biz bu ortamda böyle bir durumun vuku bulmasını istemiyoruz, o yüzden durumu anlayışla karşılamanızı talep ediyoruz.

Eğer konu ile ilgili sıkıntı duyduğunuz iletiler varsa lütfen ilgili mesajın altındaki şikayet düğmesini kullanarak yönetime talebinizi iletiniz. Son kertede birbirimizi kırmadan düşüncelerimizi paylaşabileceğimizi düşünüyorum o yüzden lütfen biraz bu konuda ihtimam göstermenizi rica ediyoruz.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
çünkü konuşamıyoruz sayın sunu... dünya üzerinde bizim gibi bütün vatandaşlarının birbirinden nefret ettiği ve tiksinerek baktığı, eline fırsat geçse kendinden olmayanı bir kaşık suda boğacak bir millet daha var mıdır bilmiyorum.

işte bu yüzden forumda da insanlar ülke sorunlarıyla ilgili bir fikir beyan eder etmez, birilerinin kulluğunu yapmak için yanıp tutuşan ve zıt fikri anında bastırmak ve yoketmek için pusuda bekleyenler hemen konuları sabote etmeye ve kilitletmeye çalışıyor.

yöneticiler de haliyle bu tip saçma durumlarda kalmamak adına, en doğrusunun bu konulara hiç girilmemesi olduğunu söylüyor. ben de onlara katılıyorum.

onurdemir

Aktif Üye
Tepki
124
İsim
onur
Bisiklet
Ümit
Bu forum bisiklet ile ilgili olduğu için arka aktarıcı yada gidon markası vs gündemde din,siyaset,öğretmen maaşları vs içinde ayrı forumlar var o forumlarda da arka aktarıcıyı konuşmuyorlar.Bence ortamı germeye gerek yok.

• Beğen
Tepkiler: ERDİNÇ DURAN

Ehlikeyif

Forum Bağımlısı
Tepki
807
Bisiklet
Diğer
Güya siyaset olmasın denip zımni siyasi bir başlık açılması bir nevi kıvılcımın saçılması gibi, sonrası kontrolden çıkabiliyor...

Bu forumda birkaç kere dile getirdim, siyaset konuşulmasına karşıyım. Kimse ben siyasi fikrimi beyan ettim diye görüşünü değiştirmeyeceği gibi ben de kimse fikir beyan etti diye görüşümü değiştirmem. Sonuç olarak fayda getirmeyen boş lakırdı olmanın ötesine geçmeyen konuşmalar...

Bu forum aracılığı ile birçok güzel insan tanıdım, birlikte keyifli organizasyonlar yaptık. O yüzden bu durumun korunması taraftarıyım. Burada da "karbon mu aluminyum mu" veya "Shimano mu Sram mı" tartışmasını görmek isterim daha fazlasını değil. Arka aktarıcı ile ilgili veya şu ruble daha iyiymiş tadında bilgileri okumayı, boş ve neticesinde tatsızlık getiren tartışmalara yeğ tutarım...

Kuzey Ege

Forum Bağımlısı
Tepki
10.276
İsim
Murat Gökhan
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Provokatif davranislara gerek yok. tabii ki ulkedeki sikintilarin bircok bisikletci farkinda. Ama burasi bisikletforum. Siyasi konularda yazip cizmek tartismak tabii ki en dogal hakkimiz. Ancak bunun icin bir cok sosyal medya sayfasi ve sözlükler var. Isteyen oralarda geregini yapar ki forumdan bircok kisi vardir oralarda yazip cizen.
Ev hayatini ise, iş hayatini eve karistirmamak gibi birsey. Herseyin yeri ayri.
Onceki yorumlar da pek mantikli ve guzel. Havalar serinledikce ortam guzellesiyor mu ne? :)

• Beğen

Yalnız Pedal

Forum Bağımlısı
Tepki
1.057
Bisiklet
Diğer
Daha önce hiç pastırmam olmadı konu sahibi hadi bana pastırma gönder adresimi özelden göndereyim istersen bu yazıyla hak ettim sanırım.
İsteyen istediği foruma girer bu forumun amacı bisiklet ve farklı hobilerin konuşulduğu bir ortam oluşturmak bir nebze olsun hayatındaki sıkıcılıktan uzaklaşması sizin için büyük bir sorun sıkıntı olan belkide bana fıs gelir tırıs gider. Uzun lafın kısası foruma girmeyi verin gitsin. İstediklerinizin tartışıldığı binlerce forum var bu forum onların taetışılmadığı bir kaç forumdan sadece biri bıraklımda öyle kalsın.

• Beğen

Yunus M.

Forum Demirbaşı
Tepki
287
Bisiklet
Diğer
Burası bisikletforum bence zaten hergün hayatımızda olan stresi burda konuşmanın alemi yok.. daha da yazıp üst konulara taşımayalım

• Beğen