Mekanik disk fren hakkında

SerkanH

Forum Bağımlısı
Başlık
42
Tepki
4.464
@Eren Can Güldalı

Merhaba. Rotorlara yağ bulaşrsa frenler ötmez. Eminim o zaman düşünülecek en son şey frenlerin ötmesi olur çünkü frenler tutmaz. Rotor ve kaliperin içindeki balataların würt yada benzer bir balata fren spreyi ile temizlenmesi sorunu çozer! Ancak balata bitmiş de olabilir. Söküp bakmadan net cevap vermek zor..

Eski model İphone' dan yazılmıştır..

mehmet ulaş

Forum Bağımlısı
Başlık
59
Tepki
614
Bisiklet
Mosso
bisikleti daha 3 güün önce aldım balata bitmez ya

SerkanH

Forum Bağımlısı
Başlık
42
Tepki
4.464
@mehmet ulaş

Bu durumda balata temizleyici almanız şart!.. :)

Anıl K

Forum Demirbaşı
Başlık
26
Tepki
374
İsim
Anıl Küçükgöksel
Bisiklet
Specialized
balatalarım organik değilde demir balata olabilir. kimse size bundan bahsetmemiş. eğer demir balataysa ötmesi çok normaldir. organik balata ile değiştirirseniz o sesten kurtulursunuz. ama balatanız bitene kadar kullanmaya devam edin bi zararı yoktur

• Beğen
Tepkiler: mehmet ulaş

Yigit K.

Aktif Üye
Başlık
9
Tepki
116
Bisiklet
Salcano
Arkadaşlar aşağıda resimde gördüğünüz rotoru hangi anahtarla sökebilirim galiba Torks anahtar ancak numarasını bulamadım bizim hırdavatçılardada yok daha önce söken varsa yardımcı olabilir mi

Dosyalar

Serkan.Sezer

Komedon
Başlık
3
Tepki
301
Başlangıç
1983—84
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Yigit K. Torx ya da yıldız uç diye geçiyor. n11'de vardı seti sanırım.

furkan4553

Üye
Başlık
0
Tepki
0
İsim
FURKAN Ç.
Abiler benim bianchi hrx 421 model bisikletim var ilk disk frenli bisiklet daha önceki 2 bisikletimdede v fren kullanıyordum bugün yokuş aşağı inerken caddeden adamın biri arabayla (sinyal vermeden)ani bi şekilde benim geldiğim yöndeki sokağa girdi frene tam alışanadığım için 2 frene asıldım ama bisiklet zerre yavaşlamadı en sonunda kendimi yere attım bisijletide zar zor tuttum.allahtan sadece pedalın kenarını sürtülmüştü başka biley yoktu.benim asıl sorum disk fren nasıl kullanılmalı frenleride yeni ayarlatmıştım.orda ne yapmam gerekiyordu zemin baya ıslaktı bu arada.

izmircimen

Üye
Başlık
0
Tepki
0
selam arkadaşlar.4-5 senedir tektro novela mekanik disk fren kullanıyorum.bisikletimi bir süre kullanmamıştım.şimdi kullandığımda ise freni sıktığımda fren sıkılıyor ama bıraktığımda gevşemiyor ve fren teli de boşta kalıyor bunun nedeni ne olabilir?

Başlık
0
Tepki
2
İsim
Ali
Bisiklet
Bianchi
Tektro mekanik disk kullanıyorum. Bisikletim son zamanlarda ne kadar abanırsam abanayım çok yumuşak fren yapıyor ve cidden zor duruyor. Burada sorun ne olabilir? Sorun tellerde olabilir mi yoksa illa ki balatalar mı bitmiştir ? :(:(

Başlık
0
Tepki
0
İsim
taylan
Bisiklet
Kron
öncelikle merhabalar 1 ay öncesinde kadar m.disk kron xc100 aldım şu an ön tekerin rotoru hareketli balatanın dibinde duruyor nasıl oldu anlamadım ne yapmalııym yardım ederseniz sevinirim

ONRKAANDRS

Üye
Başlık
0
Tepki
0
İsim
Kaan dursun
Bisiklet
Kron
Arkadaşlar herkeze iyi pedallamalar :)
Öncelikle 1 sene önce aldığım kron xc 100 29 md bisikletinde fren ile ilgili bi kaç haftadır sorun yaşıyorum.freni sıktığımda mekanizma kitleniyor bisiklet frende takılı kalıyor kaç tane bisikletçiye gittim ayar yaptırdım bir süre sonra tekrar aynı şey, sorunun çözümünü bilen arkadaşlar varsa yardım edebilirlermi?

Dosyalar

mhtozel

Forum Demirbaşı
Başlık
3
Tepki
997
İsim
Mehmet
Bisiklet
Giant
@ONRKAANDRS
Fren telinin fren kokuna bitiştiği nokta kesilmiş mi? Orası takılıyor olabilir bir de telin geçtiği kabloyu yağlamak gerekebilir, belki tel kablonun içinde sıkışıyordur. Bende avid bb7 var karşılaştığım sorunlar genel olarak bunlar

ONRKAANDRS

Üye
Başlık
0
Tepki
0
İsim
Kaan dursun
Bisiklet
Kron
Fren telini yeni değiştirttim ve bağlantı noktalarınıda yağladı bisikletçi ama yinede dediklerinizi deniyeceğim(fren telinin fren koluna bitişdiği nokta kesilmişmi derken? biraz daha açarsanız)tam anlamadım :)

Efe Kerem

Üye
Başlık
0
Tepki
0
İsim
Efe kerem deniz
Bisiklet
Peugeot
İyi pazarlar,mekanik diskli Peugeot pgt 407'im var.Fren yaptıkdan sonra balatalar sıkışıp kalıyor lastiği geri çevirince eski haline dönüyor.İki kaliper de de aynı sorun var bisiklet sürülmez halde.Yardım edebilir misiniz?

Başlık
0
Tepki
0
İsim
özgür efe ayaz
Bisiklet
b'Twin
Arkadaşlar 2 ay önce almış olduğum bisikletimin frenleri tam sıkınca çözemediğim şekilde araçlardaki abs gibi titreme yapıyor. konu hakkında tecrübesi olan arkadaşlar varmıdır.

Efe Kerem

Üye
Başlık
0
Tepki
0
İsim
Efe kerem deniz
Bisiklet
Peugeot
İyi akşamlar.Bisikleti alalı 6 ay oldu son üç aydır bisikletten sorun ve okul dolayısıyla uzağım.Aldığımdan 3 ay sonra kaliperler frenleme sonrasında sıkışmaya başlamıştı şimdi fren kolunu sıktığım gibi sıkışıyor tekeri geri çevirmeden açılmıyor.Bisikletçi balatalar bitmiş dedi.Servisime 2 saat uzaktayım o yüzden götüremedim.Fren tellerini değiştirdim,kaliperleri temizleyip mekanizmasını yeteri miktarda yağladım.Sorun nedir? mecbur gideceğim ama ön bilgim olsun.

Yukarı Alt