Maşadan memnun değilim.

Levent Sönmezer

Daimi Üye
Tepki
91
Bisiklet
Mosso
Selam. Harun Sayı Bey hayat boyu aklınızda kalacak biçimde açıklamış.Kedisine çok teşekkür. Bende bir Suntour Epicon RLD kullanıyorum. Fiyatta zorlanmadan alabileceğiniz ve karşılığını fazlasıyla veren bir amortisör. Tavsiye ederim. Elimde bozulursa diye aldığım yedek duran sıfır Epicon RLD var. İlgilenirseniz görüşelim. Saygılar.Sevgiler.

Scudo

yavuz erkut

Daimi Üye
Tepki
96
@Doğu Biçer

ben fikrimi tekrar değiştirip dün gittim ve xcm v3 gidondan kilitli maşa aldım ve taktırdım cuk diyede oturdu ve çok güzel duruyor. hiç bir problem olmadı. şu anda çok memnunum maşadan. çok istiyorsan takıver bi xcm v2 v3...

• Beğen
Tepkiler: Literary

Ömer Özen

Aktif Üye
Tepki
23
Bende olmassa XCR Gidondan Kilitlemeli maşa alıcam. Gerçektende dediğiniz gibi güzel duruyor. Genelde herkes NG-650'ye hiç yakışmaz zaten maşa bile girmez diyordu bu onu tersleyen bir olayın kanıtı. :) Benimde olursa bebeğime alacağım maşa (link) bu.

Teşekkürler...

Tepki
109
eğer bütçenizi yükseltebilirseniz epicon a yonelmenizi tavsiye ederim. sonucta maşa kısa periyotlarda yenileyeceğiniz bir parça değil. 200 tl xcr a verene kadar bisikletçileri gezin bazılarının ellerinde 2010 model epicon kalmış olabiliyor ve 300 tl nin altına bir fiyata alabiliyorsunuz. ben bu şekilde 280tl ye epicon sahibi oldum ve burda saydığınız xcm xcr xct ve zoom maşaları kullandım daha önce ama epicon cok daha farklı. oyle yuksek butceli masaları düşünmüyorsanız ilerisi için epicon fiyat performans olarak sizi uzunca bir süre fazlasıyla tatmin eder.

Ömer Özen

Aktif Üye
Tepki
23
Arkadaşlar. Geçenlerde duydum. Bi arkadaşta söylemiş olabilir tam hatırlamıyorum. :) Şey demişti. "Hacım XCR yerine biz XCM V2 yada V3 alalım demişti." Benimde aklıma yattı biraz. Ne kadar kötü yorum alsada burada. Genelde çoğu kişide XCM var. Fiyatıda ucuz. Genelde herkes boşluk yapar diyor. Bi arkadaşta şey dedi. Boşluk yapıyosa sık geçer demişti. Bilemiyorum. Gerçektende XCM'ler XCR'lere göre daha ucuz. :) Malum öğrenciyiz. :) Neyse ne yapacağımı bilemiyorum. ?? Bi tekrar yardım ederseniz sevinirim. Biraz daha az para vererek XCM mi alıyım yoksa XCR'den şaşmıyım mı ???

Teşekkürler ...

Tepki
16
ben de xcm v3 var,şimdilik bir problem çıkartmadı,gözüm axon da ama,ikinci el temiz bişey bulursam kaçırmam

enginekizkuyu

Aktif Üye
Tepki
80
NG 650 satmadan önce SrSuntour Axon D-RL maşa almıştım 2.el olarak.Çok güzel bir maşa ve gidondan kitlemeli.Ama bisikleti sattım.Şimdi toplayacağım bisiklet de kullanıcam.NG 650 taktığımda deneme amaçlı bisikletin görüntüsü bile değişmişti.Maşa gerçekten önemli.Bütçeniz varsa kaliteli bir maşa almanızı öneririm :)

Alperen ERTEN

Forum Bağımlısı
Tepki
255
Bisiklet
Geotech
xcm v2 ile xcr nin tek farkı gidondan kilitlemedir. onun haricinde fark yoktur ikisi de hidrolik kitlemedir xct meklanik kitleme xcr ye bosuna 50-60 fazla vermeyin.

Ömer Özen

Aktif Üye
Tepki
23
arkadaşlar bende XCM MLO aldım. alalı 1 ay oldu olmadı. çok memnunum. yorumlarınız için teşekkürler. resimini çekince burada paylaşırım. ;) :)

teşekkürler

Ömer Özen

Aktif Üye
Tepki
23
Bisikletime çok önceden taktırmama rağmen sonunda resmini çekebildim ve sizlerle paylaşıyorum :)

Tepki
8
selam salcano city sport21 vs sahibiyim.üzerinde suntour marka kilitli amortisör var.manuel kumandalı maşa üstünde kilitleme.bir bisikletçi bunu remote lock özelliğine çevirebileceğini 20 liraya gidondan kilitleme özelliğine kavuşabilieceğimi söyledi.bu konuda bilgisi olan varmı böyle dönüşüm mümkünmü mümkünse bir zararı varmı bide kilitli maşa sürücü bisikletin üstünde iken kilitlenmez diyorlar bu konularda bilgi verebilecek arkadaşlardan destek lütfen.

Işıklar Gazisi

Forum Demirbaşı
Tepki
681
Bisiklet
Mosso
Malum yeni konu açmama izin çıkmıyor ben de buradan dikkatinizi çekeyim.

Arkadaşlar 400 TL bütçem var 28 Jant Tur bisikletime Hidrolik Disk uyumlu Kilitlenebilir Maşa arıyorum yardımcı olur musunuz? Bu konuda hangi marka daha iyidir, yada havalı mı yoksa yaylı süspansyon mu seçilmelidir? Önerilerinize açığım :)

Ruhullah.Grbz

Daimi Üye
Tepki
366
Bisiklet
Diğer
@Işıklar Gazisi Sr.Suntour raidon x3 havalı modelini öneririm 340 tl gibi bir fiyatı var bende dün aldım bakalım takınca anlıcaz nasıl birşey :)

buda fotoğrafı gidondan kilitlemeli

• Beğen
Tepkiler: Işıklar Gazisi

Işıklar Gazisi

Forum Demirbaşı
Tepki
681
Bisiklet
Mosso
@MtbHastası01 hayırlı olsun hocam. Kullandıktan sonraki yorumlarınızı bekliyorum. Gidon dan kilitlenebilir olması iyiymiş.

Emre Yönlüer

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Trek
@MtbHastası01
Havalı maşalar normallere göre daha hafif mi oluyor????

Işıklar Gazisi

Forum Demirbaşı
Tepki
681
Bisiklet
Mosso
Şuan sabit maşalı tür bisikletimle girdiğim patikalar, ne yaparsam yapayım titreşimi belirli bir düzeyin altına indiremedigim için bir süre sonra acısı bileklerimden çıkmaya başlıyor. Şimdi havalı maşa kullanınca bütün titreşim tutulacak mı?

Bu durumda cyclocross cular ne yapıyor merak ediyorum doğrusu. Malum onlar da da benim gibi Düz maşa var

Ruhullah.Grbz

Daimi Üye
Tepki
366
Bisiklet
Diğer
Profesyonel mtb ciler fox markalı havalı veya hidrolik maşaları kullanıyorlar tüy gibi genellikle ama ücretleri 2000 liradan başlıyor :)

IMG_1513.JPG

Ürünün şaft borusunu kısaltıp furç kelebeğini taktım sonunda bir deneme turuna çıktım şu kadarını diyeyim yaylı maşa sonrasında bu havalı maşa bir harika kolunuzun salladığını neredeyse hissetmiyorsunuz bile tavsiyem en kısa sürede havalı bir amortisör edinin keyifli pedallamalar :);)

• Beğen
Tepkiler: Mustafa Zeybek