Marzocchi Corsa world CUP 2007

BF Okuru

Üye
Tepki
2

Marzocchi Corsa world CUP 2007
1150 grammı?
gozlerıme ınanamıyorum hemde resmı web sayfasında

(link)

tıklayın

(link)

Scudo

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
Yanlız bu maşanın lock out u yok sadece sertlik ayarı var ... Ayrıca bende worlcup ın içine alıp race modelinin sağ bacağını koyarsam bundan daha hafif olur... Sid in lock out lu olan team ve race modelleri arasında 180 gr var... Yani benim 1360 gr sid wc min içine Sid race i takarsam 1180gr eder bide pop lock ağırlığını çıkar kablosu dahil 45gr 1135gr etti ayrıca rebound ayarıda hala yerinde dyryyo olur bu maşadan pek bi farkı kalmaz...

Ha maşa Marzocchi ona lafım yok al kullan ömürlük maşa ama herşey hafiflik değil maşanın esnemezliğide önemli...

BF Okuru

Üye
Tepki
2
öyle diyosunda Marzocchi 100mm lik dikkatini çekerim... bende ilk baş böyyle düşündüm ama 100lük olarak reba wc var o dedikleini çıkartırsak 1317 gr kalıyor

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
rebanın iç boruları kalın ayrıca reba nın içini çıkartıp yerine konulabilecek bi modeli yok... benim dediğimi yapmak için bide sid race lazım... Yani sonuçta 65-70kg biri için 100 yada 80mm çok fark etmez yaniii

BF Okuru

Üye
Tepki
2
bu masayı buyukada yarısında bırıncı gelen iralandalı kullanıyodu

birde masanın gercek agırlıgını buldum

80lık olanı: 1670 gr
100luk olanı: 1680 gr

işte link hemde tum ayrıntılarıyla

(link)

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
Alanyadada Wc kullanıyodu yanlış hatırlamıyosam bakmak lazım... ya maa iyi maşa lafım yok ama çok abartmamak lazım hiçbişeyi...

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@H.Çağrı

abartıgım yoktu sadece bomberlerın agır olduklarını bılıyordum ama 1150 gram gorunce cok sasırdım aama 1150 degılmıs 1670 ve 1680 ıle degısıyor

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
fox un terralogic ve 1350gr olanda var ama önemli olan ulaşılabilirliği...

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@H.Çağrı

bence bu tur masalar hedeflerıne pekte ulastıgı kullanıcıları tarafından soylenemez..
öncelıkle manitoularda spv denen olay vardı hemde ben r7 kullanıyordum ama spv bunun neresınde dıyordum.. duz yolda kendılıgınden kılıtlenıp arazı kosullu yollarda spv devreye gırerek calıstgıı soylenıyordu ama hıcte öyle bi durum yoktu..
şimdi ise fox terralogic cıkardı, bu masayı bıldıgım kadarıyla turkıyeden bilal akgul ve halil korkmaz kullanıyordu, teknık ınıslerde bazen masanın kılıtlı kaldıgını ve patlayacaklarından kortuklarını soyledıler, yanı en ıyısı manuel kilitleme olandır...

cagrının dedıgı gıbı gramları bence cok önemli degil önemli olan işlevidir...

900 gmlık G-Force carbon masa var, ilk gördugum zaman hayretler ıcınde kaldım.... (halil kulakların cınlasın)

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Lokman SPV'yi sen ayarlayamamış olmayasın sakın? :) Çağrı'nın Skareb Platinium'unda SPV oldukça iyi çalışıyordu.
Fox'a gelince, profesyonel dünyada kullanıcısı oldukça fazla. Elbet vardır bu adamların da bir bildikleri.

Elman TEMEL

Forum Bağımlısı
Tepki
868
arkadaşlar bahsedilen sistem otomatik kitlenme herhalde(yalnışım varsa affola)çevremden beverly arkadaşım kullanıyor 100lük float veya vanilla tam olarak bilmiyorum modelini.ve süspansiyon alttan darbe yediği anda çalışmaya başlıyor.düzlüğe çıktığı anda yani alttan darbe olmadığı sürece süspansiyon kilitli kalıyor, 1 seneye yakın bu maşayı kullanıyor ve çok memnun.(bu arada maşa havalı sistem)

fakat şuda bi gerçek en iyisi manual kilitleme.lokmana bu konuda katılıyorum

Raven_35

Forum Bağımlısı
Tepki
1.898
Marzocchi de compression var.Compression'ı inişçiler çok iyi bilir.TST 5 diye sistem var 5 tane kademe en son kademe kitler.Amacı tümsekli arazide sanki bir suyun içinde gidiyormuşsunuz hissi vermek içindir. Bir de iç borular dövme alüminyum dikkatlice okursanız.Compression bir özelliği de maşaya artı yük düşürmüyor ve bu maşayla 3mt yükseklikten zıpladığınız zaman bile kırılmıyor(80 mm lik ile).Yani size diyeceğim bu maşa ömürlük.

Hasan Çağri

Forum Bağımlısı
Tepki
4.701
Bisiklet
Specialized
@Hypersonicbiker

Evet maşa ömürlük gerçekten ve yakın zamanda ülkemizdede satışta olucak...