Mandalları Ne Tarafa Takmalıyız?

münferit vagon

Daimi Üye
Tepki
581
İsim
Ali
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Daha önce bir mesajda mandalları sağ/sol tarafa takmak lazım diye bir şey okuduğumu hatırlıyorum. Mandallı jantları takarken mandalın ne tarafa geldiği önemli mi? Önemliyse ne tarafta olmalı?

Scudo

Pabioo

Üye
Tepki
170
Bisiklet
Carraro
Ön ve arka teker mandalları aynı yöne bakıp, attırıcının ters tarafında olursa daha estetik olacaktır. Estetikte öznel bir şeydir tabi. Ben disk tarafına takıyorum. Özel bir sebebi yok Attırıcı tarafı çok kalabalık olduğundan dolayı mandalla beraber gözüme hoş gözükmüyor :)

• Beğen
Tepkiler: dodurgalı_06

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.901
Bisiklet
Cervélo
granpremio_org_xiii_2100.jpg

Aynakol size bakacak şekilde fotoğrafını çektiğinizde, mandalların görünmeyecek şekilde olması tercih edilir. Pabioo'nun dediği gibi estetik. Ön mandalı kapama şekilleri fark edebiliyor. Kimi yukarı yönde, maşanın arkasına saklarken, kimileri yere paralel olarak arkaya doğru uzatıyor(2 watt 2 wattır :D) Bu ikisi dışında olan kapama şekillerine yanlış denebilir ve zaten garip durur(aşağı doğru kapamak ve öne doğru kapamak)

Mavic-Aero-Wheels.jpg

dodurgalı_06

Forum Bağımlısı
Tepki
1.170
İsim
Mustafa Erdoğan
Bisiklet
Kron
@Serkan Mıstınoğlu
Hiç aklıma gelmemişti, deneyeceğim emin olun. :D

• Beğen
Tepkiler: BerkEvren

Hevesli

Aktif Üye
Tepki
260
Benim bisikletin klavuzunda mandallar vites sisteminin zıt yönüne bakmalı ve bi yere takılmaması için uçları yukarı maşaya dönük olmalı diyor.

Emre Yönlüer

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Trek
Benimki ne tarafta hiç bakmadım bile:hihi: