Malesef yine bir kaza daha :(

Datcan

Üye
Tepki
19
İsim
Murat
Bisiklet
Diğer
Umarım kısa zamanda sağlıklarına kavuşurlar.
Böyle turda olan birinin başına gelince insanın içine yumruk gibi oturuyor.

keşke bu hayvanlar sadece ülkemizde olsaydı. maalesef dünyanın her yerindeler ve saatli bomba gibi aramızda dolaşıyorlar.

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@avkebele bisikletliler neden özür diliyor :mad:? Muhatap şoförler, başkasının işini görevi olmayanlar yapınca o başkaları nasılsa bizim işimizi yapan var diyerek hiç oralı olmaz.çarpan adamın ailesi ,arkadaşları,çevresi özür dilesin, ama onlar davacı olmasın diye tehdide gider anca arabanın hasarını istemeye gider ,otobüs varken bisikletle yola çıkıp başımızı belaya soktun diye çemkirmeye gider.

bisikletebin

Forum Demirbaşı
Tepki
503
İsim
birol
Bisiklet
Dahon
Bizim bisiklet kazası geçiren bisikletlilerimizi de ziyaret etmeyi düşünür müsünüz ne güzel fikir. Uygulamaya geçer inşallah :)

Noi92

Üye
Tepki
33
Heves ediyorum, 50-60 km şehirler arası gideyim diyorum daha dün sadece 3 araç emniyet şeridinin en sağından gidiyor olmama rağmen hatırı sayılır büyüklükteki emniyet şeridine girip yanımdan 20 25 cm ile geçtiler, hakimiyetim iyi olmasa bunları hastaneden yazıyor olabilirdim veya yazamıyor da olabilirdim o kısmı düşünmek dahi istemiyorum.Turcu arkadaşlara büyük geçmiş olsun umarım iyileşirler ve bir daha bu ülkede bisikletle alakalı heyecan aramazlar, malesef kendi ülkelerindeki gibi sanıyorlar

emrahozkan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.824
Bisiklet
Cube
Emniyet şeridi, eğer yol ilerlemez ise makas atılarak "sağlama" şeridi olarak kullanılıyor. Ve bu yola büyük bir hızla girenler, karşılarında yaya bisiklet veya arıza yapmış bir araç görünce tabiki duramıyor.

Ha bi de bu akıllı telefonlar sayesinde trafikte 10 kişiden 3ü kesin telefonla konuşuyor, mesaj atıyor, internette geziyor. Bunların tek çözümü ceza. Millet diyecek ki aaa bisiklete çarmanın cezası 10 yıldan başlıyor, motosiklete çarparsam hayatım kararır falan diyecek o zaman belki düzelir.

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.464
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
trabzonlu bisikletçi dostlarımız bu iki turcu şu anda Kanuni devlet hastanesinde yatıyorlarmış.

(link)

Vücutlarının çeşitli yerlerinde kırıklar varmış. Hani diyorumki dünyanın neresinde olursa olsun bisikletliler birbirinin dostu ve yardımcısıdır trabzonlu bisikletseverler bir gidip ziyaret ediverin. Hem Türk konukseverliğini yerine getirmiş olur hemde sevap kazanırsınız.

ismail_32

Daimi Üye
Tepki
408
İsim
ismail
Bisiklet
Specialized
İnşallah tez zamanda iyileşirler . Bunun gibi haberler gerçekten çok can sıkıcı . Bir eğitimci olarak geniş kapsamlı trafik dersinin ilk ve orta dereceli okullarda zorunlu olarak okutulması ve bunun yanında sahada uygulamalı şekilde gösterilmesi taraftarıyım. Yoksa daha çok canlar yitiririz . İnsanımızda ne saygı kaldı ne bilinç . Kimsenin kimseyi taktığı yok .

• Beğen
Tepkiler: nonsteril
Tepki
77
İsim
Dj Engin Öztürk
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Farkındamısınız nerede Dünya turuna çıkan var,mutlaka bizim ülkemize gelince başlarına birşey geliyor.Kaçıncı sınıf ülke olduk böyle biz...Bunların hepsi diğer ülkelerce hep eksi puan.

Gökhan Akkaya

BilgisayarKurdu
Tepki
1.774
İsim
Gökhan
Bisiklet
Nishiki
Yalnız konu içeriğinde "Hakimiyetini kaybettikten sonra" yazılmış. Ben zannetmiyorum böyle olduğunu, çarptıktan sonra kaybetmiştir hakimiyetini.
Şerit dışında bir işi zaten yok o aracın, tavanda o kadar ezilme olmasının tek anlamı da şerit dışında belkide azami hızın da üzerinde gittiğidir.

Yazık günah yani bir insanın hayatı bu kadar ucuz olamaz. Ailesine Allah sabır versin, kendilerine de şifa versin.

Tepki
89
İsim
selim
Bisiklet
Scott
Arabacılardan beklediğimiz hareket bu işte. Uyuyun abi. Araba güvenli ya, ölmezsiniz. İstediğiniz gibi sürün. Motosiklet tehlikeli, bisiklet tehlikeli demeyin, biz tehlikeyiz deyin de yalan söylememiş olursunuz en azından.

SerdarK.

Daimi Üye
Tepki
162
İsim
serdar
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Whistle
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@mehmetsunu Ktü den birkaç arkadaş gidip ziyaret etmişlerdi.Bizim grup ile iletişime geçip en yakın zamanda ziyaret edeceğiz inşallah

• Beğen
Tepkiler: mehmetsunu

ömermurat131

Forum Demirbaşı
Tepki
826
Bisiklet
Diğer
Yazık..Devlet denetim yapmıyor..Nokta..Ehliyetleri öylesine veriyorlar,sonrasında en ufak bir denetim yok..Polis zaten hiç ortada yok..Devlet anca milletten bandrol/sigorta parası alıyor..Başka da bir şey yaptığı yok..Tam bir modern Afganistan..!

ATALAY16

Forum Bağımlısı
Tepki
1.718
İsim
Fatih Mehmet ATALAY
Bisiklet
Sedona
fix olay yine hiç şaşırmadım

bisikletebin

Forum Demirbaşı
Tepki
503
İsim
birol
Bisiklet
Dahon
@emrahozkan

Emniyet şeridini artık hız yapma şeridi olarak kullanıyorlar. O şeritte bisiklet sürmek rus ruleti gibi bir şey artık. Ehliyet almak çok kolay. Herkes ehliyet alabilir ama kendini kontrol edip sinir stres yapmadan yayalara ve bisikletlilere dikkat edip trafik kurallarına hız sınırlamalarına uyan ne kadar sürücü var. Tüm mesele bu. Kural çiğnemenin sonu kuralsız bir yaşam stilidir. Kimileri her istediğini yapabileceğini sanıyor yapıyor da. Cezası mı ? Fatura genelde ezilene mağdur olana çıkıyor.

Tepki
0
İsim
Onurhan
Bisiklet
Bianchi
Bisikletçi nasıl yola çıkmadan önce tüm kontrollerini yapıyor ve tedbirlerini alıyorsa aynı özverinin şoförler tarafından da gösterilmesi lazım.

MİRZAS

Üye
Tepki
9
Bisiklet
Kron
söyleyeceğim tek şey kask takın 15 liranız varsa 10 lira kask alın 5 tl bisiklet alın