Malesef yine bir kaza daha :(

serdarkoc

Daimi Üye
Başlık
30
Tepki
237
İsim
serdar
Bisiklet
Whistle
Edinilen bilgiye göre Trabzon’un Of İlçesinden Rize istikametine doğru ilerleyen 06 DJ 9424 plakalı Ö.T. yönetimindeki otomobil, Eskipazar mevkiinde sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonrasında banket üzerine ilerleyen Alman Turistler Hann Kesenheimer ve Hann Maricana’nın kullandığı iki kişilik bisiklete arkadan çarptı.

Çarpmanın etkisi ile savrulan bisiklette bulunan Alma Turistler yaralandı. Olay yerine çağırılan 112 Acil Sağlık ekiplerinin ilk müdahaleyi yaptığı Alman Turistler ilk olarak Of Devlet Hastanesine kaldırıldı. Daha sonra Kaşüstü Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edildi. Alman Turistler Hann Kesenheimer ve Hann Maricana’nın durumlarının ciddiyetini koruduğu bildirildi.

WhatsApp_Image_2017-04-25_at_13.34.11.jpeg
KAYNAK :HABER61

Kazanın yasadıgınız şehirde olması insanı cok cok daha üzüyor.Bu kaza haberlerini gördükçe malesef bisikletten soğuyorum. :( -Kazanın oldugu yere giden bir abimiz şoförün uyumus oldugunu söylüyor.

Tepkiler: bsklt07

Ahmet Faruk Eğit

Forum Bağımlısı
Başlık
32
Tepki
1.052
Bisiklet
Scott
Kaza nasıl oldu tam olarak bilmiyorum. Fakat şu foto gösteriyorki, araç sürücüsü tam ortadan süratle dalmış. Başka türlü bisiklet sürücülerinin tavana kadar uçması mümkün değil. Biz arabayız, yol verin bize bisikletliler, motorlular vs zihniyeti maalesef.

8.sınıf dünya ülkesine yakışır bir kaza. Yazık...

Ahmet Ayaz

Forum Bağımlısı
Başlık
19
Tepki
3.520
Bisiklet
Salcano
havalar düzeldikçe bu haberleri maalesef daha çok duyacağız. inşallah sağ salim çıkarlar hastaneden.

cazci

Dört Mevsim Pedal...
Başlık
23
Tepki
4.413
İsim
MEHMET CEM SAYGI
Başlangıç
1974—75
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bizler yurdum insanının hallerine aşinayız: aşırı hız, hatalı sollama, sinyalsiz dönüş, aynaya bakmama gibi..
Direksiyonda uyumayı ise açıklamak için neden bulmakta zorlanıyorum..
Önce kendi canını sonrada masum insanlarınkini riske atmak...
Hele de ülkemiz canavarlarını bilmeden trafiğe çıkan yabancılar...
Çok yazık,umarım sağlıklarına kavuşurlar:(..

DurgunDeniz

Daimi Üye
Başlık
3
Tepki
449
Arabanın hasarından görüldüğü gibi,suçlu kim belli...

kadir karakaya

Forum Demirbaşı
Başlık
10
Tepki
737
İsim
kadir
Bisiklet
Bianchi
Cok dusunuyorum ama aklim almiyor. Guvenlik seridinde giden bir bisikletliye ya da orada duran nesneye ya da orada duran bir insana arabada hata olmadikca nasil carparsin ya da onu tehlikeye atarsin ? Bu kendi canini, karsidaki insanin canini tehlikeye atar ayni zamanda 3. Kazaya bile davetiye cikarabilir. Bunun manevi boyutlari var maddi boyutlari var. Var da var. İlerde vicdanen bunu kabullenebilir mi bir insan?

Aazam

Forum Bağımlısı
Başlık
16
Tepki
736
İsim
Aazam
Bisiklet
Dahon
Turistlermiş bir de.. Umarım durumları iyiye gider. :(

Emrah Özşahin

Forum Bağımlısı
Başlık
57
Tepki
1.668
Bisiklet
Bianchi
Bugün bir minibüsle giderken bir taksi en sağ şeride daldı makas atıp orta şeride geçti oradan en sol şeride sonra tekrar orta şeride. Dedim şuan yolda olsaydım bana carpardi. Türkiye de d100 de bisiklete binmek azraille dans gibi. Ters şeritten gitmek en iyisi. En azından karşıdan geleni görüyorsun.

hella

Üye
Başlık
4
Tepki
85
Sahilde bisiklet yolunda bisiklet kullanmakdan nefret ediyorum. Fakat bu haberleri görünce yola inmiyorum. Acemisi, sarhoşu, manyağı bitmiyor yolların.. mümkün mertebe bisiklet yollarını tercih edelim...
Umarım tez zamanda iyileşir yola çıkarlar..

bisikletebin

Katlanır bisiklet
Başlık
38
Tepki
553
İsim
birol
Bisiklet
Dahon
Proje yapalım dedik fikir ortaya attık. Neler yazıldı ne tepkiler verildi aşağıdaki başlıktan okuyabilirsiniz. Bu arada kaza geçiren herkese sürücüsü bisikletlisi insanı cümleten acil şifalar dilerim. Allah dertlilere deva versin hastalara şifa versin.

Bisikletlilere karşı duyarlılık kamu spotları.. 1 kibrit çak

@Emrah Özşahin

Bir kaza videsou konusuna Arabaların 120 -140 ile gittiği caddelerde otoban vari yollarda bisiklete binmek intihardır yazmıştım. Bu fikrim hala devam ediyor. Size de büyük geçmiş olsun.

hayatçokgarip

Daimi Üye
Başlık
9
Tepki
393
İsim
Deniz
Bisiklet
b'Twin
@Enver Hoxha
Benim de aklıma ilk bilerek çarptığı geldi. Kaza olduğunu düşünmüyorum. Her gün trafikte yaşadıklarımdan yola çıkarak bunu söylüyorum.
Bilmiyorum belki de şehir insanının malum yapısını düşünerek önyargı ile yaklaşıyorum. Zira malesef Trabzon şehri ırkçılığıyla nam salmış bir şehir.

emir yakup bulut

Forum Bağımlısı
Başlık
44
Tepki
744
Bisiklet
Ghost
Bu memlekette herkes kendi çapında terör üretiyor.Bugün Samsun'un göbeğinde muhtemelen aşırı süratli olduğu için direksiyon hakimiyetini kaybeden bayan sürücü görünümündeki bir trafik canavarı ,hayatının baharındaki bir üniv. öğrencisi genci öldürdü, 5 kişiyi yaraladı.
Bağlantıyı görüntüleyebilmek için üye girişi yapmalısınız.

Başlık
0
Tepki
58
İsim
Serkan D.
Bisiklet
Cannondale
Trafikte sağın da sağında, varsa emniyet şeridinde giderken önümüze kırıp yolcu alan veya indiren dolmuş veya özel halk otobüsü o kadar çok oluyor ki. Araba kullanırken alıştım, sakinim ama bisiklet sürerken öyle geriyorlar ki her turda bir "haydar" arıyorum. :);)

Tepkiler: Gökhan Akkaya

hayatçokgarip

Daimi Üye
Başlık
9
Tepki
393
İsim
Deniz
Bisiklet
b'Twin
@blackice_serkan
Dün biri ben en sağda ilerlerken dibimden geçip son sürat ilerleyerek gitti. Ben de arkasından söverek devam ettim. Bugün ise bir kamyonet beni farketmeden yola çıktı ama benim sola kaymak zorunda kaldığımı farkedince aynadan göz göze gelmeyi bekledi ve özür diledi.
Trafik gerçekten çok garip. Dünkü pislik bana çarpabilirdi. Acelesi neydi bilmiyorum, birinden kaçıyor gibiydi.

Tepkiler: blackice_serkan

Buğra C

Aktif Üye
Başlık
4
Tepki
671
İsim
Buğra Canata
Bisiklet
Mosso
Bağlantıyı görüntüleyebilmek için üye girişi yapmalısınız.

Yazık. Almanya'da çıkıp bisikletle dünyayı geçmeyi planlıyorsun. Türkiye'ye kadar geliyorsun. Doğada hayatta kalıyorsun.

Sonra 50 yaşında, göbeğini kaşıyan adam emniyet şeridine gidip arkadan eşinle sana çarpıyor, 1 senelik emeğini, planını, hayatını bitirip gidiyor.

Böyle adamlar arabanın içinde yansa bir bardak su dökmem, turist bu adama tokat atsa adamdan sayarlar, hapishanelerde çürütürler.

Başlık
0
Tepki
38
İsim
Yusuf Karaca
Bisiklet
Trek
Allah belasını versin.

avkebele

May2009
Başlık
6
Tepki
818
Bisiklet
Giant
Çok üzücü, umarım tez zamanda sağlıklarına kavuşurlar.

Aslında durumu bir nebze de olsa toparlamak için bir şansımız olabilir. Eğer bilinçleri açıksa ve ziyaret etme şansı olursa bölge bisikletçileri toplanıp hem özür hem de geçmiş olsun ziyaretinde bulunabilir. Şu dakikadan sonra yapabileceğimiz en iyi şey bu olsa gerek diye düşünüyorum.
Ne dersiniz @serdarkoc ?

Yukarı Alt