Malatya-Yeşilyurt-Gündüzbey-Sultansuyu Barajı 27.03.2011

Genç Osman Bircan

Forum Demirbaşı
Tepki
651
@Bülent ŞİMŞEK

Çok teşekkürler arkadaşım, Malatyaya dönmeni ve birlikte daha güzel turlara imza atmamız dileklerimle,saygılar selamlar.

Scudo

-Paşa-

askssy
Tepki
579
Bisiklet
Specialized
abi çok güzel geçmiş malesef 3 hafta boyunca ben katılamaycağım hergün bakıp takip edicem ama aklım sizde

• Beğen
Tepkiler: Genç Osman Bircan

Genç Osman Bircan

Forum Demirbaşı
Tepki
651
@Burak ÖZBEK

Burak arkadaşım çok teşekkür ederiz Malatyadan sizlere çok çok selamlarımızla.

Genç Osman Bircan

Forum Demirbaşı
Tepki
651
@Pasa Gultas

Merhaba sevgili paşa arkadaşım, önceliklerimiz arasında ilk sıralar Aile, iş,ders ve sonra bisiklet gelir.Derslerinde ve sınavlarında Allah zihin açıklığı versin,tekrar pedal çevireceğimiz güne kadar sağlıklı sıhhatli günler dilerim arkadaşım.Çok çok saygılarımla ve sevgilerimle

Genç Osman Bircan

Forum Demirbaşı
Tepki
651
Malatya-Yeşilyurt-Gündüzbey-Sultansuyu Barajı Turumuzun kalan resimleriyle sizleri baş başa bırakıyorum

Buluşma Noktamız; Toki Evlerinin altındaki çayın üzerindeki köprüye yakın bir yer
(link)
(link)

Tura hızla başladık, Yeşilyurtu ve Gündüzbeyi geçip Malatya Bisiklet Grubumuzda yer alan Murat Yakıcı arkadaşımızın Kiraz bahçelerinin bulunduğu mevkiye kadar pedal bastık.Bahsettiğim bahçe, Murat Hocamızın arkasındaki Beyaz örtülü ilk tepenin alt tarafında kalan mevkidedir.
(link)
(link)
(link)

Gündüzbeye tepeden bakış
(link)
Murat Hocamızın buraya olan turlarından birinde meyvesini yediği (sağda gördüğünüz) yolda filizlenmiş ve göğermiş, yoldan geçenlere meyvesini ikram eden Kiraz ağacı
(link)
Gündüzbeyin uzun uzun çıktığımız tepeliklerinden birinde çok aşağılarda kalan Yeşilyurt manzarası ve Soner arkadaşımız
(link)

Kartallar yükseklerde tünerler
(link)

Önümüzde uzun ince bir yol, arkamızda karlı dağlar
(link)
(link)
Aşağıda gördüğünüz ylan gibi kıvrılıp uzayıp giden yol "İnek Pınarı" gezimizde kullandığımız yol
(link)

Çok dik bir inişten sonra İnek Pınarına giden Asfalta inerek, İnek Pınarının gürlediği çaydan karşıya geçecek ve fotoğrafta gördüğünüz rampayı kat edeceğiz. Önce biraz soluklanalım ve rampayla birbirimizi keselim :)
(link)
(link)

Soner arkadaşımız bu zorlu ve çok dik rampayı gözüne kestirmiş,zaferini şimdiden gülümsemeyle kutluyor
(link)

İnişten sonra İnek Pınarı Çayı
(link)

Bu karede ise İnek Pınarına kadar olan iniş tam karşımızda ve zorlu çıkışta tam altımızda Kalmakta.Zorlu ve yorucu bir tırmanış oldu
(link)
(link)
(link)
İndiğimiz yer ve çıktığımız yer hakkında zirvede Murat hocamızla Mütealalarımızı paylaşıyoruz
(link)

Eski adıyla Cafana yeni adıyla Görgü köyünün dağlık alanlarında, Keklik avına çıkmış avcılarla kaşılaşıyoruz.Bu avlarında Keklikleri tuzağa çekmek için kullandıkları ellerindeki Kekliktende olmuşlar
(link)
(link)

Sultan Suyu göletinden önce Karahanlı köyünden geçmemiz gerek lakin bir mucur fabrikasının tel örgüleri arasında kaldık geri dönüp yolu uzatmamak için "Telden Aşır" opersyonunu başlattım :)
(link)
(link)
Karahan Köyü Girişi
(link)
(link)

Köyün Ortasına Geldik ve Murat Hocamızın Lastiği Patladı
(link)

Lastik değiştiğimiz yerin karşısında oturan Ünsal arkadaşımız bizi görünce tanışmak için geldi ve bizi evlerine çay içmek üzere davet etti.Ünsal arkadaşımız bu köyün yerlisi, 9 Eylül Üniversitesinde İngilizce okumuş ve okul bitmiş. Ögretmen olabilmek için sınavı beklediğini anlattı.Sohbetimiz içtiğimiz çaylar eşliğinde yöreden ve oturduğumuz yerin arkasında bulunan öğretmen okulundan devam etti.
(link)
(link)
Ünsal arkadaşımızın bahçelerindeki köpekleri Gursek
(link)

Ünsal ile vedalaştıktan sonra Karahan köyünü geride bırakıyor Sultansuyu Göletine ulaşıyoruz
(link)
(link)
(link)
(link)

Gölet kenarında balık yediğimiz Restorant.Restoranttan bahsedecek olursam tipik bir kır lokantası ve çay bahçesi edasında,personel güleryüzlü,balığın yanında iki çeşit salata veriyorlar, közlenmiş biber, bol ekmek,fiyat uygun,hürmetkar ve ikramkarlar.Adam başı bir porsiyon balık ve içecek 10 TL'na mal oldu,tavsiye ederim. Rüzgarın göletten vurması nedeniyle ve çok karanlığa kalmamak için yemekten sonra hızla dönüş yoluna geçtik. (link)
(link)
(link)
(link)

Balıklar nerede derseniz? Gittiğinizde siz masanızda görün derim. Malatya Bisiklet Grubunun değerli üyeleriyle yaptığımız bir başka turda görüşmek üzere diyoruz, bizi takip etmeye devam ediniz.Saygılarımızla sevgilerimizle, herkese sağlıklı sıhhatli günler diler Malatyadan çok çok selamlar göndeririz.

Genç Osman Bircan

Forum Demirbaşı
Tepki
651
@RECEP İŞLEK

Çok teşekkürler arkadaşım, sizlerede bol pedallı güner dileriz.

Tepki
120
Zorlu bir tur olmuş. Emeklerinize sağlık. 12 Nisandan itibaren Malatyadayım. O zamana kadar doğa biraz canlanır ağaçlar çiçek açar herhalde. Selamlar. Hazır olun geliyorum.:)))

M.Nuri TEKE

Forum Demirbaşı
Tepki
695
Bisiklet
Specialized
@haluk ergelen

Haluk Abi Her zaman bekliyoruz. sen yaholarla beraber gelicen o zaman ..seni alıp dağlara kaçıracağız ona göre sağlam gel. Dağcı damadım var diyede güvenme haa...

• Beğen
Tepkiler: haluk ergelen

Genç Osman Bircan

Forum Demirbaşı
Tepki
651
@haluk ergelen

Çok teşekkürler Haluk bey, sizi tanımak birlikte tur yapmak bizi sevindirecektir,inşallah görüşmek tanışmak ve birlikte pedalllamak üzere diyorum saygılarımla sevgilerimle.

• Beğen
Tepkiler: haluk ergelen

Ahmet Salih Özenir

Forum Bağımlısı
Tepki
3.691
Bisiklet
Merida
(link)

Çok güzel bir yere gitmişsiniz, bizi de götürdüğünüz için teşekkürler. Doğa bitki örtüsü bakımından fakir gibi görünse de bisiklet sürmek eminim çok keyiflidir oralarda. Paylaşımınız için teşekkürler. :in:

• Beğen
Tepkiler: Genç Osman Bircan

Onur Seler

Üye
Tepki
1
bak abicim soru nu cevaplıyorum ben malatyada bisiklet yarışlarına katılan tek adamım muglada antalyada alanyada yarıslara katıldım ancak benimle antrelman dahi yapacak kimse yok profesyönel olarak bisiklet federasyonunun düzenledigi yarışları kastediyorum bunlara katılmak için lütfen enkısa zamanda irtibata geçelim tel04223257827 05369867919

Genç Osman Bircan

Forum Demirbaşı
Tepki
651
@onur seler

Arkadaşım tepeden inme her tarafa yazıyorsun, Malatya yı ve Malatyadaki Bisiklet grubunu takip etmediğin aşikar. Malatyada bisiklete gönül veren arkadaşlar var turlar düzenliyoruz arkadaşlığımızı dostluğumuzu pekiştiriyoruz.Sana bir çok kez özelden mesaj atmama rağmen geri dönüş yapmadın. Öncelikle seni tanıyalım, turlarımıza iştirak et, yarış işine gelincede yavaş yavaş bu işler.

• Beğen
Tepkiler: M.Nuri TEKE