Malatya-Yeşilyurt-Gündüzbey-Sultansuyu Barajı 27.03.2011

Genç Osman Bircan

Forum Demirbaşı
Tepki
651
Bu hafta sonu Murat Oğuz Hocamızın çizmiş olduğu 95 km lik rotayı pedalladık.Her ne kadar haritada 85 yaazıyorsada evin önünde km sayacım tam 95 km eyi gösteriyordu. Murat Hocamıza teşekkür ediyorum.
Sabah 9:30 da Grubumuza yeni katılan Soner Karaoğlan arkadaşımızla Malatya-Kernek Cami önünde buluştuk ve Murat hocamızla buluşmak üzere belirlediğimiz buluşma noktasına doğru pedal bastık.
Rotamız
(link)
Katılımcılar "Ben"
(link)
Soner Arkadaşımız
(link)
"Murat Oğuz Hocamız"
(link)

Ve tur başlıyor
(link)
(link)
(link)
Bu insanlar nereye bakıyorlar :)
(link)
Arkamızda boynu bükük bıraktığımız dağ yolları
(link)
Yüksek Yüksek teplere ev kurmasınlar :)
(link)
"Arkamızdaki dağdan aşağı inip buraya yükseldik Zaferimizi kareleyelim değilm?"
(link)
Tur yeni başlayanlar için (bisiklet sattıracak bir turdu) çok zorluydu, lakin Soner arkadaşımız çok güçlü ve azimli biri
(link)
Soner arkadaşımız o kadar dağ, tepe, bayır, rampa çıktıktan sonra bile yüzündeki tebessümü eksik etmedi.Teşekkürler arkadaşım grubumuza hoş geldin
(link)
Bu noktaya kadar epey bir çıktık şimdi ise aşağı inip karşıdaki bu rampayı çıkacağız
(link)
(link)
(link)

Ve Sultan Suyu Barajı 55 km lik zorlu dağ, iniş ve çıkışlarından sonra tüm güzellikleriyle karşımızda
(link)
(link)
(link)
(link)
Murat Hocam yoldan çevirdiği buranın yerlisi bir çocuğa bizi fotoğraflattı
(link)
Balık yiyeceğimiz Göl restorantlarından birinin bahçesinde yemek molası veriyoruz
(link)
(link)
Şimdi ise Murat Hocamızın kadrajından Sultansuyu Barajı
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)

Turumuzun geri kalan fotoğrafları ve anlatımı Soner arkadaşımızdaki fotoğrafları aldıktan sonra sizlerle olacaktır. Bizi takip etmeye devam ediniz...

Scudo

Genç Osman Bircan

Forum Demirbaşı
Tepki
651
@Yunus YILMAZ

Evet Yunus arkadaşım gerçekten çok zorlu bir parkurdu.Yorumlarınızla bizleri sevindiriyorsunuz teşekkür ederiz. Malatya Bisiklet Grubundan çok çok selamlarımızla sağlıcakla kalınız.

Genç Osman Bircan

Forum Demirbaşı
Tepki
651
@Hakan Eşme

Çok sağolun Hakan bey, Malatyadan çok selamlar gönderiyoruz, sağlıcakla kalınız.

Genç Osman Bircan

Forum Demirbaşı
Tepki
651
@ferhat köse

Bu hafta fire çoktu, il dışında olan,sınavı olan hasta olan,çalışan derken sayı azdı. Lakin bu haftayı etkinliksiz geçirmedik Bizi izlemeye devam edin. Buradan sizlere çok çok selamlar gönderiyoruz sağlıklı sıhhatli günler arkadaşım

• Beğen
Tepkiler: Ferhat Köse

M.Nuri TEKE

Forum Demirbaşı
Tepki
695
Bisiklet
Specialized
Arkadaşlar yokluğumuzu aratmamışsınız.
Ellerinize sağlık, çok güzel ve zorlu bir parkur olmuş..:in:
Ben bu hafta evde çocuk bakmaya devam edicem. bakalım hafta sonu ne olacak belli değil benim için..Murat hocam resimler sanatsal içerikli, süper olmuş..Osman gece geç saatlerde yorgunken bile resimleri yetiştirmeye çalışman ayrı bir azim .emeğini gerçekten takdir ediyorum.teşekkürler bu güzel çalışma için.:in:
Soner kardeşim sende hoşgeldin aramıza..
selamlar

sedat seçkiner

Aktif Üye
Tepki
257
Yine yeni bir zirve, yine siz. Ayaklarınıza sağlık. Gün batımı fotograflarıda çok güzel görünüyor.
Paylaştığınız için teşekkürler.:)

• Beğen
Tepkiler: Genç Osman Bircan

Mehmet Ser

Forum Bağımlısı
Tepki
462
Bisiklet
Giant
En sevdıgım turlardan bırısıdır daglarda gezı yapmak cok gusel olmuş Ayaklarınıza sağlık.

• Beğen
Tepki
36
Merhaba arkadaşlar;
Biraz yorucu, biraz zorlu fakat keyifli ve güzel bir tur oldu. Bu parkuru daha önce Bülent ve Yahya arkadaşımız planlarken ben çok istememe rağmen katılamamıştım, kısmet bu güneymiş. Hava oldukça güzel ve güneşliydi ne sıcak ne de soğuk. Orhan Velinin şiirini hatırlatır güzellikteydi.

“BENİ BU HAVALAR MAHVETTİ
Beni bu güzel havalar mahvetti,
Böyle havada istifa ettim
Evkaftaki memuriyetimden.
Tütüne böyle havada alıştım,
Böyle havada aşık oldum;
Eve ekmekle tuz götürmeyi
Böyle havalarda unuttum;
Şiir yazma hastalığım
Hep böyle havalarda nüksetti;
Beni bu güzel havalar mahvetti.”

Biz istifa etmedik ama eve ekmekle tuz götürmeyi bu havada unuttuk. Bu güzelim havayı görünce aldık bisikletleri çıktık dağlara, gittik yolları yolları, kaysı çiçeklerini gördük, arıların vızıltısını duyduk, kıraç toprakları kokladık, vadiler gördük, tepeler aştık; nehirler, dereler geçtik avuçlayarak içtik sularını. Köylerden geçtik, içtik çaylarını sohpet eyledik.(Orhan Veliyi okuyunca benim yazıda biraz şiirsel oldu galiba.)
Bahar ayları insanı doğaya aşık ediyor gerçektende. Bu yolları arabayla gezerseniz doğanın tadına varamazsınız. Alamazsınız kokusunu, duyamasınız, göremezsiniz tabiyatın uyanışını. Bisiklet doğayı yavaş yavaş özümsetir insana.
Genç Osaman arkadaşa teşekür ederim, yorgun argın, üşenmeden fotoğrafları yazılarıyla besleyip bizlerle paylaştığı için. Ayrıca aramıza yeni katılan, bizlere yol arkadaşı olan Soner arkadaşa ve tura katılamayıpta gönülleri bizlerle olan yol arkadaşlarına ve izleyen, yorumlayan dotlara teşekkür ederim.

M.Nuri TEKE

Forum Demirbaşı
Tepki
695
Bisiklet
Specialized
murat oğuz;
"" Bu yolları arabayla gezerseniz doğanın tadına varamazsınız. Alamazsınız kokusunu, duyamasınız, göremezsiniz tabiyatın uyanışını. Bisiklet doğayı yavaş yavaş özümsetir insana.""

Murat Hocam eline diline sağlık. Böyle güzel söze ..:winkenlux
Özümüzde sözümüzde bu dur işte..

Genç Osman Bircan

Forum Demirbaşı
Tepki
651
@M.Nuri TEKE

Arkadaşım Kayın Validenin zorlu ameliyatı için Allahtan şifa diliyorum,temennim sağlığına sıhhatine tekrar kavuşmasıdır. Çocuklarada benden selamlar özellikle Atakan yakışıklısına.Tekrar pedallıyacağımız güne kadar sağlıcakla kal arkadaşım.

• Beğen
Tepkiler: M.Nuri TEKE

Genç Osman Bircan

Forum Demirbaşı
Tepki
651
@murat oğuz

Murat Hocam çok güzel bir anlatımla turumuzu ve bisiklet tutkumuzu aktarmışsınız dilinize sağlık.
Tekrar görüşüp birlikte pedallayacağımız güne kadar sağlıklı sıhhatli günler dilerim,saygılarımla sevgilerimle.

• Beğen
Tepkiler: murat oğuz

Genç Osman Bircan

Forum Demirbaşı
Tepki
651
@Mehmet Ser

Mehmet arkadaşım bizim Malatya Grubu asfalttan ayrılmayı çok seven kişilerden müteşekkil. Bu nedenledir ki ilerleyen günlerde baharın ve yazın renklerini taşıyan turlarımız da bizi takip etmeye devam edin diyorum.

Yorumlarınızla bizi sevindiriyor ve ödüllendiriyorsunuz,çok çok selamlarımızla sağlıklı sıhhatli bol pedallı günler dileriz.

Genç Osman Bircan

Forum Demirbaşı
Tepki
651
@sedat seçkiner

Sedat ağabeyim çok teşekkürler, teşvik edici ve güzel yorumlarınızdan dolayı biz teşekkür ederiz.Çok çok selamlar ediyor sağlıklı sıhhatli bol pedallı günler diliyorum.

Senden de bu aralar bir tur bekliyoruz ağabeyim, örneğin önümüzdeki hafta pazar günü küçük çaplı Orduzu Pınar Başı, hemen arkasındaki Gelincik Göleti ve Kaldırım Göleti yapabiliriz. Ne dersin ağabeyim?

• Beğen
Tepkiler: sedat seçkiner

Genç Osman Bircan

Forum Demirbaşı
Tepki
651
@ramazan gündüz

Evet çok zorlu bir etabı daha geride bıraktık, yeşilken bir kez daha ziyaret etmek istiyoruz, inşallah o zaman sende yanımızda olursun.Saygılarımla sevgilerimle çok çok selamlar ederim.

Bu arada Grubumuzdan Bülent arkadaşımız şu an Eskişehirde,geçenlerde telefonla sohbetimizde senden bahsetmiştim birlikte turlamışsınız,tanışıyormuşsunuz. senle büyük ihtimalle iletişime geçecekmiş.Allaha emanet olun

• Beğen
Tepkiler: ramazan gündüz

semih59

Forum Bağımlısı
Tepki
1.427
İsim
Semih Saygın
Bisiklet
Scott
Çok güzel bir tur olmuş fotoğraflarda güzel paylaşım için teşekkür ederim:)

• Beğen

Bülent ŞİMŞEK

Daimi Üye
Tepki
689
Bisiklet
Salcano
Evet değerli abilerim.Uzaklarda olsakda sizi yakından takip ediyoruz.Gittiğiniz rotayı daha önce yaptığımız için zorluklarını biliyoruz.Ama sizlerinde dediği gibi bir o kadarda eğlenceli bir rota.Soner arkadaşımda renk katmış turunuza.İnşallah bu güzel bahar günlerini kaçırmadan bir kaç turuda beraber yaparız.Bu güzel tur, kartpostalımsı resimler ve romansı anlatım için teşekkürler....