Magene 200 hız / kadans ve kalp nabız sensörü

Hasankaran

Aktif Üye
Tepki
386
İsim
Hasan karan
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Merida
magene 200 hız/ kadans sensöründen 1 adet ve kalp nabız bandını aldım
sorunum şu
runtasticte kadansımı görmüyor lakin strava da görünüyor. runtasticte kadans sensörünü bagladıgımda hızımı da gpsten görmesi gerekiği halde görmüyor, cihazdan okuyacak moda geçiyor sanki, runtasticte kadans bilgilerimi okuyabilmem için bir adet daha hız kadans sensöründen mi almalıyım onu hız göstergesi yaparak kullanırsam mı aktif olur?

Scudo

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.481
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Karansouvenir09 Runtastic programında arka bölümde sensörün seçilim bölümü vardı sanki. Pedal işaretine tıklarsanız sensörü kadans sensörü gibi algılıyor. Hız sensörü kısmına tıklarsanız hız olarak algılıyor. Magene 200 de hız ya da kadans sensörü ibaresi var. Hız ve kadans sensörü değil. Bir adet daha almanız gerekli bence.

Hasankaran

Aktif Üye
Tepki
386
İsim
Hasan karan
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Merida
@trainspotting35 benim gördüğüm runtasticte hız ve kadans sensör (ikisi bir aradaymış gibi) olan model seçiliyor sadece ayrı ayrı seçemedim ben runtasticte o yüzden sanırım kadansı saymıyor ve baglı tutunca hızımı 0 olarak gosterıyor gpsten hızı gorme olayı duruyor sensor baglanınca lakin kafamı kurcalayan şey en azından kadansı göstermesiydi bu sekılde olsaydı bır adet daha alayım hızımda olsun derdım ama ne kadans ne hız gorunmuyor, cihaz calısmıyor olsa strava da hıc sorun vermeden calısıyor cunku stavada sadece kadans sensoru secılı durumda. bır adet daha almam gereklı olabılır ama oda calısmassa bosu bosuna almıs olmak ıstemıyorum efendım

mehmet.t

Üye
Tepki
105
İsim
mehmet
Bisiklet
Kron
@Karansouvenir09
Iyi akşamlar. Birşey merak ediyorum. Strava ücretsiz sürümde sürüş esnasında kadans verisini gösteriyor mu?

cckaraduman

Aktif Üye
Tepki
280
İsim
Çetin Can Karaduman
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Karansouvenir09 Aynı sensörlerden bende de var. Sadece hız yada sadece kadans olarak kullanabiliyorsunuz bu sensörleri. Hem hız hem kadans ölçmek istiyorsanız 2 adet bu sensörden elinizde olması gerekiyor. Pili çıkartıp taktığınızda yeşil ışık yanıyorsa hız, kırmızı ışık yanıyorsa kadans sensörü olarak çalışıyor. Yani bir moddan diğerine geçmek için pili söküp takmanız gerekiyor. Zaten kutusunun üzerinde de vardı bu açıklamalar yanlış hatırlamıyorsam.

Hasankaran

Aktif Üye
Tepki
386
İsim
Hasan karan
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Merida
@mehmet.t strava suruste averaj gostermekte sonrasinda verilerden gorunmektedir

@cckaraduman efendim aynen oyle sorun su yine kontrol ettigimde runtastic programi sadece kadans sensoru baglanmasina izin vermemekte baglanma menusunde" hiz ve kadans"olarak gorunmekte bizdeki cihaz ya kadans ya da hiz olarak calismakta 2 adet oldugunda ise runtastice yine 2 cihaz baglayacagiz birisi sadece kadans birisi hiz olacak zaten sorun da bu runtastic sadece kadans diye bir cihaz tanimiyor efendim

• Beğen
Tepkiler: mehmet.t

cckaraduman

Aktif Üye
Tepki
280
İsim
Çetin Can Karaduman
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Karansouvenir09 Kusura bakmayın ben anlayamamışım sorunu. Bir bakayım bende Runtastic'e garip sorunmuş.

JusTiMe

Siyah Bisiklet Delisi
Tepki
1.118
İsim
emre
Bisiklet
Mosso
Arkadaşlarım benim şöyle sorum var. Cevaplarsanız sevinirim
Bu aletleri hız kadans ve kalp ritmi olarak ayrı ayrı şekilde almak sizce de daha mantıklı değil mi acaba? Hepsini 1 arada görebilmek daha kolay olmaz mı yani hız kontrolü için bu kadar zahmete girmek mantıklı mı?

Hasankaran

Aktif Üye
Tepki
386
İsim
Hasan karan
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Merida
@JusTiMe hiz ve kadans ant+ uyumlu olaninda guzel yorum goremedim o yuzden en cok satilanlardan olmasi sebebiyle magene200un bi cihazini aldim garmin edge veya bryton gibi bir cihaz kullansam hic sorun yasamayacagim lakin telefondan runtastic kullandigim icin boyle bir sorun var ortada hiz ve kadansi ayni anda gosteren bir cihaz alsaydim sorun olmayacakti sizin de dediginiz gibi

• Beğen
Tepkiler: JusTiMe

Abdülkadir Ergin

Forum Bağımlısı
Tepki
7.152
İsim
Abdülkadir Ergin
Başlangıç
1984—85
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@mehmet.t

Gösteriyor. Şu an kadans, hız ve nabız sensörlerinin (Magene) üçü de (igs10 yol bilgisayarına) takılı ve hepsinin datasını ücretsiz strava hesabımda görebiliyorum. Örnek: (link) sol üstteki analysis kısmından görebilirsiniz..

• Beğen
Tepkiler: mehmet.t

Hasankaran

Aktif Üye
Tepki
386
İsim
Hasan karan
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Merida
@trainspotting35 bende runtastic roas pro kurulu simdi magane200 var bende baglanacak cihazlar arasinda hiz ve kadans disinda baska secenek yok sizde bt smart cikiyorum SORUM SU MAGANE 200U KULLANABILEN VEYA 2ADET MAGENE200 KULLANIP SAGLIKLI CALISTIRABILEN VAR MI YOK MU ?

Screenshot_2017-12-22-10-47-20.png Screenshot_2017-12-22-10-47-30.png Screenshot_2017-12-22-10-47-38.png Screenshot_2017-12-22-10-49-25.png Screenshot_2017-12-22-10-49-25.png Screenshot_2017-12-22-10-47-38.png Screenshot_2017-12-22-10-47-30.png Screenshot_2017-12-22-10-47-20.png

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.481
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Valla yardımcı olmaya çalışıyoruz birde üzerine fırça yiyiyoruz sonra başlığımın altına niye cevap yazılmıyor. Bende ki durum bu beyefendi. Biraz beklerseniz magene sipariş vereyim 2 tane birde sizin programı kurup deneyeyim sonra cevap verme hakkına sahip olabilirim sanırım. Siz en başta elinizdeki programdan bile bahsetme gereği duymamışsınız. Road bike pro da deneyin bence önce sonra sinirlenin. (Yaşım geçkin biraz ama bildiğim kadarıyla büyük harfle yazılınca bağırma anlamı çıkıyor)

Hasankaran

Aktif Üye
Tepki
386
İsim
Hasan karan
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Merida
@trainspotting35 efendim k bakmayiniz yanlis anladiniz ama okumadan yorum yapanlar oldu sorumu diger facebook grubunda da ben daha cok bilgi veriyorum bilgi alacagima bende road bike pro kullaniyorum efendim olay bu velhasil calismiyor sanirim neyse yardimci olmaya calistiniz tesekkurler
sizin de dediginiz gibi ancak magene200den elinde 2 adet okan birisi bana yardimci olacaktir yakinimda bir adet olan varsa ben kendim gidip deneyecegim sonucu bildiririm buraya da iyi gunler

• Beğen
Tepkiler: trainspotting35

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.481
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Karansouvenir09 Siz de android telefon var galiba ben de ios. Bir arkadaş sensörün pili takıp çıkarınca hız ve kadans sensörleri arasında geçiş yapıldığından bahsetmiş. İllaki magene bulmanıza gerek yok başka kadans sensörü bulup tele bağladığınızda magene ni hız sensörü olarak görürse tamamdır. Siz de kusuruma bakmayın.

Hasankaran

Aktif Üye
Tepki
386
İsim
Hasan karan
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Merida
@trainspotting35 malesef cevremdeki tek kobay benim bir tek bende var bu cihazlardan runtastic road pro sadece kadans ya da sadece hiz baglanmasina izin vermiyor sikinti bu bence dediginiz gibi bir adet daha sensor olsa sadece hiz veya kadans icin gerekli testi yapacagim yol bilgisayari kullaniyor olsam hic sikintim yok iste cihazi bulana dek beklemeye devam

• Beğen
Tepkiler: SametUYNDRN

mehmet.t

Üye
Tepki
105
İsim
mehmet
Bisiklet
Kron
@Karansouvenir09

@Abdülkadir Ergin
Teşekkür ederim cevaplarınız için

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
793
Demin denedim bende hız da kadansta mevcut anca Runtastic 2 ürünü birden görmüyor, muhtemelen kendi hız ve kadans sensörünü görüyor yalnızca. Antremanlarınızı Runtasticte görmek istiyorsanız, Stravada yapıp dosyasını oraya yükleyebilirsiniz. Ancak görünen o ki bu ürünle Runtasticte hız kadans sensörü olarak iş yapamıyorsunuz.

Hasankaran

Aktif Üye
Tepki
386
İsim
Hasan karan
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Merida
@Ahmet Bilge Kaan AKIN yardımınız ıcın tesekkurler benım ıstedıgım zaten runtastıcte bu bılgılerı gorerek yol bılgısayarı nıyetıne cep telefonumu kredi kartından telefon tutucu yaparak gıdon boğazına bağlayarak kullanmaktı o yuzden runtastıc kullanan bırısıydım efendım sımdı sızde denemıssınız ve olmamıs bende olayı soyle cozdum stravanın premıumunu kullanarak cozdum sorunumu

normalde averaj olarak hız nabız kadans bılgılerımı sımdı anlık olarak gorebılıyorum ve km saatı yol bılgısayarına nıyetıne cep telefonumu strava premıum ıle çözdüm çok da iyi oldu tavsiye ederim dusunenlere ;)

• Beğen
Tepkiler: SametUYNDRN