Lütfen Objektif Olalım :).Akıllı Telefon mu Yol Bisikleti mi ?

dadalife

Forum Demirbaşı
Tepki
79
İsim
ali
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Biliyorum yersiz bir soru.Ailemin bisiklet lafından nefret etmesi üzerine (o kadar bisiklet alın dedim ki bir daha bisiklet dersen almayız dediler :D ) bana başka bir teklif sundular.Bisiklet fiyatına bir akıllı telefon alalım dediler.Bir yanda çok iyi fotoğraf çeken lumia 920,bir yanda kriteryum yarışlarında bana eşlik edecek btwin triban 3 var :D.Telefon alacaksam 10 güne alacağım.Bisiklet ise en az 1 ay sürecek.Çok kararsızım.Lütfen objektif olalım :D.Abilerim,ablalarım,kardeşlerim yardımlarınızı bekliyorum.

Scudo
Tepki
2
ben telefon ve Ghost Se 2000 arasında kaldım bisikletimi seçerek çok çok doğru bi karar verdiğimi düşünüyorum bisikletin şarjı bitmez unutma

enes savaş

Forum Bağımlısı
Tepki
300
Bisiklet
Salcano
@Ali Ceylan

Usta ben sana şöyle özetliyeyim ;

Ben şimdiye kadar 3 tane telefon , 4 tane bisiklet değiştirdim. Telefon hevesi gelip geçicidir. Telefon zarar verir , psikolojini bozar , virüs kaptırır vs vs. İyi tarafları yok değil , var ama yine de eksiler artılardan çok daha fazla. Ama bisiklet , sağlığını korur , sorunları elektronik gibi çözülmez değildir vs.

İlk telefonumu 2009 yılında çok severek almıştım. Hevesim 1 yılda geçti. Tamı tamına 7 yıldır bisiklete biniyorum. Son iki yıldır bisiklet hastasıyım. 4 ay önce yeni bir bisiklet aldım. İnanın aklım erseydi o telefonlara vereceğim parayı biriktirir en kral bisikleti alırdım. Kısaca bisiklet diyorum , vesselam...

ramazanedis

Daimi Üye
Tepki
56
Bisiklet
Salcano
Tabikide bisiklet almalısın

Barış Şen

Aktif Üye
Tepki
30
İsim
Barış Şen
Bisiklet
Specialized
Zaten şu an bir telefona sahipsin , ama yol bisikletine sahip değilsin. Bence bisiklet al düşünce ekranı çatlayıp bütün parayı çöpe atmazsın en azından şarjın bitiyor diye sıkıntıya girmezsin bisiklet bisiklet bisiklet diyorum :) Ayrıca spor maksatıyla alacağın bisikleti ailenin telefona çevirme düşüncesi de düşündürücü tabi ki kendi bilecekleri birşey saygılar

• Beğen
Tepkiler: enes savaş

dadalife

Forum Demirbaşı
Tepki
79
İsim
ali
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@ozerkemalll

Çok kararsızım yahu.Şuan bir bisikletim var zaten,en geç 1 yıla kadarda Fransadan katlanır bir bisiklet gelecek.Bilmiyorum :(.Ama ailemde uzattıkça uzatıyor.Acayip sinir oluyorum,adeta soğuyorum bisikletten.Ayrıca büyük ihtimal ilçe dışına çıkmaya izin vermeyecekler.Onlar sanıyor ki,ara sokakta kullanacağım o bisikleti.Ayrıca ekipmana para verecekleri de belli değil.

Tepki
11
Bisiklet
Mosso
Bende telefonu keşke almasaydım diyorum. Satabilsem yarın satar bisiklet alırım.

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Halil EROĞLU

Forum Bağımlısı
Tepki
1.082
Bisiklet
Salcano
Telefonun modası geçer, eskir, ne kadar bakım yaparsan yap bozulur gider... Bisikletin ise modası geçmez, sadece üretim yılı yeni olan seriler gelir. Ne kadar eskiyse yıllar sonra o kadar değerli olur. bakımını ne kadar çok yaparsan o kadar karşılık verir. Herşeyden öncesi telefon yaydığı radyasyon nedeniyle sağlığa zararlı, bisiklet vücudunu sürekli çalışır halde tuttuğu için sağlığa çok faydalıdır. Güzeli mi alayım, çirkini mi sorusundan farkı yok. Karar senin...

• Beğen
Tepkiler: enes savaş

dadalife

Forum Demirbaşı
Tepki
79
İsim
ali
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Barış Şen

Malesef.Telefonum yok.Çevirme sebepleri belli.Bisikleti ne yapacaksın ? Ya araba vurursa,zaten büyük ihtimal ilçe dışına da izin vermeyecekler.Turlara katılmaya izin vermeyecekler.

@Halil EROĞLU

O yüzden SAR değeri düşük telefonlara bakıyorum.Ama sabırsız bir insanımda.2013 Mart ayından belli bisiklet bekliyorum.Ama hala ses yok.

@Tunakan Önen

Aynen öyle :),tutkudur fakat neden bisiklet almayı istemediklerinin sebebi aşağıda.

@enes savaş

Ama şuanki telefonla 2009 yılındaki telefonla yapacağın şeyler farklı.Sakın telefonu savunuyorum diye anlama :D.Bisiklette çok güzel.Hatta şimdiden ekipman almaya başladım dandiklerinden :D.Ama eminim ki bisiklet borçların bitmesiyle alınmayacak.En az 2 ay ertelenir.

@Gurkan Ortamevzi

O yüzden objektif olalım dedim ya :).

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
benim ilk önce 1200 lira gibi bir bütçem vardı bisiklet aldım sonra biraz daha birikti telefon aldım yaza doğruda şu anki bisikletimi satıp başka bir tane alıcam :D İlk önce hangisini istiyorsan al birkaç ay sonra gerçekten lazımsa diğerini de alırsın.

dadalife

Forum Demirbaşı
Tepki
79
İsim
ali
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Ozan Güneri

Hala ikna olamadım.Hala çelişki içindeyim.Daha 2 gün önce bisiklet olmazsa bende olamam diyordum :).

@Hakan Can Onrat

İşte birkaç aya öbürünü alamam.Ama birkaç sene olabilir.Bisiklet alırsam telefon için en az 6 ay yoklık çekeceğim.Telefon alırsamda yine aynı.En kötü akrabam katlanır bisiklet getirecek.

enes savaş

Forum Bağımlısı
Tepki
300
Bisiklet
Salcano
Ama ille de telefon diyorsan ; Lumia "525" al. 520'den sonra 1 GB ram optimizasyonu geldi. Şu an markette bulunan her uygulamayı destekliyor ve sorunsuz açıyor.

Yaklaşık olarak L8320 seviyesinde , sadece 1gHZ daha süşük işlemcisi. Teknosa,'da fiyatı 570 TL.

Umut Y.

Aktif Üye
Tepki
73
Bisiklet
Castello
Cebinde telefon iphone 5s yada nokia 3310 olsun kullanım alanları aynı,iletişim kurmak ama bisiklet öyle mi???Bisiklete binerken aldığım haz,zevk tarif edilemez,aynı;sıcak kumlardan serin sulara dalmak gibi birşey

dadalife

Forum Demirbaşı
Tepki
79
İsim
ali
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Focus
Bisiklet türü
Yol bisikleti