Lefty vs Fox vs Rock Shox

F.Ertuğrul Aydın

Forum Demirbaşı
Tepki
99
Bisiklet
Scott
Lefty modellerini pek bilmiyorum ama Rock Shox Sid World Cup ve Fox 32 F100RL ile karşılaştırırsak hangisi ileride kalır avantajları nelerdir özellikleri nelerdir hangisini tercih edersiniz?

Scudo

reha genç

Forum Bağımlısı
Tepki
907
Lefty ileride kalır :)

Kullandığı teknoloji çok farklı.

İç bacak ile dış bacaklar arasında daha az sürtünme için kullanılmış iğne rulmanları mevcut.
Bu rulmanlar,yanal kuvvetlerde bile maşanın rahat çalışmasına olanak veriyor.
Youtube da aratın bir kaç videoya ulaşırsınız.
Özellikle tasarımcısının diğer maşalarla karşılaştırma yaptığı bir video var bulabilirseniz yazdıklarımı görme şansınız olur.

F.Ertuğrul Aydın

Forum Demirbaşı
Tepki
99
Bisiklet
Scott
tamamdır biraz daha araştırsam bulacakmışım sanırım dalgınlığıma geldi açtım sanırım :)

Tepki
7
Lefty yi tek geçerim tek problemi amortisörü tamamen kilitlediğinizde çukurlarda küt küt diye vurması onu neden yaptığını bir türlü çözemedim...

• Beğen
Tepkiler: binRR

haldun989

Aktif Üye
Tepki
231
İsim
Haldun SAYI
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Lefty tek geçerim :)

binRR

Forum Bağımlısı
Tepki
1.979
@F.Ertuğrul Aydın

Şu an karşımda DLR 80 modeli bisikletimin üzerinde duruyor ağırlığı 1275gr. imiş yanılmıyorsam, son derce kullanışlı, körük içerisinde çalıştığından çamurdan tozdan etkilenmiyor. DL modelinden tek farkı ribound u kilitleme mekanizmasının ortasından, giderken dahi yapabiliyorsun, fetty gibi bisiklet yanken bile çalışabiliyor tek farkı 80mm. strok u olması:) birde bu güne kadar gördüğüm tek kilitlenebilen maşa:D diğerleri kilitliyken bile hala biraz çalışıyorlar, buna en üst seviye maşalar da dahil:)

binRR

Forum Bağımlısı
Tepki
1.979
@Oğuzhan Meral

Gerçekten kilitleniyor da ondan:) diğerleri kilitliyken bile çalışıyorlar biraz:) aynı şey benim fetty de de var:)

Tepki
20
Bence de lefty gördüğüm en kulanışlı ve görünüş olarak da hoşuma en çok giden maşa.

@temu90

Merhaba.
Bu üç maşa dışında daha iyi bi tercihin var mı? Konuyla pek ilgili değil ancak merak ettim. :)

atakibrahim

Forum Bağımlısı
Tepki
302
Pinkbike gibi bazı yabancı sitelerde bu tür(sadece maşa için değil) karşılaştırmalar yapılmıyor.Çok merak ediyorum biz neden karşılaştırmaya gerek duyuyoruz???

onur demirer

Daimi Üye
Tepki
317
Bisiklet
Marin
Markaya ozel parca kullanimi ve servis zorlugu sorun degilse tabi ki Lefty. Fiyatlari ne alemdedir ki?

@atakibrahim

Aklima ilk gelen iki masayi google'a yazdim ve direkt pinkbike karsilastirma konusu geldi. Piyasada ayni klasmanda birden fazla urun varsa her zaman karsilastirma vardir, biz niye karsilastirmayalim ki??

(link)

Recep TOPAL

Forum Bağımlısı
Tepki
1.003
@Ali ŞAHİNLER

karşılaştırmadaki maşa fox maşamı.daha cok ona benziyor.

Tepki
7
Sağa Sola yatma problemi yok! piyasadaki en sorunsuz amotisör bence ben alalı 2 yıl oldu ama daha bir kere bile tık demedi problem çıkarmadı daha önceden söylediğim gibi tamamen kilitlediğinizde hafif bir boşluk kalıyor oda cukurlara yada kasislere girince biraz ses yapıyor!

• Beğen
Tepkiler: F.Ertuğrul Aydın

Cüneyt Kılıç

Forum Demirbaşı
Tepki
236
Bisiklet
Specialized
Lefty tabi ki ileri teknoloji ancak o fiyatlarda Dt Swiss'i de unutmayalım. Hassasiyet konusunda lefty ile yarışacağını düşünüyorum. Sanırım onların da arasında youtubede test vardı bulursam paylaşacağım.

Levent Sönmezer

Daimi Üye
Tepki
91
Bisiklet
Mosso
Lefty... Söyleyecek birşey yok. Güçlü,atak,her zemine göre anında cevap veren.... Harika..
Birde Boğaz ayarları hakkında bilgisi olan varmı arkadaşlar?100/130mm arası bir ayar nasıl yapılıyor?Her modeli uygunmu bu ayarlara? Satın alırken bir kriter varmı? Teşekkürler.