Lastik patlamasından bıktım artık!

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Bu kadar çok lastik patlatilmasi bahtsızlık sanırım. 2000 km' ye yakındır aynı lastiği kullanıyorum bir kez mazgala girmem sonucu yılan kesiği yaşadım. Onun dışında en çok cam kırıklarindan yakınıyorum, lastiğin dışı küçük kesiklerle dolu Yeni gençlik hobi olarak yollarda meşrubat şişesi parçalıyor.

Scudo
Tepki
1.982
İsim
Ceyhun Özkan
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Onur YCL O meşhur mereti içiyorlar, bir de şişelerini yol kenarlarına fırlatıp kırıyorlar :acpsnr: Her turda bol bol kulaklarını çınlatıyorum onların.

alper 76

Forum Bağımlısı
Tepki
1.822
Bisiklet
Scott
İsteyen dilediğini içer ve içsin de ama... kırıp ortalığa atmak saçmalık tan başka bir şey değil....

• Beğen
Tepkiler: sherlock

ÇaNakkaLeRuHu

Forum Bağımlısı
Tepki
5.645
İsim
MuHammeT
Bisiklet
Merida
Full aksiyon orman içi, bayır dağ taş toprak asfalt çamur yağmur. Tüm bu şartlarda aynı lastik aynı iç lastik 1600 km yol yaptım. İki kere lasstik patladı şükür. Schwalbe rapid rob dış, cst iç lastik. Bence bu iş birazda nasip meselesi..

alper 76

Forum Bağımlısı
Tepki
1.822
Bisiklet
Scott
@ÇaNakkaLeRuHu
Bedevinin yol bisikletlisi burada dostum...en son önü söküp baktım onda da bu kez kendinden özür varmış.:):):) ,Bu kadar olur :)

• Beğen
Tepkiler: ÇaNakkaLeRuHu

S.Emre DURMAZ

Forum Demirbaşı
Tepki
353
İsim
S.Emre
Bisiklet
Cube
@alper 76

Hem ucuz olsun hem patlamasın.. varsa öyle bana da haber verin. Patlamasından bıktım diyorsanız, patlasın istemiyorsanız, kesenin ağzını açacaksınız. Ya da söküp takıp yama yapacaksınız. Bunun başka bir alternatifi yok..

gokberk88

Daimi Üye
Tepki
211
İsim
gökberk
Bisiklet
Mosso
asıl suçlu kamyon şoförleri. Lastikleri parçalanana kadar sürüyorlar yollarda parçalanınca da yol kenarları tel kaynıyor. bugüne kadar camdan dolayı bir kez olsun lastiğim patlamadı ama bir turda 3 kişinin lastikleri kamyon lastiklerinin telleri yüzünden patladı

Türka¥

Forum Bağımlısı
Tepki
2.271
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Ghost
bu ülkede "kola bira soda" benzeri içecekler cam şişede satılmamalı.. şişenin dibini gören şişeyi yere çarpıyor çok ilginç kafalar yeminle

• Beğen
Tepkiler: sherlock

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Ben yaşadığımı yazayım. Bir ara 10 gün boyunca her gün arka lastiğim patlıyordu. Her defasında lastiği de jantı da iyice incelerdim ama patlağın sebebini bir türlü bulamamıştım. Sonra lastiği yıkayıp kullandım, hiçbir şey değişmedi. Artık iyice bunalmıştım, lastikleri olduğu gibi atıp yenisini alacaktım. Tam o sırada ön lastikle arka lastiği değiştirmek aklıma geldi. Bari deneyeyim dedim ve sorun çözüldü. Ardından dikkatlice bakınca patlayan tekerin diğer tekerden daha fazla aşınmış olduğunu fark ettim. İncelen kaplama yüzünden patlak çok oluyormuş. Bir yerde okumuştum, arka lastiğin ön lastiğe göre iki kattan daha fazla aşındığını.

Yavuz S.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.419
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
10000 km 1 patlak ve km yapmaya devam ediyorum. Yakında lastikler patlamadan değiştirme vakti gelecek.. Continental GATORSKIN 22c tubular kullanıyorum. 165 psi basıyorum.

alper 76

Forum Bağımlısı
Tepki
1.822
Bisiklet
Scott
@S.Emre DURMAZ mesele para değil ancak slime içeren bir ic lastiğin çözüm olduğunu dusunmuyorum. 110psi basılan bir lastikte sadece kısa süren bir basınç düşmesini kuruduktan sonra ne işe yarar?en kötü ihtimalle 30$ a durano plus veya marathon almak çok daha makul...
Yine de teşekkürler

@Yavuz S. Tubular yani tubeless lastik değil mi? O da değişik bir durum...

S.Emre DURMAZ

Forum Demirbaşı
Tepki
353
İsim
S.Emre
Bisiklet
Cube
@alper 76
Slime içeren derken? Benim bahsettiğim foss iç lastiklerin içinde herhangi bir patlak önleyici sıvı mevcut değil. Yalnızca iç lastik klasik iç lastiklerden daha farklı ve daha dayanıklı bir maddeden üretiliyor. Ayrıca klasik iç lastiklere göre de yarı yarıya daha hafif. Diken bile girse çıkarana kadar inmiyor. Patladığında ise(ben uzun zamandır kullanıyorum, şu ana kadar patlamadı) yaması sticker şeklinde ve herhangi bir zımparalama işlemine gerek kalmadan direk yapıştırılıyor.

Zaten iç lastik fiyatı 10-15 Lira bir şey. Schwalbe falan alırsanız 30-40 Lira falan. Foss iç lastikler de 50-60 Lira gibi bir şey. Çok da öyle aman aman verilemeyecek bir para değil. Ben kullandım, test ettim. Gerçekten de dayanıklı bir lastik ve parasını hakettiğini düşünüyorum. Patlaklardan bıkanlara tavsiye ederim.

alper 76

Forum Bağımlısı
Tepki
1.822
Bisiklet
Scott
@S.Emre DURMAZ himmmm
İncelenmeye alındı , aliexpress te biraz daha makul gibi duruyor... değerlendireceğim

Teşekkürler, ancak kenda kriterium korumalı lastikler + zefal koruma bandı ...
Ustune bunu da alırsak bir dahaki sefere sanırım başka bir şey dusunecegim

Bu iş şans işi biraz... ancak eski bir lastiği kenarlarını keserek dış lastiğin içine döşemek gibi bir yöntem de eskilerde tavsiye ediliyor. Çok etkili bir yöntem olduğunu düşünüyorum

A.Tahsin

Daimi Üye
Tepki
96
Bisiklet
Bianchi
@S.Emre DURMAZ

Merhaba bemde bir heves foss aldim tanitiminda isitarak sonsuz yama yapabilecegi yaziyordu isitttim ve yarildi gitti : )
normal ic lastige gore baya pahaliydi
yaris bisikletimde kullandim asla onermiyorum basinci korumuyor 5 saatte durduk yere iniyor
Fossu ve latex ic lastiklerini yaris bisikletinde onermiyorum