Lastik patlamasından bıktım artık!

Tepki
393
İsim
İlker Arslan
Bisiklet
Claud Butler
@Yunus M.

Kullandığınız lastik Schwalbe'nin iyi lastiklerinden biri. Bu durumda ben sizdeki lastikte bir üretim hatası olabileceğini de düşünmeden edemiyorum. Yoksa bu kadar çok üst üste patlaması normal sayılmaz...

• Beğen
Tepkiler: Yunus M.
Scudo

H.T

Forum Bağımlısı
Tepki
1.284
İsim
Hasan
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Giant
@MetuRider mossoyla alakası yok ki olan durumun.. İç lastikle ve benim agrasif sürüşümle alakalı bişey bu.

alper 76

Forum Bağımlısı
Tepki
1.822
Bisiklet
Scott
lastik de bisiklet de yeni yeni bir lastik almayacağım, sanırım kiseden de geçerli bir cevap gelmediğine göre merlinden bir patlak önleyici bant ile durumu çözmeye karar verdim. Bunun durumu çözeceğini düşünüyorum

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
700x23 yol lastiği ise 110 psi idealdir. 100psi basıncın altında kullanmak patlak riskini artırır.

alper 76

Forum Bağımlısı
Tepki
1.822
Bisiklet
Scott
@cYclopath
Buna aynen katılıyorum, ancak lastikleri daha dirençli hale getirmek için lastik bandi-seridi-bandı yol bisikleti için uygun mudur?
MERLİN de şunu buldum
(link)
Yorumlarda birisi yol bisikleti için kullanmis memnun kaldığını yazmış .

H.T

Forum Bağımlısı
Tepki
1.284
İsim
Hasan
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Giant
@gokberk88 (link) buradan takip edebilirsiniz. Sorunun petrolde hava basmamdan kaynaklandığını düşünüyorum.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bir arkadaş zaten bahsetmiş ama, bende de yol bisikleti var ve lastiklerim 23c, 105 psiden az kullanmam, kaldı ki 110-115 ideal olanıdır, iki haftadır da hiç patlamadı 90 psi biraz az kalıyor bence sorun burda:harika:

gokberk88

Daimi Üye
Tepki
211
İsim
gökberk
Bisiklet
Mosso
@H.T bisikleti aldığım abi bana şunu demişti eğer benzinlikte 110 psı basıcaksan önce 50 yaz bassın sonra 80 yaz bassın sonra 100 yaz bassın direk 110 yazarsan patlatır çünkü araba kamyon tekerinin hacmiyle bizimkiler bir değil. size tavsiye kesinlikle ayak pompası ben ayak pompasında bile yavaş yavaş basıyorum bir anda yüklenmemek için. 1600 km yol yaptım bu bisikletle kilom 81 çukura falanda girdim patlama falan yaşamadım

• Beğen
Tepkiler: H.T

alper 76

Forum Bağımlısı
Tepki
1.822
Bisiklet
Scott
90 normalde ben de başlıyorum zaten ancak el pompasiyla değiştirdiğini iç lastiği petrolde uyumsuz uç denk gelince ancak 90 a çıkarabildim... daha 3 kez patlayan sikmedigum için nedeni bilmiyorum belki sahildeki cam kiriklaridir vs...
Zaten nedenleri çoğaltmak mümkündür ben çözümleri dusunuyorum. Lastik için bant ve basınç göstergesi olan bir pompa bakıyorum... artık buraya kadarmış..

Süper bir pompa aldım sks air work 10.0 daha önce almadigima yanıyorum ne gerek varmış benzinci gezmeye... şimdi bakarak görüyorum basinci.
Ustune bir de patlak şeridi aldım zefal marka yol bisikleti için olandan...
Patlayan lastik yine patlıyor aga ben en son artık bu lastikleri gebertince schwalbe marathon plus veya schwalbe double defens alacağım...
Sanırım kurtuluş ancak böyle olacak...

gokberk88

Daimi Üye
Tepki
211
İsim
gökberk
Bisiklet
Mosso
(link) bu sitede hem yuvarlanma direnci hemde patlama direncini belirtilmiş buraya bakarak seçim yaparsanız mutlu olursunuz bence.

alper 76

Forum Bağımlısı
Tepki
1.822
Bisiklet
Scott
@gokberk88
Bir bakayım ...bilgi olur ileride alırken ancak. Bisiklet bile yepyeni ki lastik değiştirmem çok gereksiz bir masraf olur.. yine de teşekkürler

Sonuçlar biraz esk modellere göre olmasına karşın durano 4000s den daha patlak direnci güçlü imiş... ancak 4000s de diğer her anlamda iyi bir lastik olduğunu gösteriyor ayrıca Almanya uretimiymis

mehmetlevent

Forum Demirbaşı
Tepki
927
İsim
mehmet levent
Bisiklet
Sedona
merhaba,
schwalbe nin marathon plus smart guard dış lastiklerinden öneririm.

• Beğen
Tepkiler: SerkanH

alper 76

Forum Bağımlısı
Tepki
1.822
Bisiklet
Scott
Continental gatorskin, scwalbe durano ya resmen fark atmış bu incelemede... belki bu çalışmadan sonra durano Double defens sonradan çıkarmis olabilirler. Gatorskin in böylesi dirençli olduğunu bilmiyordum

S.Emre DURMAZ

Forum Demirbaşı
Tepki
353
İsim
S.Emre
Bisiklet
Cube
Foss iç lastik kullanmanızı tavsiye ederim. Ben de 29 mtb kullanıyorum. Dış lastikleri de yurtdışından getirttiğim schwalbe hurricane ile değiştirdim. Ortası dişsiz, kenarları dişli. Asfaltta dişler yere değip sizi yavaşlatmıyor ve ses de yapmıyor. Ama araziye girdiğinizde kaymıyor da. Foss iç lastik zaten çok başarılı, eski bisikletimde de 26 olanından kullanmıştım. Konuyu inceleyebilirsiniz :

(link)

samet akkaya

Forum Bağımlısı
Tepki
3.536
İsim
Samet Akkaya
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
110 kiloyum lanet olsun ki bende yaşıyorum aynı sorunu . Yol bisikleti kullansak hep elimizde gezeceğiz anlaşılan

alper 76

Forum Bağımlısı
Tepki
1.822
Bisiklet
Scott
Valla ben78 kg im ama etraftaki inşaatlar mı ? Milletin kırıp attığı şişeler mi? Bilmiyorum artık sürekli iç lastik değiştirme işi baydi artık değiştirdiklerimi yamamaya başladım. :):):)

@S.Emre DURMAZ maşallah onu alana kadar biraz koyup dış almak bile daha makul... yol bisikleti için olanları biraz daha araştırmak gerek...

Tamer050

Üye
Tepki
37
İsim
Tamer
Bisiklet
Salcano
Continental grand prix 2 kullanıyorum henüz hiç patlamadı nazar değmesin.

bforummurat

Aktif Üye
Tepki
113
İsim
Arif
Bisiklet
Carraro
6-7 saat arazide surdum bi kere patlamadi dikenlerin ustunden de gectim bi kere patlamadI carraro mtb