Lapierre Kullanıcıları Kulübü

Scudo

sahbaz061

Aktif Üye
Tepki
127
İsim
Mehmet Ali Şahbazoğlu
Bisiklet
b'Twin
Arkadaşlar merhaba Sensium 500 kullanıyorum becerip bir türlü lastiğe hava basamadım bir bisikletçi akıllı sibop olduğunu söylemişti ne demek oluyor bilemedim. Sibop ucunu yukarı getirip ucu çevirerek yukarı çevirdim el pompasını sibopa kitledim ama bir türlü hava basamadım olan havada boşaldı üstelik. Yardımcı olabilir misiniz?

Tolga Uşaklı

Forum Demirbaşı
Tepki
1.097
Bisiklet
Lapierre
Yol bisikletleri genelde 90 - 100 psi seviyesinde hava basıncı ile ideal oluyor.
Elinizdeki pompa bu basıncı sağlayabilir mi bir ona bakın.
Birde sibop ile mekanizmanın hava kaçırmayacak şekilde düzgün oturduğundan emin olun.

Çevirerek yükselttiğiniz vidanın başı hava girişi olabilmesi için kitledikten sonra hafifçe aşağıya inmeli. :)
Ayaklı pompa ve basınç göstergeli bir pompa her zaman daha iyi olur, el pompası zor oluyor bana kalırsa.

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.457
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@sahbaz061 Hava tamamen indiyse lastik tarafından sibopu destekleyip pompayı o şekilde kitlemeye çalışın. El pompalarında iç mekanizmayı değiştirip Sibop farklılığı sağlanıyor onu yaptınız mi?

sahbaz061

Aktif Üye
Tepki
127
İsim
Mehmet Ali Şahbazoğlu
Bisiklet
b'Twin
Teşekkürler @Tolga Uşaklı ve @trainspotting35 el pompası gerçekten zor zefal marka almıştım fena bir ürün değil ama bir ayaklı pompa değil. Hava kaçırmayacak şekilde kitliyorum ama hava pompadan çıkıp lastiğe girmiyor pompayı ittirince sanki basıncı yetmiyormuş gibi hava içeri girmiyor. Pompanın ucunu kontrol edemedim ama ince Sibopa uygun sanırım çünkü oturup kitleniyor.

Bu akşam kolumda güç kalmadı yarın pompa ucunu kontrol edip yeniden deneyeceğim.

• Beğen
Tepkiler: trainspotting35

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Ben de ilk denememde başarısız olmuştum. Pompayı bir türlü oturtup kitleyememiştim. Acemilik ne kötü diye düşünürken acaba pompam mı ince siboba uygun değil dedim ve pompaa özelliklerine bakarken de içindeki ufak parçanın yönünü değiştirerek kalın siboptan ince sibopa uyumlu hale getirildiğini öğredim. Çok değil 2 ay önce :koptum: Acemiliğin gözü çıksın.

Edit
Belki pompa çift yönlü değildir. Bu durumda aparat kullanmanız gerekecektir.

emir yakup bulut

Forum Bağımlısı
Tepki
1.434
Bisiklet
Ghost
@trainspotting35 hayır pompanın içindeki havadan bahsediyorum, ayaklı pompa kullanıyorum, siboba takmadan evvel yukarıda bahsedildiği gibi hava basmaya çalıştığımda dirençle karşılaşıyordum, çözümü siboba sabitlemeden evvel pompanın içindeki havayı boşaltmak.

• Beğen
Tepkiler: trainspotting35

Mustafa Zeybek

Bike destroyer
Tepki
5.987
İsim
Mustafa
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Merhabalar, arkadaşım için soruyorum. Şu ilana bir bakar mısınız? Ben gereksiz pahalı buldum. Sonuçta 4 yıllık ve sora setli. Zaten arkadaşımda claris set botthecia var. Fark yaratır mı? (link)

• Beğen
Tepkiler: hamlet2006

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.966
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Mustafa Zeybek
Kullandığın ''zaten'' zarfı bence yeterli bir cevap.

• Beğen
Tepkiler: Mustafa Zeybek
B

BF Okuru

Misafir
Bu da benimki... Ekimde almıştım. Vites grup seti tiagra 4700 ile jant setini de Cole Rollen Elite ile ve gidon bandını da lizard skins camo yamasaki ile değiştirdim. Hakikaten yol bisikleti kullandığımı hissetmeye başladım. Yaptığım yatırıma değdi...Hem eski hem de modifiyeli halini paylaşıyorum...

20180227_151431.jpg 20180306_205835.jpg

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.457
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@btaskazan Güle güle kullanın düz olaydı iyiydi.

Eski gidon bandı efsaneymiş.

B

BF Okuru

Misafir
@trainspotting35 Hocam alttaki yeni fotoğraf. Yani yeni olan gidon bandı galiba sizin beğendiğiniz :) Fotoğrafı yükleyince nedense yamuk yüklüyor bu arada...

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.457
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti