Lapierre kadro çatlağı

mehmet.ali

Forum Bağımlısı
Tepki
2.933
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Arkadaşlar merhaba. Yakın zamanda kullanmadığım için satılığa çıkarmış olduğum lapierre sensium 100 bisikletimi satıştan vaz geçip dün satıştan çektim. Önümüzdeki sezona hazırlamak için bakımlarını yaptım temizlerken farkettimki, içeri giren kablonun ağızında çatlak var. Hemen aldığım yeri aradım durumu anlattım ve beklediğim cevabı aldım, "darbe almıştır". Yok dedim almadı darbe felan daha 150 km bile binmedim, bırak darbeyi yanının üzerine yere bile bırakmadım bisikleti. Sen dedi fabrikayı ara en iyisi aldım bir adamın numarasını ama hafta sonu tabi bakmıyor telefona. Bu olay başına gelenler ne yaptı anlatırsa ona göre bir yol izleyim.

https://c1.staticflickr.com/9/8131/29410896014_c33d7d38a8_b.jpg

https://c2.staticflickr.com/6/5492/29744462930_552ab51e0c_b.jpg

https://c2.staticflickr.com/8/7771/29925156002_062dbbff70_b.jpg

Evet alt taraftada varmış. İyi ki satılmamış bisiklet bu halde.

https://c1.staticflickr.com/9/8555/29411161934_5dccff7079_b.jpg

Scudo

Ertan M.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.438
İsim
Ertan
Bisiklet
Merida
Klasik Türk usulü cevaplar darbe almıştır yere düşmüştür vs. resimdeki çatlak kaza sonrasında olması zor içten olmuş gibi görünüyor. Aldığınız yeri aramaya gerek yok onlar garanti vermiyor.Direk accell bisiklete ulaşın büyük ihtimalle bisikleti yada kadroyu isterler.İncelendikten sonra artık ne olur bilmiyorum.

Gökhan Akkaya

BilgisayarKurdu
Tepki
1.774
İsim
Gökhan
Bisiklet
Nishiki
Ben de LAPIERRE karbon kadro kullanıyorum, daha yeni sayılır kadro. ACCELL bisiklet getiriyor Türkiye'ye bu canavarları. Onlar ile iletişime geçmen halinde mutlaka ilgileneceklerdir.
İade veya değişim konusunda kesinlikle sabıkalı değiller, sizden kaynaklı bir sorun değilse mutlak suretle yaparlar değişimini.
Zaten oraya nasıl bir darbe uygulayabilirsiniz ki? Ezik yoksa içten çatlamıştır belli ki.

Satın aldığınız mağazaya küfür etmeyeceğim :) Değmez !

20160926_112234.jpg

mywashere

Daimi Üye
Tepki
479
Bisiklet
Mosso
Darbelik birşey yok satıcı/lar da bunun farkındadır ama niye göz göre göre "darbe almıştır" diyorlar ? Neden! "Gavur" diyerek küçümsediğimiz yabancı memleketlerdeki satıcılar gibi müşterisinin yanında durmuyorlar?

• Beğen
Tepkiler: mehmet.ali

Yılmaz Uyar

Forum Bağımlısı
Tepki
758
Bu hasar karbon kadro çatlağı değil, arka vites yolu için kadro üzerine eklenen plastik (veya muhtevi aparat) klavuz hasar görmüş. Şimdilik karbon kadroya direkt etki eden bir durum yok, o nedenle çok üzülmeyin. Daha sonra detaylı açıklamaya çalışırım (yakın zamanda carbonda internal cablo sistemi ile ilgili bir konu açmayı planlıyorum) ama şu an özet olarak şöyle izah edeyim :

Arka aktarıcıya giden vites teli fazla basınç yaptığı için (sebebini bilemiyorum, yanlış vites ayarı olabilir) klavuz plastik hasarlı. Arka vites aktarıcı üzerindeki vidasından gerginlik ayarını şimdilik en hafif duruma (veya boşda) alın basınç azalsın.

mehmet.ali

Forum Bağımlısı
Tepki
2.933
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Yılmaz Uyar sorun kılavuzda değil hocam çatlak kadroda. Kılavuzun yuvasında yani. Arka vites tansiyonuyla hiç oynanmadı. Ön aktarıcı tarafında olsa anlıycam çünkü aynakol değiştiğinde ayar yaptım ama arka aktarıcı ayarı hiç yapılmadı.

Fakir Kemancı

Daimi Üye
Tepki
275
İsim
Serkan G.
Bisiklet
Salcano
tel gerginliğini taşıyamamış ordan çatlamış önemsiz ama mide bulandırır,sonuçta üretimle alakalı bir sorun var ve onarımı veya değişimi gerekir.

• Beğen

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@mehmet.ali Çatlağı fark edince bisikleti ilandan çekmeniz, takdir edilesi bir dürüstlük örneği. Çatlağın kadroda olduğu çok net görünüyor ve buna yol açan da kablo kılavuzu. Ürünün garantisi devam ediyorsa garanti kapsamında değiştirilmeli. Tel gerginlik ayariyla basincin azaltilmasi onerilmis ama kadro zaten ufak da olsa catlamis durumda. Umarim süreç fazla uzamadan mağduriyetiniz giderilir. Benim icin büyük firma kalitesini satış sonrası verdiği hizmet ile gösterir, bakalım accell bu konuyla hangi derecede ilgilenecek .

Tolga Çelebi

Forum Bağımlısı
Tepki
3.767
İsim
Tolga Çelebi
Bisiklet
Focus
Garip bir yerden çatlamış,kadro incelemeye gider büyük ihtimalle. Accell'le iletişime geçin onlar fotoğrafları çekip yollarlar yada kadronun kendisi gider.

• Beğen

darkdream

Daimi Üye
Tepki
322
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Lapierre
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Garantiden yararlanamaz da kadro böylece elinizde kalırsa sıvı epoksi ile çatlak ilerlemesini durdurursunuz. Yalnız dikkatli uygulamanız lazım, yoksa kablo da yapışır.

• Beğen

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Accell'in Manisa'da yer alan fabrika telefonlarını arayıp durumu izah edin. Hatta fotoğrafları mail atın ki inceleyip sorunu görebilsinler.

Accell boya atması nedeniyle ilk yol bisikletimi, sıfırı ile değiştirmişti. Benim nazarımda basit ve ilgisiz bir firma değiller, size de yardımcı olacaklarını düşünüyorum.

mehmet.ali

Forum Bağımlısı
Tepki
2.933
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Onur YCL Hocam aslında satıştan çektikten sonra farkettim ama tabi görsem yine bu şekilde satmazdım. Sanırım tel gergin olmuş ve balkonda duruyodu, soğuk sıcak derken çatlamış olabilir. Kısmet garantiye girerse girer girmezse yapacak bişey yok.

Arkadaşlar içimi ferahlattınız herkese teşekkürler.

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

Taxonera

Forum Bağımlısı
Tepki
823
İsim
Gökhan
Bisiklet
Mosso
Sonradan mı oluştu yoksa siz sonradan mı farkettiniz peki

ASUS_Z00ED cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen

NomadCRY

Aktif Üye
Tepki
133
İsim
Emin Demircan
Bisiklet
Ghost
Accell Bisiklet'in garantide zorluk çıkarttığı pek görülmemiştir hocam, bir sorun olacağını sanmam ilgileneceklerdir inşallah :)

Öte yandan çok ilginç bir yerden çatlamış, gerginlikten dolayı olduğu çok açık. Her markada böyle durumlar görülebileceğinin bir örneği daha olmuş oldu bu konu.

• Beğen

Uğur Recep AKGÜL

Forum Bağımlısı
Tepki
567
Gecmiş olsun tam bilgim yok herkes accell demiş . Orasınla iletişime gecip konu ile alakalı yardım aldıgınızda size önerim satıcıyıda sikayet etmeniz yönünde olucak. Cunku herkes firma ile iletişemie gecmek istemiyor sonucta bunu satan kişi aracı konumunda ve garanti kapsamında ilgilenmesi gerekiyor , gerekirse servise yada nereyese o göndermeli fakat basından savıp ugrasmak istememiş ama malı satıp kiş kar elde etmeye gelince nasıl satıcaklarını sasırıolar . O yüzden bu tür insanları sikayet etmek gerekyigini düşünüyorum insanı markadan sogutuyolar , yani bu sadece bisiklettede deil her sektorde var böle tipler.

alper 76

Forum Bağımlısı
Tepki
1.822
Bisiklet
Scott
@mehmet.ali Böyle durust ve soylu bir davranış içinde olmanız gerçekten hayranlık uyandırıcı.
Tebrik ederim, bu gibi durumlar artık eski yerli filmlerde kaldı diye düşünüyordum iyi geldi :)

Yılmaz Uyar

Forum Bağımlısı
Tepki
758
@mehmet.ali

Firmalar farklı dizayn yapsa da, özünde aynı sistem geçerli. Yani karbon kadro üzerine; kablo yolu aparatı sonradan eklenir. Bazı fırmalar bunu kapatır, bazıları dışarıda bırakır. Bu bilgileri siz kadroya üzülmeyin diye belirtiyorum, yoksa tabiki hakkınız neyse onu firmadan talep edin.
cable-12.jpg
cable-11.jpg
cable-14.jpg