La Vuelta

Tepki
18
@Eren Tublek

Ben de size katılıyorum, Fransa Turu'nda başarılı olmak için önce zihinsel olarak olgunlaşmak gerektiğini çoğu profesyonel bisikletçi söylüyor. Nibali de son İtalya Turu'nda Contador'a yenilmesini olgunlukla karşıladı ve Contador'un çok güçlü olduğunu söyledi. Contador'a dopingci gibi imalarda da bulunabilirdi ama bunu yapmayıp; onu yüceltti ve bu davranışı; Nibali'nin Fransa Turu'nda başarılı olmak için gerekli olan olgunluğa eriştiğini gösteriyor. Öte yandan Fransa Turu'na katılırsa yokuşlarda onu izlemek çok keyifli olacak, harika yokuş aşağı iniyor bu adam. Nibali'nin Youtube'da bu seneki İtalya Turu'nda yokuş aşağı inerkenki videosu var; izlemenizi tavsiye ederim.

• Beğen
Tepkiler: Eren Tublek
Scudo

Cem Unden

Forum Bağımlısı
Tepki
5.370
İşin mental olgunluk tarafını bilemeyeceğim . Vincenzo Nibali , sevdiğim bir bisikletçi ama hala performans olarak bir Contador , bir Schleck , bir Evans'la başedecek kalitede değil . Daha birkaç fırın ekmek yemesi gerekir . İnişleri süper ama yokuşlarda daha Joaquim Rodriguez , Scarponi gibi adamların gerisinde kalıyor .

Birkaç sene daha beklememiz gerekecek . Bende bu seneki Giro'ya kadar ondan umutluydum ama Contador'dan 7 dk fark yedi . Henüz tam olgunlaşmış değil. Yine de Vuelta 2011'de en büyük favorilerden biridir.

Bu seneki tur yarın başlıyor . Kendimce tur öncesi yorumlamalarda bulunacağım.

Liquigas'da kaptan tabii ki Nibali , onun dışında Peter Sagan'a dikkat edelim . Birkaç sprint alır . Sanırım ilk grand turu . Bu sebeble bitirip bitiremeyecek mi merak ettiğim konulardan biri de bu.

Ag2R 'da kaptan Nicolas Roche . Bu sene Fransa Turunda 28. oldu . Geçen senede Vuelta'da ilk ondaydı sanırım . İyi bisikletçi ama podyum bisikletçisi değil . Pek fazla birşey beklemiyorum çünkü Tour de France onu çok yıprattı . Burada Guillaume Bonnafond'u sık sık kaçan grupların içinde göreceğiz . Matthieu Perget ise sprintlerde başarı için çabalayacak.

BMC Racing'de Taylor Phinney ne yapacak merak ediyorum . Bu adam için geleceğin Lance Armstrong'u falan diyorlardı . Kadroya bakarsak hedefleri etap birincilikleri olacak.

Cofidis : Rein Taaramae ve David Moncutie'yi biliyorsunuz zaten .

EUSKALTEL-EUSKADI : bütün sene doğru dürüst birşey yapmayan ve beni hayal kırıklığına uğratan Bask takımı , bu turda çoşacaktır . Igor Anton , geçen sene podyum yapacakken kaza nedeniyle bu fırsatı kaçırmıştı .Mikel Nieve'den bir yokuş zaferi , Amets Txurruka'dan da düz solo zafer bekleyebiliriz.

GEOX-TMC: Denis Menchov , Denis Menchov , Denis Menchov . Carlos Sastre , Fabio Duarte(yokuşlarda) , Mauricio Ardila dikkat çekici isimler . Favori gördüğüm takımlardan . Başka şansları yok zaten

HTC Highroad : Ne yazık ki bisiklet dünyası gelip geçici sponsorlerle dolu . Ne kadar başarılı olsanızda fayda yok . Sporcular kendilerine yeni takım bulmak için var güçlerini ortaya koyacaklardır . Cavendish'in yanında John Degenkolb , Matthew Goss ; Genel Klasmanda Tony Martin , Sivtsov derece alacak isimler . TT'de Tony Martin her zaman büyük favori zaten . Albasini'de mükemmel bir isim

Katusha : Tabii ki Joaquim Rodriguez . TT'sini ilerlettiyse podyum yapar .Yokuşlarda Karpets ile beraber Rus takımını yukarı taşımaya çalışacaklardır.

LAMPRE - ISD : Scarponi ve NIEMIEC Przemyslaw ; genel klasmanda derece yapacak isimler . Petacchi'de bildiğiniz gibi işte . Scarponi ; birincilikte iddialıyım desede işi zor

LEOPARD-TREK :Ayıp olmasın diye katılıyorlar . Kadrodan belli . Fugslang , Maxime Monfort dikkat edilecek isimler. Cancellara ise antremana gelir

MOVISTAR : Her ne kadar selefleri Caisse d'Epargne takımı kadar güçlü olmasalarda yine de umutluyum . Takımın en büyük sorunu Valverde'nin cezalı geçirdiği yıllarda bir lider bulamayışı . Imanol Erviti , Benat Inxausti , Pablo Lastras , Marzio Bruseghin dikkat edilecek isimler . Ignatas KONOVALOVAS ise TT'lerde dikkat edilmeli . Takım zamana karşıda çok iyi bir ekip. İlk gün Benidorm'da takım zamana karşı var.

OMEGA PHARMA-LOTTO : Van den Broeck , genel klasmanda başa oynamak isteyecektir. Artık büyük başarıları hakediyor. Tour de France'da kaza geçirerek Vino ile beraber tura veda etmişleri. Jan BAKELANTS , Francis DE GREEF , Jurgen VAN DE WALLE , Adam Hansen dikkat edilecek isimler . Oliver Kaisen'de bol bol "breakaway" grubunda yer alır artık.

ASTANA (AST): Lampre'den gelen Andrey KASHECHKIN'den Kazaklar çok şey bekliyor. Yıllar önce Vino ile birlikte İspanya Turunda podyum yapmıştı . Doping cezasıyla yıllarını kaybetti . Astana kadrosu süper . Josef Jufre , Fredrik Kessiakoff , Tanel Kangert , Kiserlovski ,Gasparotto dikkat çekici isimler . Özellikle Yevgeni Petrov'dan bir etap zaferi bekliyorum

QUICKSTEP : Tom Boonen , Sylvain Chavanel ; Genel klasmanda ise Kevin De Weert'e dikkat etmeli

RABOBANK: Steven KRUIJSWIJK ve Bauke MOLLEMA genel klasmanda üst sıraları alacaktır. Düzde Matti Breschel ve yokuşlarda Manuel Garate'ye dikkat

SAXO BANK SUNGARD: Bu takım Contadorsuz hiçbir şey . Anker Sörensen , Nick Nuyens ve sprintlerde Haedo var

SKIL - SHIMANO : Öncellikle Marcel Kittel'e sprintlerde dikkat edelim . Cavendish'i parçalayabilir.

SKY :Tabii ki Bradley Wiggins .

GARMIN-CERVELO: Tyler Farrar , Heinrich Haussler , Andrew Talansky , Van Summeren , Daniel Martin 'e dikkat . Genel Klasmanda Chris Le Mevel

RADIOSHACK : Bence Janez Brajkovic'in son şansı. Andreas Klöden ve Tiago Machado'yu unutmayalım.

VACANSOLEIL-DCM:Matteo Carrara genel klasman yapabilir. Wouter Poels , Stijn Devolder , Sergey Lagutin dikkat çekici isimler.

ANDALUCIA CAJA GRANADA :Kaçışlarla prim yapmaya çalışacaklardır.

Son olarak toparlamak gerekirse podyum favorilerim Nibali , Menchov , Igor Anton ve Van den Broeck.

Tepki
18
Teşekkürler her takımı çok güzel yorumlamışsınız. Van der Broeck Fransa Turu'nda çok kötü kaza yapmıştı, 3 kaburga, 1 kürek kemiği kırığı, bir sönmüş akciğer. Vuelta'da yarışabilecek olması inanılmaz.

• Beğen
Tepkiler: Cem Unden

Cem Unden

Forum Bağımlısı
Tepki
5.370
@Göktürk Gügünağaoğlu

Van den Broeck'in sağlıklı olduğu haberleri var . Zaten ben bu adamların böyle ağır sakatlılardan sonra nasıl bu kadar çabuk sağlıklarına kavuştuklarına hayret ediyorum. İşin içinde bi numaralar var ama !

Murat Eren

Daimi Üye
Tepki
244
Bisiklet
b'Twin
Ne etaptı ama.Christopher Sutton etabı aldı.Ama kimse niyeyse sprint yapmadı.Çok hızlı tırmandılar.Daniele Bennati kırmızı mayoda

reha genç

Forum Bağımlısı
Tepki
907
@Cem Unden

José Vicente García hakkında bilginiz varmı.Bu adamı ilk defa görüyorum ve tarihi eser gibi...
Tek bildiğim takımın eski sponsorluk döneminde de bulunduğu.
39 yaşında ama rahat 45 gösteriyor...
Gördüğünüz gibi bu tanıdık fotoğrafıda vermekten çekinmemiş ve birazda taklitçi anlaşılan... :)

http://i56.tinypic.com/2gvsu2s.jpg

Cem Unden

Forum Bağımlısı
Tepki
5.370
@Cem Unden

Etap 2 Sonuçlar
1 Christopher Sutton (Aus) Sky Procycling
2 Vicente Reynes Mimo (Spa) Omega Pharma-Lotto
3 Marcel Kittel (Ger) Skil - Shimano
4 Tyler Farrar (USA) Team Garmin-Cervelo
5 Matti Breschel (Den) Rabobank Cycling Team
6 Daniele Bennati (Ita) Leopard Trek
7 Enrico Gasparotto (Ita) Pro Team Astana
8 Lloyd Mondory (Fra) AG2R La Mondiale
9 Luca Paolini (Ita) Katusha Team
10 John Degenkolb (Ger) HTC-Highroad

• Beğen
Tepkiler: Raven_35

Murat Eren

Daimi Üye
Tepki
244
Bisiklet
b'Twin
Leopard Trek'in naptığını anlamak mümkün değil.Kırmızı mayoyu almışsın koruyun.Her şey Fransa için ayarlamışlar.
FAVORİLERİN DURUMLARI:
1_Vincenzo Nibali +1.59
2_Kanstantsin Sıvtsov +2.04
3_Jurgen Van Den Broeck +2.13
4_Joaquin Rodriguez +2.20
5_Igor Anton +2.23
6_Janez Brajkovic +2.24
7_Michele Scarponi +2.27
8_Bradley Wiggins +2.37
9_Carlos Sastre +2.58
10_Denis Menchov +4.01
11_Andreas Kloden +14.18
Andreas Kloden'in işi bitmiş.Denis Menchov çok zorlamalı.Sastre zorlamalı.İlk 3 sırasını korumaya çalışır.Wiggins ön grupta kalıp zamana karşı da darbe indirir.Diğerleri atak yapar

Cem Unden

Forum Bağımlısı
Tepki
5.370
Etap 3 - Zafer Pablo Lastras'ın . Arkadaki üçlü işbirliği yapmayınca , Lastras işi tamamen koparıyor . Süper bir solo , ders niteliğinde , kadansa bakın !

Yayın :(link)

• Beğen

Cem Unden

Forum Bağımlısı
Tepki
5.370
Cavendish turu bıraktı . UCI kurallarına göre keyfi olarak bir turu bıraktığınızda , bu organizasyon süresi içerisinde başka bir yarışa katılamıyorsunuz . Rapor falan mı istiyor bunlar ? İlla kaza falan mı olmalı . Bekleyelim görelim .

• Beğen

serhat toy

Forum Demirbaşı
Tepki
369
Igor Anton çok çok geride kaldı şu an çok ilginç çöküşler var...

Bugün Joaquim Rodriguezin birazdan atak yapmasını bekliyorum şimdiye kadar çok sessiz bugün...
Tırmanıştada sadece ayak uydurdu sessizliği bozmasını bekliyorum :)

• Beğen

serhat toy

Forum Demirbaşı
Tepki
369
Morena,Rodriguez'in komutuyla birinci geldi :)

İlginç bir etap oldu...
Katusha akıllı hareket etti diyecektim ama... Morena arkadaşının komutu ile ileri atılıp kendine de güvenle birinci geldiğini söyleyince daha bir hoşuma gitti...
Rodriguez de aynı zamanda iyi bir lider olduğunu göstermiş oldu...

Cem Unden

Forum Bağımlısı
Tepki
5.370
4.etap oldukça zevkliydi Güzel bir tırmanış oldu .Anker Sörensen taktik hatası yaparak etabı Daniel Moreno'ya verdi .Genel Klasmanda Chavanel lider. IgorAnton ,Moncutie çöktüler.DanMartin ise parladı

Etap 4:
1.Daniel Moreno
2.Chris Sörensen
3.Dan Martin

• Beğen