Kuruluştan Kurtuluşa Bisiklet Turu

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında zanaatkar tarafından paylaşıldı.

 1. zanaatkar

  zanaatkar Kıdemli Üye

  Kayıt:
  18 Nisan 2010
  Mesajlar:
  285
  Beğeniler:
  94
  Şehir:
  Bilecik
  Adı:
  İbrahim Ç.
  Bisiklet:
  Salcano
  Seviye:
  Açıkçası konuyu açacağım yeri tam bilememekle beraber burada açmayı uygun buldum. Gerçi başlığa girenler bu turun yapılacağını sanabilir ama aksine yapılmamasından bahsedeceğim. Bu yüzden farklı bir bölüme de taşınabilir.

  Buraya 2010 yılında üye olduğumda aklımda hep Osmanlı'nın kurulduğu ve yaşadığım yer olan Söğüt'ten Osmanlı'nın yerleştiği yerlere doğru tur düzenlemek vardı. Aradan bir yıl geçtiğinde valilikler ve federasyon ortaklaşa bu tura ev sahipliği yaptı. 2011 yılında ilki düzenlenen bu turun ikincisi ise 2012'de gerçekleşti. Ne yazık ki ben her ikisine de bisikletim olmadığı için katılamadım. Bu yıl ise bisikletimi alır almaz hem fikren hemde fiziksel açıdan bu tura hazırlanmaya başladım ki yapılması için tahmin edilen tarih yaklaştıkça hiçbir merciden olumlu cevap alamadım.

  Son olarak bugün Bilecik Valisi'ne Twitter üzerinden soru yönelttim ve kendisinden yapılmayacağına dair cevap aldım. Kendisi bisikleti çok sevdiğinden cevabı da "maalesef yok" şeklinde oldu.

  Bir süre öncesine kadar ise 2012'de tura katılan birinin "seneye ücretli olacakmış" ve bir başkasının da "çok kişi katılmasın diye duyuru yapmıyorlarmış ama düzenlenecekmiş" şeklindeki duyumlarına eriştim.

  Ne yazık ki böylesine anlamlı ve güzel olduğuna kanaat getirdiğim bir etkinlik sonlandırıldı.
   
 2. ahmetcan44

  ahmetcan44 Onursal Üye

  Kayıt:
  24 Şubat 2013
  Mesajlar:
  2.449
  Beğeniler:
  1.228
  Şehir:
  Sakarya
  Bisiklet:
  Merida
  Seviye:
  Taner Yıldız gibi olsa keşke tüm bürokratlar. Bisiklet aşığı, bisiklet için ölebilecek türden insanlar...
   
 3. #3
  zanaatkar

  zanaatkar Kıdemli Üye

  Kayıt:
  18 Nisan 2010
  Mesajlar:
  285
  Beğeniler:
  94
  Şehir:
  Bilecik
  Adı:
  İbrahim Ç.
  Bisiklet:
  Salcano
  Seviye:
  Birde olimpiyatlara aday oluyoruz. Ahh ahh :)
   
 4. Fikret Öztürk

  Fikret Öztürk Kıdemli Üye

  Yaş:
  50
  Kayıt:
  8 Mart 2010
  Mesajlar:
  352
  Beğeniler:
  551
  Şehir:
  BİLECİK
  Bisiklet:
  Trek
  Seviye:
  Ben de bir Bilecik'li olarak memleketimde böyle bir organizasyon düzenlendiği için gurur duyuyordum. Bu sene bu tura katılmak için senelik izine ayrılıp yaşadığım yer olan Aydın'dan Bilecik'e geldim. Ancak hayal kırıklığı yaşadım. Bu organizasyon Bilecik,Bursa,Balıkesir Çanakkale valilikleri ile Bisiklet Federasyonunun desteği ile iki yıldır ne güzel yapılıyordu.Bu sene ne oldu da vazgeçildi? Demek ki bisiklet kültürünün Türkiye'de gelişebilmesi için köprünün altından daha çok suların geçmesi gerekecek.Dört tane valilik böyle basit bir organizasyonu düzenleyemiyorsa yazıklar olsun.
   
 5. Bisikletli Gezgin

  Bisikletli Gezgin Onursal Üye

  Kayıt:
  3 Mart 2011
  Mesajlar:
  3.817
  Beğeniler:
  4.742
  Şehir:
  Altındağ, Ankara
  Bisiklet:
  Sedona
  Seviye:
  Konuyla ilgili bisikelt federasyonuna 10 gündür kadar eposta gönderdim yanıt gelmedi. Daha sonra telefonla görüştüm. Önce düzenlenecek denildi, ardından tekrar telefon görüşmelerimizde bu yıl yapılmayacağı söylediler... Aslında yapılmayacağı aylardır belliydi... Ülkemizde bisiklet adına daha fazla gelişme beklerken bu denli anlamlı bir turun yapılmaması ayıp oldu.. ilgili makamdakiler bu işlerle uğraşıp sorumluluk almak istemiyorlar...
   
  Ferhat Köse bunu beğendi.
 6. #6
  zanaatkar

  zanaatkar Kıdemli Üye

  Kayıt:
  18 Nisan 2010
  Mesajlar:
  285
  Beğeniler:
  94
  Şehir:
  Bilecik
  Adı:
  İbrahim Ç.
  Bisiklet:
  Salcano
  Seviye:
  Bende sırf bu tur için yıllık izin alamam diye çalışmaktan ötürü pekte memnun olmadığım işimden ayrılmıştım. Üstüne bir sürüde harcama yapmıştım tur için.

  Bir adet e-posta da ben attıydım ama cevap gelmedi. Telefonla aradım, biz yapmıyoruz Bursa Valiliği yapıyor dediler. Bursa Valiliği ise Gençlik Müdürlüğü'ne sorun dedi, onlar ise bilmiyoruz dediler. Bilecik Gençlik Müdürlüğü ise yazışmalar oluyor, yapılacak dedi. Vali ise son noktayı koydu işte.