'' kullandığımız kompenantlar hakkında bilgi''

tt2000

Forum Demirbaşı
Tepki
431
Bisiklet
Diğer
İzmir Dekatlonda Vittoria Randonneur vardı cumartesi günü.Yanlış hatırlamıyorsam fiyatı 40 liraydı.Hatta o kadar lastik arasında deseni ve ebatı nedeniyle tek beğendiğim lastik oydu ama hiçbir bilgim olmadığı için öylece bakmış, 80 liraya kıyamadığım için almamıştım.

Scudo

Mustafa Şükrü Yıldırım

Forum Bağımlısı
Tepki
812
Bisiklet
Giant
Bende 2. el kullanılmış olarak continental sport contact modelini aldım denemek için, 26X1.6 ebatında, lastik bana yarıklı geldi, içten yamalayıp kullandım. 2000 km kadar lastiği ne yarabildim nede patlatabildim. Bu modelden çok memnun kaldığımı söyleyebilirim, yol tutuşu ve patlak koruması çok iyi, geçenlerde jant ve lastiği komple duşa sokup temizlerken lastikten zımba teli çıkardım hiç bişey olmadı sadece biraz daha hava basarak yoluma devam ettim. Continental benim gözümde gerçekten güvenilir bir marka, alman markası olması bile benim gözümde artı.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@mustafa şükrü yıldırım

evet continental dişli 26 teker kullandım araziye girdim en ağır araziye banamısın demedi çok kullandım arka zamanla tabi bitti ama ön sağlam kaldı evet 28 'e geçince ,28 tekerlerin içinde vittoria ve maxxis over driver maxxprotectlerin yani 700 x 32 lerin ıslak zeminde sorunlu olamdığını öğrendim ....en önemli unsur tekerler,ama kauçuklarında her sene oynamalar yaparlarsa bize kalitesiz kauçuklu tekerleri almak kalır bu konuda hepimiz uyanık olmalıyız,

Edip D.

HTFU!
Tepki
5.376
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Diğer
Decathlon'da bu aralar Vittoria lastiklerin yanında iç lastikleri de hediye ediyorlar =)

Bilginize.

Berk Mercancı

Forum Bağımlısı
Tepki
887
Bisiklet
Raleigh-USA
Ben de 1 sene içinde 2 tane lastik değiştirdim yol bisikletimde. İlk aldığim Hutchinson Equinox Tour de France modeliydi. 60 liraya almıştım çiftini. Lastik 7 ayda sadece değiştirmeden önce son hafta patladı o da büyük bir cam parçası yüzünden. Lastik patlamadı ama yol tutuşunu pek beğenmedim. 100-110 psi bastığımda frenlerde kaydırıyor ve dönüşlerde hızımı bayağı kesmek zorunda kalıyordum. Islak zeminde nasıl gittiğimi bir de siz düşünün. Şimdi Decathlon'dan çiftini 70 liraya Michelin Dynamic Sport aldım. Hutchinson kadar dayanıklı, yol tutuşu daha iyi ve bana güven veriyor. Hatta deneme amaçlı 30 km/h ile giderken düşmeyi göze alıp bayağı yatırdım, bana mısın demedi. Bu arada bahsettiğim lastiklerin ikisi de 700x23 ebatta.

İzmir Decathlon'da Vittoria'lar vardı ama yanlış hatırlamıyorsam tublessti.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Berk Mercancı

evet açıkça hutchinsonlar benim gözümde artık sabıkalı 28 tekerin en iyilerini kullanma yoluna gideceğiz tarz olarak sayko kros tarza yatkınım stabilize yolu yutacak ve asfaltta iyi randıman verecek ama en ufak bi ıslak zemin üzerinden geçerkende kaydırmayacak teker lazım bana,28 ler için durum ciddi olmakta ,,evet sonunda burda bilgi alışverişinde maxxis overdriver maxxprotect 700 x 32 lerde sorun olmadığını öğrenmiş bulunuyorum...zati maxxislerin 26 tekerlerinide kullanmıştım özellikle silik zenith 26 teker ıslak zeminde asla kaydırmadı kilomla durum doğru orantılı tabi ,artı bisikletim 10 kilo..
evet 26 kullanırken continental tekerlerdende memnun kalmıştım ve mişlenden de ,türkçe yazdım ,mişlen bayağı kullandım 26 jant kullanırken çok memnun kaldım stabilizede giden ve asfaltta giden teker idi kaydırma sorunu yaşamadım ....evet
bundan sonra maxxis overdriver maxprotect kullanacağım tabi vittorianın stabilizeye giren tekerleride varsa iyi olur tercihim iki oldu...

Berk Mercancı

Forum Bağımlısı
Tepki
887
Bisiklet
Raleigh-USA
Maxxis'in hangi modeli bilmiyorum ama arkadaşım dağ bisikletine yeni aldı bu lastiklerden. Elleyince bile yol tutuşunun iyi olduğunu hissettiriyor