Kron Yol Bisikletleri hakkında

Emre.AK

Üye
Tepki
33
İsim
Emre AK
Bisiklet
Kron
Bisikletiniz hakkındaki görüşleriniz nelerdir?
Artı ve eksilerinden bahsedebilir misiniz?

Scudo
Tepki
1
İsim
Bahadır ÇETİNKAYA
Bisiklet
Kron
Dun aksam itibariyle RC 2000 sahibi olarak sadece yarim saatlik bir tur atabildim. Mtb'den yol bisikletine geçiş yaptığım için herhangi bir yorum yapamayacağı ama yakında yeterli yorumu yapabileceğimi düşünüyorum.

Tepki
1
İsim
Bahadır ÇETİNKAYA
Bisiklet
Kron
yarin aksam bir tura cikicam. ondan sonra yorum yapmaya calisirim.

bekotechno

Aktif Üye
Tepki
96
İsim
Bekir
Bisiklet
Carraro
kron hangi modeli ve diğer kullanım ile ilgili detayları paylaşmanız mümkünmü ? 2 marka arasında kaldım biri bu kron .

Tepki
1
İsim
Bahadır ÇETİNKAYA
Bisiklet
Kron
RC 2000 aldım ben. ikinci el aldım ama daha iki aylik bisiklet. MTB den geçtiğim için sağlıklı yorum yapamayacagim. nedensiz07 kullanıcısı ile irtibata gecersen daha iyi olur. Kendisi 6 aydır RC 2000 kullanıyor.

Emre.AK

Üye
Tepki
33
İsim
Emre AK
Bisiklet
Kron
Rc2000 bende kullanıyorum sorularınız varsa sorabilirsiniz.

Tepki
1
İsim
Bahadır ÇETİNKAYA
Bisiklet
Kron
@Emre.AK
Emre. Genel bir bilgi verebilirsen sevinirim. Dikkat etmemiz gereken nelerdir. Beğendiğim veya beğenmediğini bir özelliği felan var mi? Yorum bekliyoruz yani. Teşekkürler şimdiden.

Emre.AK

Üye
Tepki
33
İsim
Emre AK
Bisiklet
Kron
@Bahadırcetinkaya @bekotechno

Öncelikle rc2000 modeli üst düzey hedefleri olmayan yada yeni başlamış gelişime açık biri için yeterli performansı sağlıyor.

Donanım olarakta viteslerde Shimano Claris kullanılmış. Bisiklet 16 vites ama bildiğim kadarıyla vites kolları daha fazla vites sayısıyla uyumlu. Yani ilerde üzerinde oynanmaya elverişli bir bisiklet. Zaten 16 vites yeterli oluyor fakat aynakolu değiştirip daha büyük bir aynakol almanızı tavsiye ederim. Aynakolunun çapı normale göre küçük ön vitesi ikiye attığınızda normale göre daha fazla güç harcayabilirsiniz.

Bisiklet yaklaşık 10 kilo civarında yanılmıyorsam. Zaten o fiyatada hafif bisiklet bulmak nerdeyse imkansız. Kendinizi geliştirmek için bu bisiklet iyi bir alternatif.

Beğenmediğim yanı yok sadece aynakol biraz daha büyük olabilirdi onun dışında bisiklet estetik olarakda güzel görünüyor.

• Beğen
Tepkiler: Bahadırcetinkaya
Tepki
1
İsim
Bahadır ÇETİNKAYA
Bisiklet
Kron
Bugun ilk uzun surusumu gerceklestirdim. Yaklasik 18 km. Izmitten golcuk'e geldim. Hic antremanli olmama ragmen 45 dk surdu. Bisikletin akiciligi gayet guzel geldi. Mtbden gecince bayagi fark ediyormus.

• Beğen
Tepkiler: Emre.AK
Tepki
30
İsim
muratbah
Bisiklet
Cube
Merhabalar...
ben de RC2000 almayı düşünüyorum.
boyum 167
arkadaşım 52 kadro sana uygundur dedi.
ben yıllardır tur bisikleti ve MTB kullanıyorum. Yola geçmek bana da ilk zamanla garip gelecektir tahminimce...

Ön Ayna kol Dişlinin küçük olduğundan bahsetmişsiniz. büyüğüyle değiştirsek vitesler uyum sağlar mı? Değişebiliyor mu?

Bir de federasyonun yol yarışmaları için ayna kola ilişkin koyduğu bir üst sınır var mı?

Bir de net ağırlığını bilen birisi varsa sevinirim :) hiç bir sayfada yazmıyor.

Saygılarımla...

etkiliadam

Daimi Üye
Tepki
328
İsim
Oktay Yörük
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Yol bisikleti
RC2000 hakkında bilgisi olanlar;
Geçtiğimiz yaz aylarında 1700 lira civarında nakit satışı yapılan bu model, şuan daha pahalı fiyatlara satılıyor diye duyumlar aldım. Ben ucuzlamasını bekliyordum kışın alayım 1600e filan diye, fakat birisiyle konuştum geçtiğimiz ay 2300e aldığını söyledi. Acaba bisikletlere gelecek denen şu ek vergi filan mı geldi? Ben bu aralar almayı düşünüyordum, 2-3 tane arkadaşım haziranda 2017 modeli 1700e almıştı hatta taksitle alan bile vardı bu fiyata. Bilgisi olan var mı?

SYH

Üye
Tepki
39
@Emre.AK

Claris Shifter ne yazık ki sağ 8 sol 2 veya 3 vitese izin veriyor. Yani arka vites (aktarıcı) ve ruble değiştirip vites yükseltirim diye bir olay normalde yoktur ne yazık ki. Belki diğer setler ile oynamayıp ruble ve shifter değiştirerek halledilebilir. Fakat dediğim gibi shifter değiştirmeden olmuyor.
Zaten eğer shifter kabloyu tamamen söküp baksanız bile sadece 7 kere basmaya yani 8 vitese izin verecektir. Yani mekanik bir olay.

bacobaba39

Daimi Üye
Tepki
192
İsim
Barış
Konu hortlamış ama gerçekten rc 2000 veya rc 1000 yeni serisi gerek kadro renkleri ve kalitesi güzel ben beğendim gayet akıcı bisiklet 2017 modelini tavsiye ederim.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Herkese merhaba. Sanırım yeni üyeler konu açamıyor. Ben ikinci el Kron RC2000 (2018 Claris) almayı düşünüyorum. Satıcı arkadaşla fiyat konusunda da anlaştık. Uzun yol için kullanmayı planlıyorum (ilçe ve şehirler arası). Eskiden (22 yıl öncesi klasik model) yarış bisikleti kullanıcısı idim; şimdi tekrar kullanmak istiyorum. Tavsiye eder misiniz?

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:

okanbey

Üye
Tepki
1
İsim
Okan Bey
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
KTM
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Kron gibi yerli markayı desteklemek isterdim lakin şu gidon kadro kırılmaları kendisine olan güvenimi sarstı. Ben tavsiye etmem. Sedona Carraro bakın derim.

• Beğen
Tepkiler: yenhesa

yenhesa

Aktif Üye
Tepki
212
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Diğer
Ben de geçenlerde fabrika servis filan herkesle muhattap oldum. Şaka gibiler. Satış sonrası hizmetlerini tavsiye etmem. Alın borusu çatlaklarını da biliyorum. Tüm bunlar marka güvenilirliğini çok zedeliyor. Tabi bunlar hep şans işi. Başınıza gelmeme olasılığı daha yüksek.

Üstteki arkadaşın dediği gibi, Carraro markasının değeri gözümde daha yüksek. Haa sen niye kron aldım derseniz.. Fiyatı carraroya göre 400 TL daha düşüktü ve tasarımı daha güzeldi. Serviste uğraşmamın sebebi ise montaj hatasıydı. Ankarada bir tane bile iyi bisikletçiye servislik vermemişlerdi.

Onun dışında hangi iyi bisikletçi neyin servisiyse ona yönelin diyebilirim.

Zaten anlaştığınızı söylemişsiniz. İyi fiyata ise ne ala. Claris çok iyi seçim bence.
Hevesinizi keyfinizi kaçırmak gibi olmasın. Lütfen vazgeçmeyin.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Ben de geçenlerde fabrika servis filan herkesle muhattap oldum. Şaka gibiler. Satış sonrası hizmetlerini tavsiye etmem. Alın borusu çatlaklarını da biliyorum. Tüm bunlar marka güvenilirliğini çok zedeliyor. Tabi bunlar hep şans işi. Başınıza gelmeme olasılığı daha yüksek.

Üstteki arkadaşın dediği gibi, Carraro markasının değeri gözümde daha yüksek. Haa sen niye kron aldım derseniz.. Fiyatı carraroya göre 400 TL daha düşüktü ve tasarımı daha güzeldi. Serviste uğraşmamın sebebi ise montaj hatasıydı. Ankarada bir tane bile iyi bisikletçiye servislik vermemişlerdi.

Onun dışında hangi iyi bisikletçi neyin servisiyse ona yönelin diyebilirim.

Zaten anlaştığınızı söylemişsiniz. İyi fiyata ise ne ala. Claris çok iyi seçim bence.
Hevesinizi keyfinizi kaçırmak gibi olmasın. Lütfen vazgeçmeyin.
okanbey ve size çok teşekkür ederim. Evet fiyatta anlaştık (1650 TL) ama almak zorunda değilim; henüz kararımı vermedim. Öte yandan bu kırılma olaylarını hiç duymamıştım. Şimdi genel ve yüzeysel bir araştırma yaptığımda aslında diğer markalarda da olduğunu gördüm ama iki mesajda da bahsedilmesinden dolayı ister istemez biraz hevesim kaçtı gibi...

yenhesa

Aktif Üye
Tepki
212
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Diğer
okanbey ve size çok teşekkür ederim. Evet fiyatta anlaştık (1650 TL) ama almak zorunda değilim; henüz kararımı vermedim. Öte yandan bu kırılma olaylarını hiç duymamıştım. Şimdi genel ve yüzeysel bir araştırma yaptığımda aslında diğer markalarda da olduğunu gördüm ama iki mesajda da bahsedilmesinden dolayı ister istemez biraz hevesim kaçtı gibi...
Açıkçası fiyat piyasanın çok altında. Büyük ihtimal eski seri. Ama yine de iyi fiyat.

Eğer bisikletin tasarımı hoşunuza gidiyorsa risk alınabilir bence. Garantisi, tüketici hakları filan var en kötü ihtimal. Ondan sonra gel de eski forumu arama. Eski dediğim de 2 yıl öncesi, düşün.

Bu söylediklerimiz biraz kulaktan kulağa hesabı. İlla ki altında bir şey yatıyordur bu kırılma hikayelerinin. İnternetten uzun kullanım yorumlarına bir bakın derim kron yarış bisikletlerinin.

Ek:
Forumda goygoy almış başını gidiyor. Şu tip mesajlara yanıt veren yok. Sorsan, herkes de çok duyarlı.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Açıkçası fiyat piyasanın çok altında. Büyük ihtimal eski seri. Ama yine de iyi fiyat.

Eğer bisikletin tasarımı hoşunuza gidiyorsa risk alınabilir bence. Garantisi, tüketici hakları filan var en kötü ihtimal. Ondan sonra gel de eski forumu arama. Eski dediğim de 2 yıl öncesi, düşün.

Bu söylediklerimiz biraz kulaktan kulağa hesabı. İlla ki altında bir şey yatıyordur bu kırılma hikayelerinin. İnternetten uzun kullanım yorumlarına bir bakın derim kron yarış bisikletlerinin.

Ek:
Forumda goygoy almış başını gidiyor. Şu tip mesajlara yanıt veren yok. Sorsan, herkes de çok duyarlı.
Aslında durum şu ki: Fiyatı az daha aşağı çekerek düz yapabilirim; bu konuda sorun olmayacağına eminim (ki bu haliyle oldukça cazip oluyor). Bisikletin fren ve vites telleri gidon içinden geçiyor (galiba üst kadroda da böyle, tam hatırlayamadım). Bu durum model olarak bir şey ifade ediyor mu bilemiyorum ama bunun sadece yeni modellerde estetik olarak kullanıldığını okumuştum. Sanırım şansımı deneyeceğim.