Kron XC 1000 hakkında

Scudo
T

Tuğrul

Misafir
@rcw

Efor bisikletten Sönmez Bey e özel mesaj atın.

Efor Bisiklet senelerdir çok güvenli şekilde hizmet veren bir firmadır.
Bizde firmaya son derece güveniriz.

Feyyaz Alaçam

Forum Demirbaşı
Tepki
620
arkadaslar gördünüz mü o sitede korn xc3000 412 ytl. kesin var bişeyler güvenmeyin bencede

rcw

Üye
Tepki
7
ya yok ben 382 76 65 i arıyodum senin yazdığınıda aradım ama oda meşgul çalıyo

Tepki
2
Arkadaşlar şimdi dikkatimi çekti.Sitedeki fiyatlar ytl yerine $ olacak sanırım.Çünkü anasayfada $ şeklinde gösteriyor,diğerinde ytl... Yanlışlık var.

Tepki
2
Kron xc 1000 almayı düşünüyorum fakat xc 2000 de disc fren olduğu için kararsız kaldım.Sırf bu yüzden aradaki fiyat farkını vermeye değer mi?

• Beğen
Tepkiler: t-genc

Sinto

Forum Bağımlısı
Tepki
2.052
eğer karlar içinde yada yağmurda çamurlar içinde bisikleti sürmeyeceksen hiç gerek yok :)

jimi1984

Daimi Üye
Tepki
99
Aynı kararsızlığa bende 1 ay önce düşdüm.
Sonra XC 1000 aldım.Ben sadece ağırlık yüzünden disk frenli modelini istemedim.Birde sinto arkadaşımın dediği gibi..Karda , çamurda kullanmadıkdan sonra gereği yok...

B

BF Okuru

Misafir
Yıllarca kullandığm 18 kg lık bisan cyborg sonra 12,8 kg lık bu bisiklet,özellikte hafiifliğini yokuşlarda hissettirdi,daha çabuk duruyor ve sağa sola dahaçabuk tepki veriyor. Özellikle pedal gücünün arka tekere iletimini çok iyi hissettim çünkü diğerinde orta amortisör vardı. Ama hafifliği düzyolda öyle tatlı bi şekilde pek hissedemedim nedense. En önemli dezavantajı ise yükseklik ayarı bulunmayan gidon; sele yukarda gidon aşağıda... Böylece hatırı sayılır bi ağırlık el bileklerinize yüklenerek onların sızlanmasına sebep oluyor,mesela cyborg da yükseklik ayarı vardı ve çok da rahattı bu bakımdan ama bunda böyle bi şans yok maalesef. Yükseklik ayarı bulunan bi gidon olarak bana ne tavsiye edersiniz. Bir de Geotec in yeni modellerini gördüm. Acaba Kron ile bunu karşılaştırısanız ben nasıl bi seçimde bulunmuşum?

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.445
Merhaba bisikletiniz hayırlı olsun, günümüzde modern performans dağ bisikletlerinde gidon yükseklik ayarı bulunmamaktadır bunun nedeni hafiflik ve bu parçaların hareketli bölgeler içermesi nedeniyle sıkıldıktan sonra zaman içinde ses yapması, normal boyunlar kadar sağlam ve sert olmamasıdır, ayar yapmak yerine bir kereye mahsus boyun veya gidon istenilen yükseklikte alınabilir, ayrıca maşa şaftında bulunan pullarlada yükseklik ayarı bir nebze yapılabilir.
Yine günümüzde genelde seleler gidondan daha yüksekte bulunur, bunun en önemli nedeni daha iyi bir performans sağlamak ve ön tekerde daha iyi bir kontrol sağlamak ve daha iyi tırmanış performans sağlamaktır, zaman içinde kollarınız ve bilekleriniz kuvvetlenerek ağrı sorunu ortadan kalkacaktır...

erdemali78

Üye
Tepki
2
Arkadaslar Merhaba,
Ben de bugun Kron xc 1000 siparisi verdim ve en yakin zamanda (tahminen 3 gun) bir KRONcu olacam insallah.
Bisikletonline.com dan bisiklet almayi dusunenler icin siparis sirasinda kadro boyunu secemiyorsunuz ve birden siparisi vermis oluyorsunuz tekrar bir onay almiyor sizden.Sitede belirtilen telefonlari bozuk ben zor bela 02125226492 numaradan ulasabildim kendilerine ve gun boyu kendime bir muhattap bulamamanin stresini yasadim.:boese157:
Genel olarak cok problemli bir site ve acil olarak guncellenmesi gerekiyor.
Ben kadro boyunu 19 inch olarak almayi planlamistim ama siparis esnasinda secemedim.Kendileriyle zor bela kurdugum baglantida ellerinde 19 inch olmadigini belirttiler ve siparis esnasinda kredi kartimdan ucret coktan cekilmis oldugu icin mecburen 17.5 inch almak zorunda kaldim
Deneyimli arkadaslarima sorum: boyum 1.82 .
19 inc yerine 17.5 inch almis olmam benim icin bir problem yaratir mi?
Cogunlukla sehir ici kullanimi planliyorum.1.82 boy icin 17.5 inch de uygun bir kadro boyu mudur?
Yardimlariniz icin simdiden tesekkurler...
(ufak bir not; kargo ucreti alciya ait ve istanbul ici yaklasik 20 ytl tutuyormus.Kargo ucreti de sitede yer almayan bir bilgi)

• Beğen
Tepkiler: Selim Çam

Ercan Bayram

Forum Bağımlısı
Tepki
1.518
boyum 186
kadro 17.5" kron xc4000

üzerinde 27.2 çapında gelmiştir büyük olasılıkla Zoom 25cm dir
Aşırı esner !!!
hatta çukura girerken oturulmaz ama kazara oturursanız yamultabilirsiniz ;)
Dikkat edin!

30cm boyunda sele borusu almanı öneririm (((31.6 çapında)))

ben şuan amoeba scud sele borusu kullanıyorum 31.6 çapında 30cm uzunluğunda
tam minn noktası boyumu kurtarıyor!

Ercan ;)

Selim Çam

Forum Bağımlısı
Tepki
457
Uzun sele borusu alacağınıza 19" kadro alın.. Hiç maceraya gerek yok..

nuriaktürk

Forum Bağımlısı
Tepki
1.394
benim başka bir sitede alışveriş (bisikletle ilğili degil) yapmıştım benim aldıgım üründen yokmuş ürünün bedeli bana tamamen degilde her ay çekildiği kadar geri ödendi eger almayı düşünmüyorsan ücretini geri talep edebilirsin.

klavyem3

Aktif Üye
Tepki
16
bende ordan azdaha alışvariş yapacaktım da bankada sorun var dediler ve almadım iyi kide almamışım.

Ozan Güven

Forum Bağımlısı
Tepki
201
@Selim Çam

selim bu şekilde söylemiş ama büyük kadroyu kullanmak kontrol açısından her zaman daha zor olmakta (tecrübeyle sabit, yarışan arkadaşlarada bakarsanız genelde küçük kadrolar kullanmaktalar) boyunuz için 17.5 kanımca oldukça uygun sele borusu önerileri için Ercan'ın önemli yorumlarını dikkate almanızı öneririm kontrolu oldukça yüksek bir bisiklet elde etmiş olursunuz... umarım bir an önce bisikletinize kavuşursunuz bol pedallı günler dilerim..

• Beğen
Tepkiler: Ercan Bayram

jimi1984

Daimi Üye
Tepki
99
Ben 1.80 boyundayım 16,5 XC 1000 kullanıyorum...Hiç bir problem yok :)
Normalde benim kullanmam gereken 17,5 inç.Yani gelince rahat edeceksin kokrma :)Küçük olmasını daha çok seviyorum kontrol daha fazla oluyor :)
Bundan sonraki bisikletlerimde böyle olacak sanırım...