Kron bisiklet hakkında sorular, cevaplar ve öneriler.

kalpe8

Daimi Üye
Tepki
302
Bisiklet
Trek
@boreas

otomotiv sektöründe çalışan biri olarak çin mi almanya mı derseniz, tereddütsüz Alman malını seçerim tabii. Şayet Kron'un her ürünü ÇİN malı ise. Çin mallarından korusun yüce tanrı bizleri. :eek:

Scudo

Ozan Güven

Forum Bağımlısı
Tepki
201
bende 10.5 kilo olduğuna inanmıyorum zaten üstünde manitou axel amartisor war ki 2.5 kilo ve de lx bile olsa disk donanımlı bir bisiklet ... ayrıca bir süperbow fun kullanan ve xc4000 ide kullanmış biri olarak benimkiylede bir farkı olmadığını rahatlıkla söyleyebilirim kolay gelsin..

edit: yukarıdaki sitede tartılıp onaylandığını gördüm şaşkınlık içindeyim ....:):D

2. edit v frenli bi xc4000 i tartmışlar dikkatli okunsun ..yani o ağırlık doğru deil.

Ozan Güven

Forum Bağımlısı
Tepki
201
krona çin malı demekte çok yanlış corratec bir alman markası olsa da kalite olarak bi farkları olduğunu sanmıyorum zaten . kron efor bisikletin kendi markasıdır ve marka için hertürlü desteği sağlamaktadır zaten... Zaten her bisiklet markalıda olsa bir bakıma toplama hiçbir firma tüm kompanentleri kendisi üretmiyor..

boreas

Forum Demirbaşı
Tepki
159
@ozan_
kadroların nerede üretildiğini biliyor musunuz? tabiki de bilmiyorsunuz. efor bisikletin imalat atölyesi mi var!... ithal ediyor çinden. bir yanda toplama sayılabilecek bir bisiklet var. diğer yanda ise mühendisler tarafından oluşturulmuş hazır bir bisiklet. toplama kavramını karıştırmamak gerekiyor...

tabikide her iki bisiklet markasıda hertürlü desteği sağlıyor. sağlamalı yoksa burada tartışmayız. seçenekler arasından hemen elenir.

Ozan Güven

Forum Bağımlısı
Tepki
201
@boreas

ben de zaten bu şekil de bi ayrımda kalmıştım bisiklet alırken sonra en azından corratec adı var dedim aldım kendimde bir mühendis adayı olarak mühendisliğe saygı gösterdim ve kararımdan çok memnunum ama gene de çok büyük farklar oluşacağını sanmıyorum.sonuçta xc4000 de de tam bir set var herhangi bi uyumsuzluk yaşanmayacaktır ki kullanan bir arkadaşım oldukça memnun .. Herkese iyi forumlar

sönmez

Daimi Üye
Tepki
217
@boreas

Kronların Çinden ithal bisiklet olduğunu nasıl ve neye dayanarak söyleyebiliyorsun.Senin söylediğinin doğruluğunu kabul edelim.Bisikletler Çinde üretilmiş olsa bile kron bisikletin xc tarzı bisiklet kullanıcılarına açtığı ufku inkar edecek bir kişiyle karşılaşmadım.
İşkembeden bişeyler biliyormuş gibi sallamakla olmaz.Yarın veya istediğin bir gün gel seni özel arabamla Kronların üretim atölyesine götüreceğim.Veya bana gerek kalmadan kendinde gidip bakabilirsin.Eğer o zamanda ikna olmazsan Sirkecide yanıma uğrama imkanın varsa Proforma faturaları,Kadronun nerden geldiğini,jantların nereden geldiğini vs vs detaylı bilgileri benden alabilirsin.

Adres:Güven Mahallesi.Çalışlar sok.No:27 Güngören/İstanbul

sönmez

Daimi Üye
Tepki
217
Kron mu corratec mi diye soran arkadaşım:Hangi markayı seçersen seç kesinlikle pişman olmayacaksın.

boreas

Forum Demirbaşı
Tepki
159
@sonmez
bu bilgi için teşekkürler...
ben kron alırsanız pişman olursunuz demedimki. bir seçim yapmak gerekirse corrateci seçerdim dedim. bu benim kendime özgü düşüncem. ben böyle düşündüğüm için corratec i tercih etmesini söyledim. ben böyle bir seçim yapacak olsaydım corratec i tercih ederdim...
üzerindeki ekipmanlara sözüm yok zaten sram yada shimano kullanılmış monitou kullanılmış.
ama sözünü ettiğim sadece kadronun uzak doğudan ithal edildiğiydi. nerden geliyor bu kadrolar? sözünü ettiğiniz ve adresini verdiğiniz atölyöde mühendisler ve ustalar tarafından mı kaynaklanıp birleştiriliyor borular? yoksa sadece boya sı mı yapılıyor?

sönmez

Daimi Üye
Tepki
217
Özgür iradenize saygım var.Tabiki görüşünüzü belirtebilirsiniz.Kron alırsanız pişman olursunuzun haricinde,Kron bisikleti yerin dibine batırmak için elinden gelenide yapmışsın.
Kronun ömür boyu gövde garantisi var.Bu kadro çinde yapılsa ne olur Güney Afrikada yapılsa ne olur?Ayrıca bana Türkiyede şu an satışta olan ve gövdesi uzakdoğuda yapılmayan bir marka söyleyebilirmisin.
Kronların kadroları uzakdoğudan kaynaklı ve boyalı şekilde geliyor.Belirttiğim adrestede mühendisler filanda yok.Sadece montajı burada yapılıyor.
Corratec,Trek,Scott,Cannondale,Gıant gibi kaliteli ürünler yapan firmaların ürünlerininde türkiyede satılmasınında bisiklet sevenler için şans olduğunu düşünüyorum.Ayrıca Kron bisikletinde bu devlerin yanında adının geçmesi bile yaptığımız işin doğruluğunu gösteriyor.

Ercan Bayram

Forum Bağımlısı
Tepki
1.518
Herkese selamlar,

Benzer sorumu Corratec linkinde yazmıştım ancak Kron kullanıcılarının da görüşlerini almak isterim. Çok detaylarını bulamadım ama her ikisinin de hidrolik fren olduğu Kron XC 4000 LX modeli veya Corratec X-Vert S02 arasında bir seçim yapacağım. Fiyatlar birbirlerine eşit sayılabilir. Ağırlık olarak bakıldığında Corratec 11,5 kg., kron 10,5 kg. civarında. Profesyonel olmadığımdan ve detay donanımlar konusunda fazla bilgim olmadığından görüşlerinizi almak isterim. Kron sayfası diye yanlı olmayalım lütfen

teşekkür.

Benim size tavsiyem
İstanbula yakınsanız Efor bisiklete gidip Bisikletforum üyesiyim diye belirtmeniz ve istediğiniz şekilde değişiklikleri yaptırtarak bir bisiklet toplatmanız yönünde olacaktır...

Neden derseniz de bu bir araba gibi standart değil farkını öğrenir firma ile anlaşır istediğiniz parçaları değiştirtip istediğiniz özellikde bir bisiklet toplayabilirsiniz...

Ben oyumu Kron dan yana kullanıyorum.
Ağırlık hakkında bir bilgi sahibi değilim ama kadro ağırlığı bakımından Corratec biraz daha ağır Kron a nazaran...

Amortisor un ağır olmasına da gelince siz isteyin onlar değiştirecektir...
hidrolik frenleri de V fren e değiştirmeniz halinde sanıyorum 10.5 kg a yaklaşacaktır...

İnşallah bir yardımımız dokunur ;)
Selamlar

B

BF Okuru

Misafir
@sonmez

Kesinlikle bu söze katılıyorum, cunku sana cok unlu markalar sayıcam giyim konusunda DİESEL NİKE ADİDAS bunların turkıyede cin mali olmayanı varmı bana soylermısın ben diesel pantolon kullanıyorum cok ucuk bi fiyatla cin mali, bunun sahtesını satan yere gıdıyorum cok ucuz bi fıyatla ama yıne cin mali...
elektronıkte bile oyle ipod'un orjınali cın malı sahtesı yıne cin malı
sımdı ıse bısıklet konusuna gelelım, shimono nerede yapılıyor sanıyorsun amerıkadamı yoksa cindemı... malın nerede uretıldıgı onemlı degıl sadece işciliği onemli, o urunden memnun kalmak önemli...
MADE IN CHINA konusuna gelelım, cin imalat yerıdır, oranın işciliği cok ucuz, bizim burda aylık 500 ytl kazandıgımız parayla orada bi işci bunu ancak 4 veya 5 ayda kazanabiliyor...

Selim Çam

Forum Bağımlısı
Tepki
457
KRON'un ömür boyu kadro garantisi olduğunu söylemek lazım. Bu yabana atılır bişiy değil. Bu garantiyi başka hangi yerli marka veriyor? Hiç biri. Kaldı ki yabancı sermayelerden de bildiğim kadarıyla Cannondale, Scott, Trek ömür boyu kadro veren Türkiye'de bilinen firmalardan. Ama bir KRON'u cannondale, scott, giant, trek gibi markalarla da bir tutmamak lazım. Corratec seri dışı parça kullanması hiç hoş olmamış hele ki giriş modeli olmayan bir modelinde. Ki giriş modelinde bile bir firma bunu yaparsa ben o markadan da soğuyorum. İkisi arasında kalsam KRON alırdım.

B

BF Okuru

Misafir
buarada kron xc4000 ( kadrosu dıyecem artık) gibi bi kadroyu bu fıyata ne giant'ta scott'ta nede trek'te bulabılırsın... kesınlıkle kron xc4000;)

Selim Çam

Forum Bağımlısı
Tepki
457
Evet, çok doğru bir yere parmak basmışsınız. Ayda ortalama 80 dolar gibi bir ücretle çalışıyor Çin'de işçiler. E ben de işveren olsam büyük bir endüstri kurcak olsam giderim Çin'de imalatımı yaparım. Neden boşu boşuna para vereyim ki?@Because

rower

Üye
Tepki
2
arkadaslar bu ıkı bısıklet arasında kararsızımm hangısını tavsıye edersınız.bisiklet konusunda fazla bılgı sayıbı olmadıgım ıcın bana yardımcı olursanız sevınırım..tesekkurler!!

• Beğen
Tepkiler: behcetatinc

Baki Berk Kayalar

Forum Bağımlısı
Tepki
1.208
Seninle aynı duruma bende düştüm. O iki model arasında bende kararsızlık yaşadım. Fakat ben hidrolik disk frenli istiyorum ve kararımı Kron' dan yana kullanacağım.

behcetatinc

Forum Bağımlısı
Tepki
1.267
@rower

Mesajlarınız konusunda önce Tuğrul, daha sonra ben uyarı yaptım. Bir daha aynı konuyu farklı başlık altına açarsanız banlanacaksınız.

Selim Çam

Forum Bağımlısı
Tepki
457
KRON XC 500: 13,5kg

KRON XC 1000: 12,8kg

KRON XC 2000: 13,5kg

KRON XC 3000: 12,8kg

KRON XC 4000 Deore LX V-Fren: 11kg

KRON XC 4000 Deore LX DISC Fren: 11kg

KRON XC 4000 Deore XT: 10kg

KRON XC 4000 Deore XTR: 10kg

KRON Kujo: 12,8kg

KRON CT 1000: 12,8

Bu ağırlıklar doğru mu yanlış mı? Yanlış ise doğrusunu lütfen bilmek istiyorum bir meraklı olarak.

smhcnr

Aktif Üye
Tepki
29
17.5 inch Kron XC 3000'im var. Üzerinde plastik ön ve arka çamurluklar takılı iken 12.6 +- 0,01Kg geliyor.

Selim Çam

Forum Bağımlısı
Tepki
457
Teşekkürler.. Ben de en çok 17.5 inchLeri merak ediyorum, kadro boyum oldukları için.. Tekrar teşekkürler..

KRON XC 1000 ve KRON XC 4000 Deore LX DISC Fren 17.5 inchlerinin ağırlığı nedir acaba?