Köprücük kemiği çıkığı

Tepki
2
İsim
Fatih
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
8 bandajı çıkardı doktor ama kolum aşağıdayken avuç içim kırmızı pembemsim gibi oluyor yukarı kaldırınca düzeliyor. Bu normal mi

Scudo
Tepki
183
İsim
HAYDAR
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Allah korusun geçmiş olsun abi ....

Mansouki

Aktif Üye
Tepki
152
İsim
Mansur Soran
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
allah yardımcınız olsun pek bilgim yok bari duam olsun :)

Fulu

Üye
Tepki
2
İsim
Fatih
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Daha önce mesajımla anlatmıştım. Ameliyat üzerinden 1.5 yıl oldu. Doktor bundan sonra hareket kısıtlaması olmaz dedi ama ağırlık kaldırırken ve şınav çekerken köprücük kemiği oynayıp yukarı çıkıcak gibi oluyor. Ne yapmam lazım kas geliştirmek için ağırlığa devam edeyim mi? Tecrübeli arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim..

Bisikletimle iki ay önce yolda yağmursuyu ızgarasına lastiğin sıkışması sonucu kaza yaptım. Tip 5 omuz ayrılması tanısıyla 1 gün sonra açık ameliyat oldum. Düşme ve ip yardımıyla kopan bağların yerine köprücük kemiğim yerine sabitlendi. Öğrendiğim kadarıyla omuz ayrılmasında bağların tekrar oluşup oluşmayacağına dair bir bilgi yok fakat doktorum ip sağlam tutar dedi. 1 ay kol askısı sonrası Fizik tedavi sürecindeyim omzumu zorladığımda şişkinlik ve oynama hissi oluyor ama doktor normal dedi. Omzumun hareketleri şuan normal.. kaza ile ilgili de bilginiz olsun 2017 de çıkan bir yönetmelikte ızgara arası 2,5 cm den az olmalı diye bir madde var. Benim sıkıştığım ızgara 5 cm ve bu sebeple belediyeye dava açacağım..

Muhammet20

Üye
Tepki
0
İsim
Muhammet
Başlangıç
2020—21
Bisiklet
Ümit
Bisiklet türü
Klasik
İp zamanla aşınıyormuş yada düğüm gevşeyebiliyormuş benim kemiğin yarısı yukarıda kaldı tip 2 olarak kaldı yani ağrı olarak ara sıra ağrı yapıyor oda ağırlık çalışırken yada üstüne yatınca tavsiyen arka omuz kası güçlendirmeniz omuz kasını büyütünce kemik fazla belli olmuyor bundan sonra böyle yaşanıcak ne yazıkki
tzeybek

@tzeybek başta bende ip kopmaz sanmıştım ne yazıkki kopunca moral bozuluyor birde kıyafetten belli oluyorda benim trapez kası çalışırsan 1 sene içinde belli bile olmuyor kemik çıkığı tavsiye ederim
@caglar14 Aynı ameliyatı oldum 3. ay sonunda ip koptu. Çok sinirim bozuldu. Şimdi kemik yukarıda duruyor. Sadece benim mi başıma geliyor derken demek ki olabiliyormuş. Bir prof bana sağlam malzeme kullanmama kaynaklı demişti. Anlattığına göre ton kaldıran ip nasıl kopar mış ? Ya iyi tutturamadılar yada malzeme kötü dedi. Arada bir daha operasyon yaptırsam mı diyorum ama alıştım da. Siz bıraktınız mı öyle.
Geçmiş olsun kardeşim. Ben de 2 ay önce ameliyat oldum ancak kemik biraz yukarıya kalktı tip 2 gibi duruyor. Doktor büyük ihtimalle ip kaçırıyor dedi sorun olması halinde tekrar ameliyat yapabileceğini söyledi. Bende şimdi düşünüyorum tekrar ameliyat yaptırsam mı diye. Sen bıraktın mı öyle yoksa tekrar ameliyat oldun mu.?

Son düzenleme:

cerberus33

Üye
Tepki
3
İsim
ÇAĞRI ŞAHİN
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Klasik
Düştüm köprücük kemiği çıkığı oluşmuş amaliyat oldum plak takip sabitlediler 3 gün oldu ameliyat olalı elim ve dirsegimi oynayabiliyorum ama kolunu kaldıramıyorum Dr muayene amacli kaldırdı hiç bir sıkıntı yok dedi egzeriz yapacaksın dedi yapmaya çalışıyorum ama hala kakdiramiyorum ve tutamıyorum

CeCeKa

Minik
Tepki
496
İsim
Cihan Can Kureş
Bisiklet
Scott
Geçmiş olsun.Elimi yüzüme götürmem epey bir zaman almıştı Biraz sabır..Fizik tedavi kısmını kesinlikle atlamayın.

Prestor

Aktif Üye
Tepki
333
İsim
Kerem
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Düştüm köprücük kemiği çıkığı oluşmuş amaliyat oldum plak takip sabitlediler 3 gün oldu ameliyat olalı elim ve dirsegimi oynayabiliyorum ama kolunu kaldıramıyorum Dr muayene amacli kaldırdı hiç bir sıkıntı yok dedi egzeriz yapacaksın dedi yapmaya çalışıyorum ama hala kakdiramiyorum ve tutamıyorum
Hocam moral bozmayin ben de 20 eylulde koprucukten ameliyat oldum. Hala bazi hareketler gelmedi