Köpek saldırısına karşı elektroşok cihazı

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.469
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Ali Kılıç 35.5 Elektro şok un sadece ses özelliği kullanılıyor köpekleri kaçırmak için..Zaten hangi babayiğit kendine saldıran bir köpeğe şoku değdirecek kadar yaklaşabilirki..🙂..Cızzt cızzt sesi köpekleri korkutuyor..Taser tarzı birşey...Ucuz yollusu, bende de var, işe yarıyor..Köpeğin ancak psikolojisine zarar verebilir..😁
Hocam afrika turumda kampi basan sirtlanin bogazindan iceri sokup şoku calistirmak zorunda kaldim. Cok zorda kalmadıkca serengetide kamp atmayin hsbxbx

Scudo

suyunsesi

Forum Bağımlısı
Tepki
6.118
İsim
Turgay
Başlangıç
1979—80
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bende 1 aydır takılı el fenerli olandan. Daha düğmesine basmam gerekmedi. Bazen uzaktan görüyorum yatıyorlar kenarda. Ama henüz yeltenmediler kovalamaya. Hareketlilik görürsem daha uzaktayken bi CIZZTT yaparım. Bakalım gerçekten işe yarıyor mu? :D
Ama bizim fabrikanın hemen karşısındaki fabrikada 2 tane siyah azman var, beni görür görmez koşuyorlar. Ben de bisikleti durdurup iniyorum. Ne de olsa geldim, yürüme mesafesi diyorum. Ben inince bisikletten şapşal şapşal dil dışarda kuyruklar oynak, çevremi sarıyorlar. Çöküyorum yere uzatıyorum elimi kokluyorlar. :) Gözlerinin içine bakmamak şart tabi. :) Tehdit olmadığımı, kokumu vs. tanımaya başladılar yavaştan. Ama tam da onlar alışmışken, soğuklar gelmeye başladı. :) Bir de yavrulamış namussuzlar. Sevimli sevimli bir kaç siyah yavru etrafta :).
Ben sanmıyorum, hiç bir bisikletli sürücü isteyerek köpeklere zarar vermez. Hiç sanmıyorum duyarsız bisikletçi olsun. Sadece korktukları için savunmaya geçen köpekler ile, sadece korktukları için savunmaya geçen bisikletliyi aynı kefeye koyarım.
Biraz zaman, birbirlerini öğrenmeleri gerekiyor. Artı, kötü bir durum yaşanmadan gerekli şeyler yapılsın diye yetkililere baskı yapmamız gerekiyor.

HakanAydn

Forum Bağımlısı
Tepki
6.238
İsim
Hakan
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Şehir - Tur
(link)
bu sefer bunu deneyeceğim sanırım ama nereye nasıl takarım bilmiyorum..

• İnanılmaz
Tepkiler: necmeddin

Baybora

Aktif Üye
Tepki
347
İsim
Cihan
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Köpeğin iştahını artıracak olan hamledir. Bakınız: geri vitesi olmayan köpekler :)

HakanAydn

Forum Bağımlısı
Tepki
6.238
İsim
Hakan
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Baybora fener şeklinde olanı 10 köpekten 6 sına yaramıştı..Sesin fazla olduğu yerlerde köpek duymuyor, allahtan bi vukuat olmadı..😁

Seyda Ünlü

5 Vakit Bisiklet ve Kamp
Tepki
1.147
İsim
Seyda Ünlü
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Bende el feneri tipinde olandan var. %95 işe yarıyor. İşe yaramadığı kısımlar da genelde sürü halinde havladıkları için şokun sesi fazla duyulmuyor ve dolayısıyla kaçmıyorlar. Zaten genelde siz durunca onlar da duruyor, saldırmıyorlar. Aksi başına gelen var mı bilmiyorum?..

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

Wéndigo23

Aktif Üye
Tepki
404
İsim
Celal
Başlangıç
2004—05
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bir defa bende işe yaramadı şok cihazı 10 tane falan köpek vardı etrafımı saran baktım kurtulamayacam çektim pompayı başladım sallamaya bir taraftanda bağırıyorum anca öyle kurtuldum köpeklerden

Aykut S.

Üye
Tepki
88
İsim
Aykut S.
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Canyon
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bence elektroşoka gerek yok. Sürüşe çıkarken yanınıza böyle birşey alabilirsiniz. İzmir Güzelbahçe'de yolumu kesen pitbull'u korkutmak için denedim. İşe yarıyor 👌

WhatsApp Image 2020-09-22 at 16.27.28.jpeg

er ai

bozkır gezgini
Tepki
582
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Şehir - Tur
(link)
bu sefer bunu deneyeceğim sanırım ama nereye nasıl takarım bilmiyorum..
Hakan abi elinde (link) varsa gidona takabilirsin. Senin için aletle hemen hemen aynı boyutlarda olan zincir yağı kutusunu denedim. Kayış kopmaz ise güzel sabitlendi. 😁 Cihazdan memnun kalırsan ben de alabilirim.

P_20200922_181557.jpg

HakanAydn

Forum Bağımlısı
Tepki
6.238
İsim
Hakan
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Şehir - Tur
  • Beğen
Tepkiler: er ai

ErzincanLee

İnsanı Ayakta Tutan Tek Şey , Ayakları dır. =))
Tepki
2.436
İsim
Halil Ekinci
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@mariokaldato Abi senin elektroşoka ne ihtiyacın var. Sendeki elektirik bile yeter, ama toprağa ayak basma. Topraklama yaparsan sıkıntı 😁😁😂🤣

HakanAydn

Forum Bağımlısı
Tepki
6.238
İsim
Hakan
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Şehir - Tur
(link)
Siparişi henüz verdim...Çok kübik olmaması sebebiyle bisiklete daha çok yakışacağını düşündüm. Montajda diğerine göre daha kolay olur sanki...Detaylı inceleriz..

• Beğen
  • İnanılmaz
Tepkiler: necmeddin ve er ai

Orkun KnighTR34

Kara atlı prens
Tepki
2.038
İsim
Orkun
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Peugeot
Pandemi nedeniyle uzaktan eğitim yapıyoruz ama okula gittiğim zamanlarda okula 200 m kala sabah saatlerinde pusan 3 tane köpek etrafımı sarıyordu hatta boyuma yetişecek kadar zıplayıp üstüme atlamaya çalışıyorlardı o köpekler yüzünden ters şeride dalıp kaza tehlikesi atlatınca taktım gidona elektroşok cihazını işe de yarıyordu zaten o bölgede saldırgan köpekler çıkacağını bildiğimden yavaşlıyordum köpekler de önüme çıkınca duruyordum elektroşok cihazına basınca "ağbi" çeker gibi kenara çekiliyorlardı ben de oradan geçiyordum. İstanbul'da yaşayıp bilenler için söylüyorum, orada yol bisikleti ile antrenman yapanlar da var aramızda. Büyükbakkalköy yolunda narcity yokuşunu çıktıktan sonra peyzajcıların olduğu bir sokak var o sokakta peyzajcılara gelmeden yolun sağındaki bir boş alanda 3 tane köpek sabahları pusu kuruyor okul da Maltepe üniversitesi.

Baybora

Aktif Üye
Tepki
347
İsim
Cihan
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Pandemi nedeniyle uzaktan eğitim yapıyoruz ama okula gittiğim zamanlarda okula 200 m kala sabah saatlerinde pusan 3 tane köpek etrafımı sarıyordu hatta boyuma yetişecek kadar zıplayıp üstüme atlamaya çalışıyorlardı o köpekler yüzünden ters şeride dalıp kaza tehlikesi atlatınca taktım gidona elektroşok cihazını işe de yarıyordu zaten o bölgede saldırgan köpekler çıkacağını bildiğimden yavaşlıyordum köpekler de önüme çıkınca duruyordum elektroşok cihazına basınca "ağbi" çeker gibi kenara çekiliyorlardı ben de oradan geçiyordum. İstanbul'da yaşayıp bilenler için söylüyorum, orada yol bisikleti ile antrenman yapanlar da var aramızda. Büyükbakkalköy yolunda narcity yokuşunu çıktıktan sonra peyzajcıların olduğu bir sokak var o sokakta peyzajcılara gelmeden yolun sağındaki bir boş alanda 3 tane köpek sabahları pusu kuruyor okul da Maltepe üniversitesi.
Orkun ben o bölgeye kışın erken saatte gitmiştim motorla.. köpeği bırak ağaçtan yola şahin indi. baya da büyüktü. :) oralarda herşey olabilir

köpeğe karşı elektro şok cihazı: sokak kavgasında etkisi olmayan dövüş sanatları gibi olabilir. (bknz. (link) )

• Hahaha
Tepkiler: suyunsesi

HakanAydn

Forum Bağımlısı
Tepki
6.238
İsim
Hakan
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Şehir - Tur
köpeğe karşı elektro şok cihazı: sokak kavgasında etkisi olmayan dövüş sanatları gibi olabilir. (bknz. (link) )
Hiç kullanan yok, ilkkez deneniyor gibi yazmışsınız ama önceki mesajları okursanız ben dahil kullanıp memnun olanlar var...Ben öncesinde fenerli olanı kullandım, feneri bozulunca farklı bir model seçtim (yukarıda paylaştım), henüz monte edemedim ama bunun sesi daha yüksek ve kıvılcımı daha parlak...Önceki tahminen10 köpekten 6 sında işe yaramıştı..4 köpekte trafik sesi fazla olduğu için muhtemelen çok etkili olmadı...Yani tüm köpeklerde her koşulda etkili sistem varsa harika, ama yok sanırım..Bu bağlamda bu tip taser, şok cihazları en azından kötünün iyisi...Üstelik tekrar yazmak zorundayım sanırım, köpeğe yaklaşıp değdirip şok vermek (mal gibi 🙂) değil olay burada, sadece uzaktan ses ve kıvılcım..

HakanAydn

Forum Bağımlısı
Tepki
6.238
İsim
Hakan
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Hakan abi elinde (link) varsa gidona takabilirsin. Senin için aletle hemen hemen aynı boyutlarda olan zincir yağı kutusunu denedim. Kayış kopmaz ise güzel sabitlendi. 😁 Cihazdan memnun kalırsan ben de alabilirim.

241460 dosyayı görüntüle
IMG_20200929_185830_2.jpg

Malzeme bu, sesi vs güzel, komple plastik gövde maalesef ama hafif nispeten....
Bunu benim 22 mm lik gidona adapte edebilmem lazım.. @er ai aslında senin malzeme uyardı ama aliexpress uzun sürer hem son 2 üründe problem yaşadım, daha yakın bir çözüm gerek...

• Beğen
Tepkiler: necmeddin ve er ai