Köpek saldırısına karşı elektroşok cihazı

historiyst

Pedalşör ;)
Tepki
1.014
İsim
Murat Hoca
Bisiklet
Giant
Malesef yıllar önce sırf bu yüzden bi köpeği vurmak zorunda kalmıştım ... :agla:

Scudo

Berkk

Üye
Tepki
3
İsim
Berk Kilic
Bisiklet
Sedona
Kopeklere uygulayacaginiz siddet ileride daha kotu sonuclara yol acar. Onlari ileri de bisikletlere karsi daha da siddete yoneltir. Hizinizi dusurup, pedal cevirmeyi kesin ve unitmayin
O gectiginiz yollar bizim degil onlarin, saygi gosterin

necmeddin

Acemi Balıkçı
Tepki
12.807
İsim
necmeddin
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Selamün Aleyküm arkadaşlar bugün 7-8 tane köpeğin saldırısına uğradım, sadece ani fren yapmak zorunda kaldım, çok şükür bir şey olmadı ,bir tanesi baya saldırdı,bisikletten inip kovalayınca oda kaçtı ve ısırılmaktan son anda kurtuldum.Sonuçta köpekler bize düşman oldukları için saldırmıyor,tamamen içgüdüsel olarak tepki veriyorlar ,diyeceğim o ki hayvanların büyük çoğunluğu korktukları için saldırıyorlar, şok cihazı veya düdük ilk etapta işe yarar gibi gözükse de tam koruma sağlayacak şeyler değil.

Bisiklet sürerken bize en son zarar verecek şey köpekler.Konu başlığı açılalı epey zaman geçmiş yinede yaşadığım bu olayı yazma ihtiyacı hissettim.Bisiklet sürerken çoğumuz yolda tacize uğruyoruz ya sözle ,ya düdükle veya yanımızda sıfırdan geçen bir aracın rüzgarıyla. Bisiklet sürmek emek ister, yürek ister ve bisiklet sürmenin en güzel bir sonucu da diri bir beden .Sağlıklı kalmak veya kalmaya çalışmak ibadetlerin en güzeli.

Şunu belirtmek istiyorum ; temkinli olalım ,tüm önlemleri alalım, cana can katalım can yakmayalım ve pedallamadan önce Bismillah deyip Yüce Yaratıcıya sığınalım . Kadere iman eden bizler kazaya da rıza göstermeliyiz vesselam.

Tepki
787
İsim
yakup
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@necmeddin geçmiş olsun....köpeklerde bazen bazı insanlar gibi çok saldırgan olabiliyor ne yaparsanız yapın olmuyor en iyisi uzak durmak.... ben genel anlamda tedbir olarak uzaktan farkedince direkt yolumu değiştiriyorum açıkcası zararlı veya zararsız olup olmadığını düşünmeksizin

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.471
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Elektro şok kullanirim uzun yıllardir. Daha korkmayan kopek gormedim. Yalniz grup halindelerse bi anlik sessizlikte ustunuze atlamalari an meselesi

-Skynet-

Forum Bağımlısı
Tepki
2.141
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Şok cihazları iyide şarjı çabuk bitiyor. Bende bir tane cep tipi olanı vardı ama 1 yıl dayanmadan bozuldu. Gidipte güvenlik görevlilerinin kullandığı şoklardan mı alınacak nedir. :D Bize şöyle bir şey lazım:
:komik:
:koptum::koptum:

Adil ÜNALDI

Antagonist
Tepki
9.585
İsim
José
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ben bu cihazların taşınması kanunen yasak diye biliyorum. Polis çevirmesinde falan sıkıntı yaşanmasın?

Tepki
787
İsim
yakup
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Mad Buddha bu aralar özellikle ankarada müthiş polis çevirmesi var.... bisikletlileri durdurmuyorlar ama ona dikkat ettim de

Adil ÜNALDI

Antagonist
Tepki
9.585
İsim
José
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Mad Buddha bu aralar özellikle ankarada müthiş polis çevirmesi var.... bisikletlileri durdurmuyorlar ama ona dikkat ettim de
Ben bir sefer sokak arasında yunuslara denk geldim. Arka forma cebinde pompa vardı. O ne falan diye sormuştu bana. Biz anlamıyoruz ama baya dikkat ediyorlar üstünde başında ne olduğuna.

-Skynet-

Forum Bağımlısı
Tepki
2.141
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ben bu cihazların taşınması kanunen yasak diye biliyorum. Polis çevirmesinde falan sıkıntı yaşanmasın?
Taşımanın değilde, kişi üzerinde kullanılması yasak diye biliyorum. Öyle olsa, kendini korumak için bazı bayanlar taşımazdı. Öyle olsa sivil güvenlik görevlilerinede yasak olması veya ruhsatla verilmesi gerekirdi. Tıpki üzerinde bıcak gibi kesici alet taşımaya benziyor. Kullanmanıza ve kullandığınız yere göre değişir diye düşünüyorum. Biz sadece ses ve görüntüsünü, saldırgan köpekleri geri püskürtmek için kullanıyoruz. Bir sıkıntı çıkaracaklarını sanmıyorum. Kaldıki millet arabalarında neler neler taşıyor...

Adil ÜNALDI

Antagonist
Tepki
9.585
İsim
José
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Polis arkadaşıma sordum. Üzerinde tespit edilirse sıkıntı olur diyor.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Merhabalar,

Köpekler ve diğer hayvanlar ile ilgili hiçbir problemimiz yok. Onlara hiçbir şekilde zarar vermeden yanımızdan uzaklaştırabileceğimiz bir cihaz arıyoruz. Kayseri’nin birçok ilçe ve köyünde çok fazla köpeğe denk geliyoruz. Sanayi şehri olduğundan dolayıda birçok fabrika bölgesinde köpekler direkt olarak saldırıyorlar.

Kesinlikle bu yöntem işe yarıyor diyebileceğiniz bir öneride bulunabilir misiniz?

Teşekkür ediyorum.

OİMTR

Aktif Üye
Tepki
176
İsim
Osman
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Ümit
Bisiklet türü
Katlanır
@BF Okuru bende sonik kovucu var, hayvana zarar vermeden kaçırıyor. Elimin altında oluyor köylerden geçerken, tehdit eder üstüme gelirse, kısa kısa basarak ürkütüyorum. Dört köpekli çeteyi bile dağıttı. En doğaya saygılı ve canımı koruyucu bu yöntemi buldum. Tavsiye ederim.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@OİMTR hocam link paylaşabilir misiniz? Mobilim şu an pc geçtiğimde incelesem? Tam olarak hangisi en etkili?

HakanAydn

Forum Bağımlısı
Tepki
6.236
İsim
Hakan
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@BF Okuru Ben basit çapta elektroşok aldım . Tabi sesiyle korkutmak için. Kedide denedim, kedi uçtu ( çok abartmadım tabi ) Youtube da köpekleri etkilediğine dair videolar var.

• İnanılmaz
Tepkiler: necmeddin

OİMTR

Aktif Üye
Tepki
176
İsim
Osman
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Ümit
Bisiklet türü
Katlanır
@BF Okuru benim cihaz çok eski, o yüzden link veremiyorum ama fotoğrafını paylaşıyorum. Belki aynı marka başka modeller vardır.
IMG_20200602_234559.jpg

Hocam, link buldum ama fiyat gözümü pörtletti. Biraz pahalanmış.

(link)

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.463
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@BF Okuru benim cihaz çok eski, o yüzden link veremiyorum ama fotoğrafını paylaşıyorum. Belki aynı marka başka modeller vardır.
228709 dosyayı görüntüle

Hocam, link buldum ama fiyat gözümü pörtletti. Biraz pahalanmış.

(link)
Daha iki ay önce 220 lira olan cihaza esnafımız korona zammı nı çakmış. Açgözlü esnaf tarafından parçalanacağıma aç itler tarafından parçalanmayı tercih ederim.

HakanAydn

Forum Bağımlısı
Tepki
6.236
İsim
Hakan
Başlangıç
2019—20
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@BF Okuru
1:06 dan itibaren kedi köpek etkisi gösteriliyor..
Elektroşok cihazı diye geçiyor, ben aldım 45 tl..

• Beğen
Tepkiler: Cuneyt Erkman