Köpek saldırısı ve ısırmasından kurtulmak için...

Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.

Mehmet Çiftçi

Daimi Üye
Tepki
29

Abi güzel söyledinde kucu bekler mi ki acep? :eek:
o vakte kadar hakkın rahmetine kavuşuruz herhal de :D

Scudo

Mehmet Çiftçi

Daimi Üye
Tepki
29

Ama onlar bizi rahatsız ediyor :D 1-2 havlamıyor abi 2-3 KM. kovalıyor valla :eek:
Abi yapma gözünü seveyim parça kopardığı zamnda aynı şeyleri söyleyebilirmisin ki ne? :D

Mehmet Çiftçi

Daimi Üye
Tepki
29

Antremanlı ne demek abi ben böyle bir şey görmedim Riva yolunda
aslan gibiy di valla
yakalsaydı ne olur du acaba :eek:

Mehmet Çiftçi

Daimi Üye
Tepki
29
İnşallah seni böyle bir köpek kovalamaz kardeşim hadi ben kaçtım da sen ne yaparsın bilemem :D :D
o zaman çita yı puma yı görürsün temennim böyle birşey olmaması ama

çağatay_çankaya

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bisiklet
Sedona
bende kovaladı abi.ama bize hep hantal köpekler geldi..çabuk yırttık..:D:D:D

duyguny

Forum Demirbaşı
Tepki
120
Ben 19 sene köpekle büyümüş 1 insan olarak şunları söyleyebilirim
öncelikle ondan korktuğunuzu hissettirmemelisiniz....
çoğu köpek de zaten gürsel abinin dediği gibi 1-2 kovalar sonra yorulur...
ha olmadı kaçacak kadar iyi konumda değilseniz o zaman bisikletten inin zaten direk kendini geri çekecektir ve yawaş yawaş kaçın...
şu ana kadar bunların dışında 1 şey uygulamadım ve hiç1 zarar da görmedim köpeklerden... (kuduz falansa iş değişir tabiiki)
ha ben sadece şeyden çekiniyorum genelde bisiklet üstündeyken müzik dinlediğim için özellikle gece karanlığında 1 anda yanımda biten yada yüksek sesle dinlememe rağmen 1 anda o hawlamalarıyla dikkatimi bayağı dağıtıyorlar
onun için öle o kadar para werip 1de köpeklere zarar vermeye gerek yok...

• Beğen
Tepkiler: ida degirmenci

çağatay_çankaya

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bisiklet
Sedona
abi köpekler bişi değilde ben küçük çocuklardan çok korkuyorum..bazıları ne yaptını bilmiyor sağa sola koşuyor bi an...bazısı lastiğe elini sürtüyor..o iyi bazısı peşinden konuşup jantları tutmaya kalkıyor.iyi ki anneleri yada babaları yanında...valla bunları uydurmuyorum..hepsi başıma geldi...bazısıda yolun ortasında oynuyor..işaret ediyotum..çık diye çocuk korkudan sağmı kaçam sola mı derken..ortada sap gibi duruyor..ne köpek nede araba..

• Beğen
Tepkiler: N.Erdem TUGRAHAN

eYa

Forum Bağımlısı
Tepki
781
Arkadaşlar bu konuyu açtıktan sonra 365 km yol gittim. 20-30 köpek ya önüme çıktı, ya kovaladı ya havladı ... Yaptığım tek şey gerçekten korkmamak ve köpeği hiç umursamamak. İnanın bunu yapınca köpek ne yapacağını şaşırıyor !:) (Yaw bu adam beni iplemiyor diye şoka giriyor) İstanbul Şile'de önümde yolda yatmış 4-5 kuçu (köpek demekten daha iyi) vardı. Hiç oralı bile olmadan geçtim aralarından. Bırakın onlar ne yaparsa yapsın. Önemli olan korktuğunuzu kesinlikle hissettirmemek. Bunun içinde gerçekten önce köpek korkunuzu yenmeniz gerekiyor. Çünkü tansiyonunuzun artması onları deliye çevirebiliyor. Diğer bir tür köpek ilgimi çekti. Genelde bir fabrika, ev v.s. korumak için görevlendirilmiş kuçular (genelde hızlı koşabilen kurt kuçuları) görevlerini iyi yapıyor. Yaptıkları tek şey havlamak ve sizi kovalamak. (yani uzaklaştırmak) ister hızlı gidin ister yavaş köpek(ler) belirli bir mesafe koştuktan sonra görevlerini yerine getirmiş (sizi uzaklaştırmış) olarak geri dönüyorlar. Benim suya bile ihtiyacım olmadı. Darısı başınıza.

• Beğen
Tepkiler: N.Erdem TUGRAHAN

gky_ant

Üye
Tepki
19
çok kovalanmış biri olarak söyleyebileceğim şu ki;
korkunuzu yenip de panikleyip kaçmazsanız köpeği görmezden ve duymazdan gelebilirseniz köpek büyük bi hayal kırıklığına uğrayarak peşinizi bırakacaktır. ne kadar hızlı kaçarsanız kaçın köpek hep ayağınızın yanında havlıyor olacaktır. ve o şekilde giderken panikle düşmek köpekden daha tehlikeli bir durumdur.
aptal yaygaracı köpekler sinir bozucudur hep. bir köpeğin havlaması köydeki diğer bütün köpekleri üzerinize çekebilir. ama sakin olmak işin tek çıkar yoludur.

köpeğin ilk atıldığı andan sonraki tepkiniz önemlidir.
köpek ilk bir iki havladıktan sonra telaşlanıp hızlandığınızı görürse sizde kovalanması gereken bir durum olduğuna karar verir ve bölgesinden çıkana kadar sizi kovalar. eğer köpeğin ilk havlamalarına ve ilk atılım hareketine tepkisiz kalır istifinizi bozmazsanız köpek peşinizden gelmeden olduğu yerde bir iki havlayıp geri dönecektir.

köpekten kaçmaya çalışırken köpek hangi yanınızda koşyorsa farkında olmadan bisikleti yolun diğer yanına tehlikeli bir hızla yaklaştırıp direk veya çalılar gibi engellere veya daha tehlikelisi karşıdan gelen araçlara çarpmanız çok büyük ihtimaldir. yere yuvarlanmış olmanız köpeğe içgüdüsel olarak sizi avladığı mesajını iletecektir ve köpek büyük ihtimalle ısıracaktır.

tecrübesini yaşamış olduğum ve kesinlikle tavsiye etmeyeceğim bir durum var ki o da
nekadar saldırgan olursa olsun karşında dimdik durmayı başarabilirseniz hiç bir köpek gelip ısıramaz. ama o geriye çekilmiş dudaklarının altından gösterdiği dişlere dayanıp da geri dönüp kaçmamak pek isteyerek yapılabilecek bir durum değildir. o an başka bir boyuta atlamak gibi bişeydir

birkez karşılaştığım bir durum ise iyice akıl almazdır. gurup halinde bir köyden geçerken birkaç sırıtkan köylü eğlence olsun diye köpeklerini üzerimize kasti olarak yollamıştı. köpeği kadar bile düşünme yeteneği olmayan bu kişiler dünyanın bütün köpeklerinden daha tehlikelidir ve her zaman sakınılması gerekir.

anlattıklarım benim yaşadıklarım şeyler olup herzman bu sonuçlar alınacakdır diye bir fikir vermiş olmak istemem.
paniksiz sürüşler dilerim :)

çağatay_çankaya

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bisiklet
Sedona
abi köpeklerden artık korkmuyorum.ben çocuklardan korkuyorum ya:D:D:Dafacanlar özellikle 2 ve 6 yaş arası..

tutkulu_13

Üye
Tepki
1
köpeklerle başta arama iyi değildi.kötü bir kaza geçrdikten sonra tecrübe kazandım.kardeşim köpek kovaladığında yavaşla ve dur.arkadaşın dediği gibi bir iki havlar sonra gider.köpek daima korkana saldırır.ben bitlisli olarak köpekleri sevin derim.siz onlara korkmadığınızı hissettirin yeter.

• Beğen
Tepkiler: Sencer Kan
Tepki
1

KÖPEK KOVUCU OLARAK İSTANBUL MERCAN YOKUŞUNDA ELEKTRONİK ALET SATIYORLAR(AV MALZEMELERİ SATAN DÜKKANLARDA) ANCAK BU ALET İTHAL OLDUĞU İÇİN BİRAZ PAHALI VE NE KADAR ETKİLİDİR BİLEMİYORUM. BUNUN YANI SIRA SİZE ÖNEREBİLECEĞİM KAPSÜL PATLATAN UFAK OYUNCAK TABANCALAR VAR. ONLARA OLDUKÇA ETKİLİ DİYORLAR. BEN DE BİR TANE ALDIM. BU UFAK OYUNCAK TABANCAYI TAHTAKALE'DEN ÇOK DÜŞÜK BİR FİYATA BULABİLİRSİNİZ. BEN KAPSÜLLERİ İLE BİRLİKTE 2 MİLYON VERMİŞTİM.

• Beğen
Tepkiler: Dinamo

ümit_levent

Forum Demirbaşı
Tepki
414
arkadaşlar bunlara hiç gerek yok bence benim en son gecenlerde balıkayalar gezisdinde başıma geldi bir gurup köpek bize dogru havlıyolardı bende bisikleti durdurup hoşt dedim birde taş atım yavaş yavaş ortadan kayboldular zaten derlerya havlayan köpek ısırmaz diye

vmungan

Üye
Tepki
8
Arkadaşlar köpekler dostumuz

ama yine de umarım gereginde yeterince sanslı oluruz...

çağatay_çankaya

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bisiklet
Sedona
abi bisiklette yük oluyo diye suluk taşımayan adam tanıyorum..şimdi bi de oyuncak tabanca mı taşıyacam yaaww:) ama ümit_levent arkadaşımızın yaptığı doğru bence ama her zaman etkili olmayabilir..:D:D:D

Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.