Köpek saldırısı ve ısırmasından kurtulmak için... Vol.2

Yuppata

Forum Bağımlısı
Tepki
845
Bisiklet
Sedona
Dün 2şerden 4 tane bugünde 2tane paçalarımı tutana kadar havlayıp yaklaştı. Korku süreci bitti alışma sürecine girdim. Öyle bi ilişkimiz var devam ediyoruz :D

Scudo

Cihan Saylıkoğlu

Aktif Üye
Tepki
107
İsim
Cihan Saylıkoğlu
Bisiklet
Scott
Yanlarından hızla geçip vahşi dürtülerini uyandırmak yerine bisikleti köpeklerle arama siper edip göz göz gelmeden, hiç takmıyormuşçasına geçiyorum. Bazen de uysal olanları seviyorum, yemek veriyor, dostluklarını kazanıyorum. Çok şükür şimdiye kadar her yerde işe yaradı. Bundan sonra da işe yarar umarım :)

Dogan09TR

Üye
Tepki
10
İsim
Doğan Ç
Bisiklet
Kron
Fotoğraftaki güzergahtan gezintiye çıkacağım. Fakat dağ olduğu için ve köy olduğu için köpekler var hemde çoban köpeği falan arkadaşım saldırganlar bize saldırmıştı dedi Atatürk yazan yerde. Bende çakı,torpil falan var korunmam için işe yarar mı. Ve de köpek kovucuları araştırdım youtube'den 20.000 e 40.000 Hz sesler indirdim o işe yarar mı?

Dosyalar

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
https://www.bisikletforum.com/dosyalar/image-jpeg.81929/

dün geçtiğimiz bol köpekli etapta hayvanları besledim ,önemli olan hayvan sevgisidir,köpekleri besleyin,üşenmeyin durun ve besleyin ,bu etap idman yaptığım 30 km 'lik eğimli erenköy-viaporttur,burada 3 noktada topluca dururlar ,10 dakikamı yerler. ferdi çıktığımda 1 saat 20 dakika araba olmayan bu etapta basarım 10 dakika için dururum, toplam 1 saat 30 dakika feda olsun onlara.sağdaki rodfaydır kuzu yaptım onu ,az tavuk şişle beslemedim daha görür görürmez bu köpekler beni tanıdı yanımdaki arkadaşlara hırlamadılar ,havlamadılar , köpek tanır ve asla unutmaz sadıktır.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
https://www.bisikletforum.com/dosyalar/img_1949-jpg.82106/

ilk birinci nokta ,buradan havlayarak çıktılar ama ne oldu kuzu oldu,tabelaya şunu yazmak lazım dikkat köpek çıkabilir.:islik::komik::komik::komik:

https://www.bisikletforum.com/dosyalar/img_1950-jpg.82107/

bana yakın olan rodfaydır ne korkusu,korkmayacaksın rodfaydırdan o rodfaydırki defalarca tavuk şiş verdim ona, sizlere saldırmadılar ve havlamadılar 3 'üncü nokta bura idi .onlara yaklaşırken seslendim hemen tanıdılar, kuyruk salladılar

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Dogan09TR hocam kopek sana kosarken onlari cikaramazsin :D coban kopeginden nasil kurtulunur bilmiyorum benimde sorunum var onlarla, cobani da basinda olmuyor genelde :(

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Auron Sanchez

bir olayımı hemen aktarayım ,istanbuldan izmite gittik,mollafenariden devam ettik.çene dağına gelmeden uzaktan tozu dumana katmış bir aslan geliyor zannettim ,yaklaştıkça sivas kangal olduğunu anladım,durdum dizlerim üstüne çöktüm ,başımı eğdim .havlayarak geldi ,durdu ,bağırmaya devam etti ,hafifçe kafamı kaldırdım sadece ayağını gördüm,aslan pençesi gibi idi,orjinal sivas kangal olduğunu anladım.korku hissetmedim,yaklaştı pençesi ile dokundu,ben gene korkmadım,sessiz oldum taş gibi hareketsiz kaldım,hayvan şaşırdı tabi,kafada kask beni uzaylı zannetti:koptum::komik::komik::komik:
derken hiç beklemediğim bi hareket oldu koca dili ile suratımı yalamaya başlayınca o an kafayı gördüm devasa idi,aynen arkadaş olduk ,çoban koşarak geldi, kan ter içinde ağbi dedi ne yaptın köpeğe dedi ,dedim onu sakinleştirdim,
bu hareketi çoğu kimse yapamaz.yalnız kudurmuş köpeğe bisikleti kalkan olarak kullanacaksın 1000 de bir kudurmuş köpeğe raslama durumu var.

@Auron Sanchez

köpekleri gördüğün an ,ağzın ile bir ses çıkar bunu burda kelime ile anlatamam ama bir tekniği var yani,ya da ıslık çal..

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Kudret Kurtcebe Abi bende Davraz'a cikiyordum 3 tane coban kopegi ölümüne kosuyordu dağdan, iki arkadastik, ben yokus assagi basmaya basladim, arkadasta zeki cocuk yokus yukari basiyor :D Agzini bacagimda hissettim abi yani Allah'tan beni kovaladi ücü de arkadasi garanti yakalarlardi yoksa. Bi de koyunlar yol tarafindaydi ondan sinirlendiler muhtemelen de kocaman taslarin ustunden bisikletle atlaya ziplaya kactim o korkuyla, normalde garanti düserdim orda :D

Abi ben islik calamiyorum ya, caliyorum da muhabbet kuşu sesi cikiyor anca, daha da kizdiririm kopegi :koptum::kedicik:

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Auron Sanchez

yanınızda köpeklere vermek için yiyecek taşıyın durun ve bekleyin,bu tip olaylar ile karşılaştım 3-4 den fazla hatta 10 köpek birden atağa geçti ,durdum yiyecekleri atınca hızları kesildi ,yemeğe başladılar, köpekler ile iletişim anca böyle olur. bakın yukardaki etaba kimse girmez ,çünki orada köpek ordusu vardır ,fakat ne hikmet ise bana pek saldırmıyorlar ,nedeni alayını besledim çünki.

Dogan09TR

Üye
Tepki
10
İsim
Doğan Ç
Bisiklet
Kron
@Auron Sanchez Vallaha geçen gün aynı çıkıyom böyle 15 metre önümde 2 tane koyun çıktı bana doğru geliyolar başında insanda yok baktım yanında çoban köpeği kulağı falan dikti tam o baya eğimli yolda nerdeyse yokuşu bitiriyodum o kadar çıktığım yolu geri döndüm baya koymuştu :agla:

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Auron Sanchez

https://i.hizliresim.com/xAbZ6L.jpg

paşaköyün köpek ordusu beni tanır buraya ilk gelişimde hepsi yukardan koparak geldi,yermi yemezmi ,yanımda tavuk şişler vardı, bu ordu sonra kuzu ordusu oldu.......

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Kudret Kurtcebe cok guzeller abi hayvanlari beslemek guzel bir iş:harika: Benimde evde 2 sokakta 16 kedim var çete gibiyiz :koptum::koptum: çoban kopegi olmasa sorun yokta onlar korumaci ondan korkuyorum abi. Yanimda yiyecek tasiyorum da yetismiyor bir türlü cok fazla aç hayvan var, bir sey veremeyince de üzülüyor insan dağda ne yiyor ne iciyor bu yavrular:agla::agla:

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Auron Sanchez

yav mesele geldi dayandı şu insanoğlunun vurdum duymazlığına, sahip çıkamıyoruz köpeklerimize ,onu geçtim çöpten geçinenlerede sahip çıkamadığımız gibi,neyse konu dağılmasın.

Adem Gül

Forum Demirbaşı
Tepki
217
@Kudret Kurtcebe
Kopekler adam ile olmayani iyi ayirt eder. Ben fotografta iki tane adam gibi adam goruyorum. Verdigin her lokma bereketine bereket katsin kardesim. Bu arada uygun fiyata konserve yas mamalar yada daha uyguna kuru mamalarda var. Ben turk uretim temizmama isimli siteden aliyorum. Kendi uretimleri. Sonucta her zaman boyle et ip veremeyebilirsn. Yada gramaji dusuk olur. Diher dediklerimi taşıması daha rahat.

Khayyam

Üye
Tepki
11
@Auron Sanchez Dağdaki, ormandaki, köydeki hayvana üzülmeyin. Doğa ana onlara da kucak açıyor elbet. Ama şehirdeki hayvanları mütemadiyen besleyin, bisiklet olsun olmasın. Sokakta yaşamanın altın kuralıdır köpekleri kendine bağlamak. Hem koruyucunuz olurlar hem de dostunuz.

Bir tavsiye de benden olsun. Yavru köpeklere denk gelirseniz, ne kadar tatlı da olsalar, sevmemeye hatta yanına yaklaşmamaya özen gösterin. Çünkü yakınlarda annesi vardır ve yavru köpekler havlayarak annesini çağırır.

Alfa köpekleri özellikle gözlemleyin ve kendinizi tanıtabiliyorsanız tanıtın. Sizi koklamasına hatta üzerinize işemesine izin verin.

soner kalaycıoğlu

Forum Demirbaşı
Tepki
946
İsim
soner
Başlangıç
1968—69
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Klasik
2.4 milyon dolarlık köpek
http://i.milliyet.com.tr/GazeteHaberIciResim/2016/11/15/fft16_mf7997147.Jpeg
Hava geç aydınlanıyor ve evden karanlıkta çıkan insanlar köpeklerden korkuyor. Çok sayıda benzer haberi görünce, Türkiye’nin en önemli köpek eğitmenlerinden Can Paksoy ile konuştum.
Can Bey, en etkili yöntemin yerden taş alır gibi yapmak olduğunu anlattı.
Her sokak köpeği yere eğilen birinin taş alıp atma tecrübesine sahip olduğu için genellikle kaçmayı tercih edermiş.
Şu ses frekansı yayan aletler bazen işe yarıyormuş ama yüzde 100 güvenli değil diyor Can Paksoy.
En önemlisi de sürü şeklinde dolaşan köpeklerin tek başına dolaşan köpeklere oranla daha saldırgan olduklarınadikkat çekiyor.
Bu arada aklınızda bulunsun, fotoğraftaki gibi bir köpek karşınıza çıkarsa, ona zarar vermeyi aklınızdan bile geçirmeyin.
Tibet Mastifi cinsi bu köpeklerin milyon dolar civarında.
Dünyanın en pahalı köpeği de 2.4 milyon dolara satılan bir Tibet Mastifi..