Köpek saldırısı ve ısırmasından kurtulmak için... Vol.2

sansarkk

Üye
Tepki
19
ben köpek sürüsü yüzünden 3 km dag tırmandım geri indim sehir merkezine + 20 km yol uzadı :D

Scudo

ozzy

Üye
Tepki
59
köpeklerle hep dalga geçtim, hiç ısırılmadım bugüne kadar. bi keresinde 10luk bir çeteyi grubumdan uzaklaştırmak için peşime takmıştım. yol kıyısında uyuşuk uyuşuk durak köpekler bi anda siz geçerken alevleniyorsa tek yapacağı havlamaktır. çoban köpekleri ve güvenlik amacıyla depoların içinde hapsedilen köpekler zarar verebilir.

hakan sancaktar

Daimi Üye
Tepki
170
bu olay tam bir fobi olmuş bisikletçi camiası için ama ben gerçekçi bulmuyorum. defalarca taciz elidim ama paçamı dahi kapanı olmadı. aniden fırlıyorlar ve sizi yiyecekmiş gibi kovalıyorlar ve adrenalin patlaması yaşatıyorlar ama 10 saniye sonra peşinizi bırakyorlar.

bence köpekleri umursamayın ve özellikle gözünüzü yoldan elinizi gidondan ayırmadan pedallamaya devam edin. hatta siz de bağırın, gürültü üstünlüğünü ele alın :)

son olarak trekkingçi arkadaşların dağdaki ayılara karşı kullandıkları etkili bir yöntemi paylaşmak istiyorum: maçlarda yakılan maytap, meşale türü ürünler. bence hiçbir gereği yok ama aklınızda bulunsun, belki içiniz rahat eder.

Kadir Özen

Daimi Üye
Tepki
104
hep merak etimişmdir. genelde biz insanlar 80 kg 170-190 civarı canlılarız ve bisiklet üzerindeyken öyle çok kocaman gözükmüyoruz. şehir dışında giderken böyle 220 boyu olan 130 kg nasıl diyim insan azmanı birisi olsak köpek koşturunca bisikletten inip biz köpeğin üzerine koşsak işe yararmı? yada insan azmanı olmadan bi köpek kovalayınca yada kovalamadan biz bisikleti ona çevirip bağırarak bisikleti üzerine sürersek olumlu sonuç alırmıyız? deneyen varmı?

• Beğen
Tepkiler: mrt yakıcı
Tepki
26
Valla sayın dostum ben 1,90 boyunda 130 kilo agırlıgındayım daha dunkü turumuzda ben ve arkadaslarımı 3lu bi çete(kopek) çevreledi,ne yapacagımız konusunda karasız kaldık kaçsakmı dursak mı?durmaya karar kıldık once cevremızde turladılar sonra gittiler,yani ne kadar iri olursak olalım bişekilde korumakla yükümlü hissettikleri alana yada yavrularına yaklaşılırsa koruma gorevlerini yerine getiriyorlar ustlerine koşmaya gerek kalmıyor onlar var güçleri ile koşuyorlar zaten :) adrenalini baya bi yukseltiyorlar.ve kopekler kendilerinden cussece cok buyuk ornegın 250 kıloluk bı ayıya karsı bile diş gosterebılırler. malatyadan saygılar

umutkahraman

Forum Bağımlısı
Tepki
1.304
Bisiklet
Geotech
benim köpeklerle ilgili çok kötü deneyimlerim vardır.hızlandıkça kovalıyo niyeyse.

Emirhan Kaya

Daimi Üye
Tepki
149
Merhaba arkadaşlar bu konum buraya uygunmu bilmiyorum ama sorunum olan köpeklerden kurtulmak için bi alet varmı ? Arkadaşlarla ufak turlara çıkıyoruz ve akıllı köpek sahipleri köpeklerini serbest bırakıyorlar bazılarını geçmeyi biliyoruz ama diğerleri... Öldüresiye kovalayıp atlamaya çalışıyorlar, bu köpekleri kovmak için önerileriniz nedir? Birgün köpek katili olucam ama kıyamıyorum :)

Emirhan Kaya

Daimi Üye
Tepki
149
@reha genç

yorumun için teşekkür ederim ama işte bu cins köpekler değil onlar kuduzmudur nedir diğerlerinde öyle yapıyorum ama bunlar ayrı.

saygılar

Oğuz Taş

Daimi Üye
Tepki
217
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Av malzemesi satan dükkanlarda köpekleri kovmaya yarayan bir alet var. Köpek olan bir bölgeden geçtiğinizde açıyorsunuz, köpeklerin duyabildiği bir frekans yayıyor etrafa ve köpekler bu sesten rahatsız olup kaçıyorlar. Ama köpek sağırsa geçmiş olsun :)

canelmas

Üye
Tepki
249
İsim
can elmas
Bisiklet
Scott
Av malzemesinde satılan bu alet her yöne mi yayın yapıyor. bu sorun Yıldız parkında var ve ben gece binerken sadece ben ve 20 tane çılgın köpek oluyor. Amerikadan ultrasonik köpek kovan ses yayan alet getirttim ama ektisi ancak köpeğe yönlendirince oluyor yani aynı anda sadece bir köpeğe geçerli. gerçekten köpek sesini kesip dönüp gidiyor. aama aynı anda iki yönden 4-5 köpek gelince hiç şansı yok. Çok büyük dert. durmak sıkıcı, durma git desen arada sapık bir köpek çıkıp ısırabiliyor. ben köpekler piyasaya çıkınca o mekandan uzuyorum

Emirhan Kaya

Daimi Üye
Tepki
149
@Mustafa Ekentok

katılıyorum :) bu dazer ler iyimiş almayı düşünüyorum

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Ben gidon boğazının altına biber gazını ufak bi bantla bantladım. İstesem rahatça çekip alabilirim. Malum iki ayaklı ve dört ayaklı çok köpek var etrafta...

ali alper uyar

Forum Demirbaşı
Tepki
753
dazer 2. çoklu köpek saldırılarında da etkisini gördüm. taş attığımda isabet etmesine rağmen kovalayan hayvanlar dazer den kaçıyorlar..

eray akyol

Forum Demirbaşı
Tepki
160
av malzemeleri satan dükkanlardan bir adet tam otomatik av tüfeği alın ve gelen köpeğin üstünde gerekli uygulamayı yapın dersem hayvansever dostlarımızın forumda beni katledeceğini biliyorum :D böyle bir düşünce sahibi değilim aman üstüme çullanmayın :D genellikle köpeklerin bisikletin tekerlekleriyle ilgili bir sorunu var. yaydığı ses frekansı ya da görüntüsü köpeği kızdırıyor sanırım. köpek havladığı sırada bisikletten inmek belki etkili olmayabilir. eğer başarabiliyorsanız köpek henüz harekete geçmeden bisikletten inin ve yavaşca yanından yürüyerek geçin. hızlanıp kaçınca sinirleri oynuyor iyice üstüne geliyorlar insanın. bağırmak da çok etkili bir yöntem bağırabildiğiniz kadar sert bağırın. umarım bu konuda bir kaza yaşamazsınız. dikkatlı olun ;) bu arada tüfekle filan da işiniz olmasın aman :) sonuçta onlar da birer canlı.sadece biraz renk katmak istedim o kadar.

emre ersoy

Forum Bağımlısı
Tepki
509
İsim
Emre
Durmak malesef sokak köpekleri için etkili olur:rolleyes:Egerki saldıran köpek ev köpeği ise durmayı önermem,olurda zorda kaldınız biber gazı etkili olur.:in:

• Beğen
Tepkiler: Yunus YILMAZ