Konya

MAERKEK

Forum Bağımlısı
Tepki
2.010
İsim
Mehmet Ali ERKEK
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Diğer
@kallone
Yedek parça konusunda tavsiyemdir .

@Gidon_furkan
Varda uzun mesafe için toplanırlar . Çalışan kesim oldukları için genelde haftasonu organizasyon olur .

Scudo

scylla48

Üye
Tepki
0
İsim
murat
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Yol bisikleti

MAERKEK

Forum Bağımlısı
Tepki
2.010
İsim
Mehmet Ali ERKEK
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Diğer
@scylla48
Merhaba

Tepki
1
İsim
furkan
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
arkadaşlar konu açma yetkim olmadığından sanırım konu açamıyorum o yüzden buraya yazdım ama konya da yk bisikletten salcano ng 777 aldım daha 10 gün olmadı ön dişlide bir sıkıntı var küçük dişliden ortancaya geçmiyor veya orta dişliden büyüğe geçmiyor kafasına göre takılıyor ön dişli komple. birde pedallarken vitesten midir yoksa zincirden midir gacır gucur sesler duyuyorum. En kısa zamanda götüreceğim aldığım yere ama Bir arkadaşım boşuna götürme bakmazlar dedi. Bisikleti satarlar fabrika hatası bile olsa ilgilenmezler dedi. Var mı daha önce konyada salcano bayisiyle böyle bir tecrübesi olan ? Ne yapmam lazım ? İlgilenmezlerse ne önerirsiniz ?

brky1905

Cycle to stay alive
Tepki
594
İsim
Berkay A
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Gidon_furkan
Yk bisiklet ilgilenir ,Yusuf abi var sahibi ona söylersen halleder.Ben gittiğimde sorunumu hallediyordu.

• Beğen
Tepkiler: Gidon_furkan

MAERKEK

Forum Bağımlısı
Tepki
2.010
İsim
Mehmet Ali ERKEK
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Diğer
Arkadaşlar bugün başımdan geçen olayı anlatacağım .

Eylül ayına geri gidelim , bisikletimin orta göbeği düz mil , iki tarafta bilyalı yani en basit göbeğe sahip bir bisiklet . Bu göbeği yapmak için aynakolu ve pedalı sökmek şart.
Bunun için çektirme lazım bu yüzden ucuzundan çektirme aldım fakat (halen Eylül ayındayım) işime yaramadı aynakolu sökemedim neyse o gün bir bisikletçiye gittim kızılay tarafında ona aynakolu ve pedalı 5 liraya söktürdüm sonrasında kendim yaptım göbeği .

Bugünde yine aynı göbek sorunu meydana geldi zaten olacağı 2 hafta önceden belliydi .
Bu sefer aynakolu söktürmek için bedestenin içinde dar sokakta bulunan bisikletçiler grubuna gittim . Soldan 3.dükkandaki iş yapmıyorum dedi ama kapısı açık birde 10 dk bekledim . Yandakine sordum ben sökemem dedi ona da tamam . Gelelim canımı sıkan yerlere güven bisiklete sordum çektirmem yok inşaat demiriyle sökerim dedi . Kalsın dedim .

Onun hemen sağındakine sordum :
Girdim güzelce bisiklet yapıyor buyur dedi .
-Abi aynakolu söker misin ?
-Niye sökeceğim dedi ?
-Göbek dağıtmış , bilyelerini değiştirecem.
-Sen nereden bildin göbeğin bozulduğunu , nasıl söktün mü baktın mı sen ne anlan ne bilin de kalkışın bu işlere . Yapmam ben bu işi
-Ağzımı eyerek tamam tamam dedim çıktım .
Ulen ... Kendini beğenmiş .... (Tanıdık varsa iletebilir . Müsait değildi müşteri vardı söyleyemedim.) Bir dinle . Ben önceden nasıl söktüğümü anlatmadan car car öttün . Ben senden daha iyi bisiklet tamiri yaparım len . İstediğimi yap sorgulama yahu .

Bu adama uğramayın hatta siz sakın oraya gitmeyin. Zararlı çıkmayın .

Daha sonra İstanbul caddesinde İlkay bisiklet var . Çırak var bir tane . Aynakol sökülecek dedim o ne dedi ?

Aynakolun daha ne olduğunu bilmeden nasıl tamir yapıyınon sen yahu .

Tamircilik seviyem şöyle
Ben 7 senedir bisiklet sahibiyim ve %99 kendim yaparım bakımını bilmediğim bir çok mevzuyu göbek bakımı , akort yapması , jant örmesini bile youtubedan izledim öğrendim . Yapıyorum birçok aletim var babam sağolsun .

Size tavsiyem yukarıdaki yerlere uğramayın .

• Hahaha
Tepkiler: Triban

MAERKEK

Forum Bağımlısı
Tepki
2.010
İsim
Mehmet Ali ERKEK
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Diğer

yunus42

Üye
Tepki
107
İsim
Yunus
@Gidon_furkan

Merhaba
Orta dişlide, küçük aynakoldan büyüğe geçerken vitesi atınca elinizi hemen çekmeyin vites kolundan az daha itin.
Vites geçinceye kadar elinizle tutun.

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK

spowny

Üye
Tepki
1
İsim
Kaan
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Herkese selam ve saygılarımı sunarım, merhaba.

• Beğen

MAERKEK

Forum Bağımlısı
Tepki
2.010
İsim
Mehmet Ali ERKEK
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Diğer

yusuferkoc

Üye
Tepki
5
İsim
yusuf
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Cyclocross
Selamlar

konyada cyclocross kullanan var mı?

Tepki
12
İsim
Hasan kaya
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Diğer
Merhabalar arkadaşlar.

Bugun itibari ile bisiklet sahibi olmak istemem sebebli aranıza katıldım. Elbette sağlıklı yaşam sebebli tercih etsemde yıllardır hayal ettiğim ama bir türlü alıp kullanamadığım da doğrudur.

Konya da yaşıyorum ve ne yazıkki 30 yaşıma kadar araç üzerinden inmemiş biriyim. Uzunca bir süre kilo problemleri ile boğuşup bir nebze yenmiş ve halen mücadele eden biri olarak bisiklet seçimi hakkında hiçbir bilgiye sahip değilim. En azından bir yıldır spor ve hareketli yaşamımda dolayı şimdilik bisiklet hakettiğimi düşünüyorum.

Lafın özü burada bisiklet seçimi için yardımınıza ihtiyacım var.

1.80 boyum var. Konyada asfalt üstü Günlük 40 km kullanabileceğim ( en azından haftanın bazı günleri) bisiklet almak istiyorum. Fiyat olarak 3500 lira maksimal limitim var.

Yardımcı olursanız sevinirim

MAERKEK

Forum Bağımlısı
Tepki
2.010
İsim
Mehmet Ali ERKEK
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Diğer
@vethekhkaya
Hibrit bisiklet öneririm . 28 inç ince teker . Ön tarafı maşalı olduğundan çukurlarda rahat ettirir . Corelli trivor 4.0 tavsiyemdir . Pompa alyan takımı lamba kask masrafı da ekleyin .

@vethekhkaya hoşgeldiniz demeyi unuttum .

Mosso legarda 1821 serisi de çok güzeldir .

Tepki
12
İsim
Hasan kaya
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Diğer
@MAERKEK çok teşekkür ediyorum. Hoş buldum. Ufaktan araştırma başlasın o zaman. ?

MAERKEK

Forum Bağımlısı
Tepki
2.010
İsim
Mehmet Ali ERKEK
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Diğer
@vethekhkaya kadro boyuna çok dikkat edin . Size yanlış hatırlamıyorsam en aşağı 52 lazım

Tepki
12
İsim
Hasan kaya
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Diğer
@MAERKEK peki aynı kullanım koşullarında bu gazelle nasıl. Aynı km ler yapılabilir mi IMG-20190827-WA0005.jpg

• Beğen
Tepkiler: Burak Afrasyap

MAERKEK

Forum Bağımlısı
Tepki
2.010
İsim
Mehmet Ali ERKEK
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Diğer
@vethekhkaya km konusunda sizin özelliklerinize bakar . Bunların elektrikli versiyonları var . Daha iyi bir seçim olacaktır .

denizt

Üye
Tepki
559
İsim
deniz
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@vethekhkaya fotograftaki bisiklet sanırım göbekten vites ve 40km lik sürüşler için sizi yorabilir. Size tavsiyem standart vites sistemlerini kullanan bir bisiklet almanız ( acera - aluvyo - deore gibi) . Kilo probleminiz devam ediyorsa bisikleti almadan bisikletçi ile konuşmanızda fayda var. bazı bisikletlerde sınır 100kg oluyor. (olur da günlük 40 km yol yapmayı başarırsanız hızlı kilo verirsiniz. Normalde zorlamayın derdim ama zorlamadıkça gelişme olmuyor.)

2. elleri değerlendirmeyi de unutmayın. sahibinden'e güzel ilanlar açılıyor şu aralar.

yerinizde olsam triban 100 alır yetmediği noktada komponentlerini yükseltirdim.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepki
12
İsim
Hasan kaya
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Diğer
@denizt çok teşekkür ederim. Bende dediğinizi yapacak gibiyim. Kiloya gelince sınırdayım ?. Zorlamadan olmuyor aynen.

• Beğen

yusuferkoc

Üye
Tepki
5
İsim
yusuf
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Carraro