Konya

MAERKEK

Forum Bağımlısı
Başlık
15
Tepki
826
İsim
Mehmet Ali ERKEK
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Özceylan bisikleti tavsiye etmem, ucuz ürün bulduysanız internet sitesinden alın, yüz yüze muhattap dahi olmayın. Tamir vs işleri için Aybike veya Şampiyon Murat'tan başkasına baktırmayın derim.
Yedek parça konusunda tavsiyemdir .

Arkadaşlar bugün yk bisikletten ng 777 aldım. Varsa konyada bi wp grubu görüşelim
Varda uzun mesafe için toplanırlar . Çalışan kesim oldukları için genelde haftasonu organizasyon olur .

scylla48

Üye
Başlık
0
Tepki
0
İsim
murat
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Başlık
0
Tepki
1
İsim
furkan
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
arkadaşlar konu açma yetkim olmadığından sanırım konu açamıyorum o yüzden buraya yazdım ama konya da yk bisikletten salcano ng 777 aldım daha 10 gün olmadı ön dişlide bir sıkıntı var küçük dişliden ortancaya geçmiyor veya orta dişliden büyüğe geçmiyor kafasına göre takılıyor ön dişli komple. birde pedallarken vitesten midir yoksa zincirden midir gacır gucur sesler duyuyorum. En kısa zamanda götüreceğim aldığım yere ama Bir arkadaşım boşuna götürme bakmazlar dedi. Bisikleti satarlar fabrika hatası bile olsa ilgilenmezler dedi. Var mı daha önce konyada salcano bayisiyle böyle bir tecrübesi olan ? Ne yapmam lazım ? İlgilenmezlerse ne önerirsiniz ?

brky1905

Cycle to stay alive !
Başlık
7
Tepki
534
İsim
Berkay A
Bisiklet
Sedona
arkadaşlar konu açma yetkim olmadığından sanırım konu açamıyorum o yüzden buraya yazdım ama konya da yk bisikletten salcano ng 777 aldım daha 10 gün olmadı ön dişlide bir sıkıntı var küçük dişliden ortancaya geçmiyor veya orta dişliden büyüğe geçmiyor kafasına göre takılıyor ön dişli komple. birde pedallarken vitesten midir yoksa zincirden midir gacır gucur sesler duyuyorum. En kısa zamanda götüreceğim aldığım yere ama Bir arkadaşım boşuna götürme bakmazlar dedi. Bisikleti satarlar fabrika hatası bile olsa ilgilenmezler dedi. Var mı daha önce konyada salcano bayisiyle böyle bir tecrübesi olan ? Ne yapmam lazım ? İlgilenmezlerse ne önerirsiniz ?
Yk bisiklet ilgilenir ,Yusuf abi var sahibi ona söylersen halleder.Ben gittiğimde sorunumu hallediyordu.

• Beğen
Tepkiler: Gidon_furkan

MAERKEK

Forum Bağımlısı
Başlık
15
Tepki
826
İsim
Mehmet Ali ERKEK
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Arkadaşlar bugün başımdan geçen olayı anlatacağım .

Eylül ayına geri gidelim , bisikletimin orta göbeği düz mil , iki tarafta bilyalı yani en basit göbeğe sahip bir bisiklet . Bu göbeği yapmak için aynakolu ve pedalı sökmek şart.
Bunun için çektirme lazım bu yüzden ucuzundan çektirme aldım fakat (halen Eylül ayındayım) işime yaramadı aynakolu sökemedim neyse o gün bir bisikletçiye gittim kızılay tarafında ona aynakolu ve pedalı 5 liraya söktürdüm sonrasında kendim yaptım göbeği .

Bugünde yine aynı göbek sorunu meydana geldi zaten olacağı 2 hafta önceden belliydi .
Bu sefer aynakolu söktürmek için bedestenin içinde dar sokakta bulunan bisikletçiler grubuna gittim . Soldan 3.dükkandaki iş yapmıyorum dedi ama kapısı açık birde 10 dk bekledim . Yandakine sordum ben sökemem dedi ona da tamam . Gelelim canımı sıkan yerlere güven bisiklete sordum çektirmem yok inşaat demiriyle sökerim dedi . Kalsın dedim .

Onun hemen sağındakine sordum :
Girdim güzelce bisiklet yapıyor buyur dedi .
-Abi aynakolu söker misin ?
-Niye sökeceğim dedi ?
-Göbek dağıtmış , bilyelerini değiştirecem.
-Sen nereden bildin göbeğin bozulduğunu , nasıl söktün mü baktın mı sen ne anlan ne bilin de kalkışın bu işlere . Yapmam ben bu işi
-Ağzımı eyerek tamam tamam dedim çıktım .
Ulen ... Kendini beğenmiş .... (Tanıdık varsa iletebilir . Müsait değildi müşteri vardı söyleyemedim.) Bir dinle . Ben önceden nasıl söktüğümü anlatmadan car car öttün . Ben senden daha iyi bisiklet tamiri yaparım len . İstediğimi yap sorgulama yahu .

Bu adama uğramayın hatta siz sakın oraya gitmeyin. Zararlı çıkmayın .

Daha sonra İstanbul caddesinde İlkay bisiklet var . Çırak var bir tane . Aynakol sökülecek dedim o ne dedi ?

Aynakolun daha ne olduğunu bilmeden nasıl tamir yapıyınon sen yahu .

Tamircilik seviyem şöyle
Ben 7 senedir bisiklet sahibiyim ve %99 kendim yaparım bakımını bilmediğim bir çok mevzuyu göbek bakımı , akort yapması , jant örmesini bile youtubedan izledim öğrendim . Yapıyorum birçok aletim var babam sağolsun .

Size tavsiyem yukarıdaki yerlere uğramayın .

• Hahaha
Tepkiler: Triban

MAERKEK

Forum Bağımlısı
Başlık
15
Tepki
826
İsim
Mehmet Ali ERKEK
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti

yunus42

Üye
Başlık
0
Tepki
38
İsim
Yunus
Merhaba
Orta dişlide, küçük aynakoldan büyüğe geçerken vitesi atınca elinizi hemen çekmeyin vites kolundan az daha itin.
Vites geçinceye kadar elinizle tutun.

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK
Yukarı Alt