kontra????? yardım!!!!

Sarper Tuncer

Forum Demirbaşı
Tepki
391
İsim
Sarper
Bisiklet
Mosso
Fixed gear bike toplamaya karar verdim ama bilgim biraz kısıtlı şimdilik araştra araştıra yapıyorum. Acaba arka janta göbek olarak kontra göbek alsam uygun olur mu? Single speed'de arka göbek nasıl bişey oluyor?

Scudo

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.204
Bisiklet
Specialized
Kontra olursa fixed olmaz... Önce şunu okumanızı tavsiye ederim:

(link)

Uğur Recep AKGÜL

Forum Bağımlısı
Tepki
568
(link)

(link)

ücretsiz kargo olarak belli baslı parcalara burdan ulasabilirsin.

kontra daha eski ve fixede göre farklı bi sistem. Kontrada pedalı geri aniden geri cevirirsen dişli sıkışıp kitlenir fakat pedal cevirirken cevirmeyi bırakırsan normal bisikletteki gibi dişli boşa döner ve akışır. fixed de ise arka dişli göbek ile birleşik olarak calısır bu yüzden pedal cevirirsen döner cevirmeyi bırakırsan boşa dönmez ayaklarını dönmeye zorlar falan gibi.

Sarper Tuncer

Forum Demirbaşı
Tepki
391
İsim
Sarper
Bisiklet
Mosso
ilginiz için teşekkür ederim.

okuyorum hemen sağolun yardım için.

Abdullah.R

Forum Demirbaşı
Tepki
958
İsim
Abdullah Ramazanoğlu
Başlangıç
1973—74
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Hocam fixed gear ile gerçekten "fixie" mi demek istiyorsunuz, yoksa vitessiz (single speed) bisiklet mi? Fixie'ler, bisiklet virtüözlerinin kullandığı çok spesifik ve özel merak bisikletleri. Sizin bisiklet tecrübeniz sanki biraz yeniymiş gibi geldi bana. Eğer gerçekten fixie toplayacaksanız, kısa müddet sonra satışa çıkarmanız muhtemeldir. Benden uyarması. :)

Kaça toplarsınız bilmiyorum ama hazır fixie alırsanız hem daha ucuza gelebilir, hem de ikinci elde daha kolay satabilirsiniz. Çünkü bisikletin standart bir fiyatı olur, ikinci el satarken spekülatif (aşırı düşük) fiyatlardan sizi bir nebze korur.

(link)
(link)

Sarper Tuncer

Forum Demirbaşı
Tepki
391
İsim
Sarper
Bisiklet
Mosso
deneyimim düşük kendi çabamla kötü de olsa bir fixed toplamak istiyorum elimdeki eski bir kadroyla ama satma niyetinde değilim. hoşuma giden bir tür herkes bir denenmeli yazıyor bende hem kendi emeğim olsun hemde evdeki eski bisikleti değiştireyim diye giriştim bu işe. benim harcamayı düşündüğüm fiyat 300 lira civaında olacak. fixie de deniyormuş ama ben ilk gördüğümde youtubede ismi fixed gear bike idi oyüzden fixed yazdım yanlışım varsa artık fixie yazarım.

D.Mustafa

Forum Bağımlısı
Tepki
754
İstersen önce single yap biraz öyle bi kullan sonra fixie ye çevirirsin.Ki single yapmak daha kolay gibi duruyor.

Sarper Tuncer

Forum Demirbaşı
Tepki
391
İsim
Sarper
Bisiklet
Mosso
aradaki fark pedalı çevirmen gerek ve çevirmesende sıkıntı olmazdan ibaret değil midir?

Murat Yavuz

Daimi Üye
Tepki
92
Bisiklet
Colnago
@sarper tuncer

Arada öyle bir uçurum var ki, kelimelerle anlatmak imkansızdır. Fixed gear bisiklet bu işin son noktasıdır hocam.

Sarper Tuncer

Forum Demirbaşı
Tepki
391
İsim
Sarper
Bisiklet
Mosso
fixed koydum kafama olmasa da denemek istiyorum deneyim olur diye düşünüyorum ustadım.

D.Mustafa

Forum Bağımlısı
Tepki
754
Hocam o zaman başarılar :). Bitince projeyi bizlerle paylaşın hem görmüş oluruz hem de sizden sonrakilere örnek teşgil eder.