Koleksiyonun yeni parçası!

Doğukan Aksu

instagram/no85atelier
Tepki
4.143
Bisiklet
Diğer
Herkese selamlar, yaklaşık 1 ay'ı geçkin zaman önce Amerika Texas eyaletinde satışa çıkarılan ve açık arttırma ile sahip olduğum yeni kadro setim ile sizlerleyim. Kadro set'e aslında klasikleri takip edenler Türkiye de ki diğer modelleri ile de aşina diyebilirim. Bilinen üç modeli ile toplamda bu Prologo dışında 5 adet daha mevcut olup ikisinin henüz kimde olduğu bilinmemekte. Kimi 700x700 teker ebadı ile kullanılmakta olsa da orjinali 700x571c ölçülerinde çelik, klasik birer tt örneklerinden olduğu gibi Low-pro, Lo-pro bisikletlerinde ana yapıtaşlarından bir tanesi de bu Prologolardır!

Kısacası bu bebeği çok istedim, çok çabaladım ve her ne kadar 2. el bir otomobil fiyatını gerek yurtdışı masrafları, gerekse de ekstra gümrük masrafları ile yakalasa da sonuç buna kesinlikle değdi diyebilirim.

http://i62.photobucket.com/albums/h99/graf_i/prologovsalan_zps4eb1413e.jpg

Kadronun teknik künyesi ise şu şekilde;

Frame & Fork: 1988 Pinarello Prologo/Treviso TT, built hand made
Frame Tubes: Columbus SLX
Seat Tube: c-c 520mm 0.6/0.9mm butted + helical reinforcements
Down Tube: 0.9/0.6/0.9mm double butted + helical reinforcements
Top Tube: 0.9/0.6/0.9mm double butted
Fork Blades: 0.9mm
Chain Stays: 0.8mm butted / lenghtwise reinforcements
Seat Stays: 0.7mm
Steerer: 2.3/1.55mm butted + helical reinforcements
Head Tube: 1mm

Frame Weight: 1770gr
Frame Wheel Size: Rear 700c / Front 571c

Projenin devamı ve ilerleşiyi için konuyu bu başlık altından takip edebilirsiniz.
Herkese iyi seyirler.

Scudo

Doğukan Aksu

instagram/no85atelier
Tepki
4.143
Bisiklet
Diğer
Olması gereken en iyi parçalar için kendimi ve bütçemi zorlayacak olsam da, ona hakettiği değeri verecek ve dahası ülkemizde de eşsiz klasiklere bir yenisini daha eklemek adına elimden geleni yapacağım. Özellikle klasik bisikletlere ilgisi olanların önemle takip etmesini tavsiye ederim.

ßarış Yavaş

Forum Demirbaşı
Tepki
116
Bisiklet
Salcano
Hocam bu kadronun aynısının kırmızısı vardı sahibinden de toplanmış halde şimdi yok sanırım.

Doğukan Aksu

instagram/no85atelier
Tepki
4.143
Bisiklet
Diğer
@ßarış Yavaş

O kadro Ahmet Çınar'a ait olan sanırım onu kastediyorsunuz. Zamanında Türkiye milli takımına ait olan 5 Prologo'dan birisiydi o evet!

B

BF Okuru

Misafir
Evet klasik bisikletleri çok seven ve bu uğurda kendi halinde uğraşan biri olarak diyorum'ki hayırlı olsun çok güzel takipdeyim.

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
Özel olarak klasik kadrolarla ilgilenmeye gerek yok.
Bu macerayı bütün bisiklet severler takip etmeli.

İyiye, güzele, kaliteye ulaşmak için bu derece ısrarlı davranmak
günümüzde pek bulunur bir meziyet değil.

Tebrikler, hayırlı olsun.

ßarış Yavaş

Forum Demirbaşı
Tepki
116
Bisiklet
Salcano
@Dogukanaksu

Evet sanırım oydu şuanda ilanı göremiyorum fakat kadronun şekli çok dikkatimi çekmişti, sizin elinizdeki kadronun da çok güzel olacağını ümit ediyorum. İyi çalışmalar dilerim umarım gerekli parçaları bulursunuz.

Doğukan Aksu

instagram/no85atelier
Tepki
4.143
Bisiklet
Diğer
@Soner Sarihan

Motive edici güzel yorumunuza öncelikli olarak teşekkür ediyorum. Mükemmelliyetçi yapım gereği gönül verdiğim bu alanda elimden geldiğince ve kendimi bir hayli zorlarcasına bu koleksiyonla uğraşmaya çaba gösteriyorum. Koleksiyon diyorum çünkü elimde gerçekten dönemin en nadir parçalarından olmak üzere bunlarla beraber gerçekten klasik değerler taşıyan ikonik bisikletleri de toplamaya devam ediyorum. En ufak detay, kadronun her cm'si büyük bir keyifle, aşkla elimden geçiyor, yeri geliyor kimi parçalar üzerinde özel karbonit zımparalar ile sabalıyorum, ta ki sonuç beni tatmin oluncaya dek!
Yani çok uzatmak, kafaları kurcalamak değil amacım ama şunu bilin ki gerçek klasikler topluyor, elde edilebilir bisikletlerden öte elde edilmesi zor bisikletler peşinden gidiyorum. Ve şu da var herkes çok şaşırır ama ben bu bisikletleri kesinlikle kullanmıyor ve direkt güneş ışığına maruz kalmayacak şekilde duvara asıyor ve koruyorum!

"Pinarello Prologo" öncesi de "Bottecchia" bir bisikletim var ve şuan onun içinde bir konu açıp kirlilik yaratmak istemedim bittiği zaman hazır hali ile fotograflayacak ve paylaşacağım. Şuan her detay, her ayrıntı örnekte vermek gerekirse göbek bilyalarına kadar ince zımpara ve temizlikten geçen 4 haftalık bir temizlik sürecine alındı, bittiği zaman kar kışa kalırsa iç mekan çekimi yapmak durumunda kalacağım ama güzel bir kar manzarasına da denk gelirsem süprizde yapmış olabilirim.

Şimdiden güzel yorumlarıyla destek veren siz dostlarıma teşekkür ederim.

İyi forumlar.

Ahmet.Çetinkaya

Aktif Üye
Tepki
118
Bisiklet
Cannondale
Konularınızı ve yaptığınız restorasyon çalışmalarınızı zevkle ve hayranlıkla takip edenlerdenim. Binicilerin sahip oldukları bisikletlere bir kez daha aşık olmasında, onlara daha da bağlanmasında katkınız yadırganamaz.
12 yıl aradan sonra tekrar bisiklet sevdası başladı bu konuları okuyunca ve bir mtb sahibi oldum. Önceki bisikletimde her tamiratı vs kendim yapardım ve herkesin kendisinin yapması kanaatindeyim, bu işin o zaman zevki çıkıyor onu anladım . :) Teknolojinin gelişmesiyle kalite ve dolayısıyla fiyatlar da arttı ancak inanın harcadığım meblağlar için zerre kadar pişmanlık duymuyorum ve severek alıyorum. Bunda sizin suçunuz çok büyük :) Sayenizde, zaten yıllanmış herşeye olan tutkum bisiklet içinde büyümeye başladı. Şu an klasik yol bisikleti arayışı içerisindeyim. İşi gücü bıraktım kaç gündür sabahlara kadar kadro yada full set arıyorum. Bir kaç gün içinde mesajlarımla sizi olabildiğince rahatsız etmeye başlayacağım haberiniz olsun şimdiden. Çalışmalarınız hiç bitmesin...

Tepki
43
Doğukan ;
Okumaya başlayınca tamam super bir hikaye ve proje dedim ama gerisi....
Umarım hersey yolundadır ,...
Görüşmek dileğiyle...

Doğukan Aksu

instagram/no85atelier
Tepki
4.143
Bisiklet
Diğer
@Okan.Yıldırım

Selam,
Güzel proje, güzel uğraş her şey güzel, her şey istediğim gibi fakat beklentilerim de yüksek olunca parça tedariği olsun, bunların temin edilmesi olsun beni ekonomik olarak sıkıntıya sokabilmekte. Netice de elimde çok fazla klasik parça ve bisiklet koleksiyon anlamında Türkiye dışından bağlantılı olarak değişkenlik gösteren bir sirkülasyon halinde. İş böyle olunca da ne zaman ne çıkacağı belli olmuyor, o açık arttırma, bu açık arttırma derken kese açıldıkça açılıyor, ayrılan bütçe, evde ki hesap bambaşka oluveriyor. Halbuki karakter olarak tez canlı ve aceleci birisi olmama karşılık bu düzeni tutturamıyor klasik aşkıma, tutkuma yenik düşüyorum. Yani bu tutku "rare to rare" kısmına yöneldikçe daha da altından kalkılamaz olabiliyor. Ama şu kadarını söyleyeyim, en geç 1 ay'a bir adet tamamladığım bir klasiği ve hemen ardından bahara doğru da tam da bu rare to rare' a örnek olabilecek bir projele ile devam edeceğim. Prologo ise acele etmiyor, çok sık dokuyorum o sebeple bir hayli uzun süre üzerinde duracağım 2 ya da 3 senelik bitmek tükenmeyen bir proje şeklinde de sarkabilir diye tahmin ediyorum. Çünkü kafamda bir Prologo'dan ziyade çok iyi bir Prologo tamamlamak var ve bu yüzden de başta sizleri sonra da kendimi biraz bekleteceğim gibi. ;)

• Beğen
Tepkiler: tansu berkay

Doğukan Aksu

instagram/no85atelier
Tepki
4.143
Bisiklet
Diğer

Grup set işini de çözdüm, 2 haftaya tahminimce elimde oldukları takdirde kaldığı yerden Prologo sizlerle olmaya devam ediyor olacak. Bu arada maşa artık jilet gibi nikelajlandı, yakında onu da paylaşacağım;)

(link)

Doğukan Aksu

instagram/no85atelier
Tepki
4.143
Bisiklet
Diğer

Klasik konusunda artık gözlerde ki pası tamamen kaldırmanın vakti çoktan geldi de geçiyordu. Hazır grup setin de siparişini vermişken son halinden bir kare ile sizi de biraz koltuklarınızda heyecanlandırıyorumdur diye düşünüyorum.
Devamı için beni her türlü sosyal ortamdan takip edebilirsiniz.

http://i62.photobucket.com/albums/h99/graf_i/DA3_7822_zps9af70b48.jpg

(link)

(link)