Km sayacı

Kazım kuru55

Aktif Üye
Tepki
55
İsim
Kazım
Bisiklet
Carraro
CYCPLUS sensörleri ben de kullanıyorum. Kadans sensörü arada bir kopup geri bağlanıyor. Bazen günlerce hiç kopmuyor, bazen günde 5-6 kere kopup geri bağlanıyor. Hız sensöründe sorun yok.
Aynı sorun bendede var.Xoss uygulamasında Kadans sensörü bağlı görünüyor ama cihazın ana ekranda bağlanıp kopuyor.Ön göbeğe taksak durum değişir mi acaba 🙋

Scudo

Kazım kuru55

Aktif Üye
Tepki
55
İsim
Kazım
Bisiklet
Carraro

Myali

Forum Bağımlısı
Tepki
1.554
İsim
Sef
Başlangıç
2003—04
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Tepki
8
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
tavsiye isteğimi daha uygun bi bölüme taşıdım..

Merhaba arkadaşlar, bisiklet sürüşlerimde veri takibi için yol bilgisayarı ya da saat almak istiyorum. Anlık/ortalama hız, kalp atış hızı, toplam sürülen mesafeyi görmek isterim; gördüğüm kadarıyla haritalı seçenekler var ama fiyat farkı çok yüksek (harita ne kadar gereklidir onu da pek bilmiyorum). Günlük hayatta dijital saat kullanmıyorum, o yüzden tercihim yol bilgisayarı ve sensörlerle bu ihtiyacımı karşılamak. Çok yoğun bir kullanıcı da değilim, o yüzden orta seviye bir çözüm şimdilik yeterli olur diye düşünüyorum. Bütçe için çok düşünmedim, gördüğüm kadarıyla 10K gibi bir bütçe ile yol bilgisayarlı çözümler üretilebiliyor. Tavsiyelerinizi dinlemek isterim, şimdiden teşekkürler.

Son düzenleme:

Awacs7n

Forum Bağımlısı
Tepki
780
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
tavsiye isteğimi daha uygun bi bölüme taşıdım..
Bahsettiğiniz ihtiyaçlar için 10 k gerçekten gereksiz bir harcama olur diye düşünüyorum.

Harita ile işiniz yoksa çok daha ucuza çin menşeli modeller var ki sağlamlık ve işlev olarak garmin ya da wahoo dan çok eksikleri yok. Üstelik çok daha ucuzlar.

Buradaki asıl nokta tırmanış uygulamasına ihtiyacınız var mı?

Renkli ekran vb şeyleri umursamayıp uygun fiyatlı gitmek isterseniz;

igs520
- yazıları biraz hesap makinesi tarzı olsa da kullanımı çok kolay ve rota takip edebiliyor. antrenman desteği gibi şeyler de var fakat biraz kaba, yine de uygun fiyatıyla iyi bir cihaz. bende vardı, daha dün sattım. bsc200 için sattım, yoksa iyiydi.

bsc200
- igs520 nin biraz daha küçük ve yazı tipi düzeltilmiş modeli gibi, yine rota takibi vs birkaç özellik var ve bildiğim kadarıyla gün batımı gibi bilgileri de gösterebiliyor.

orta seviyeye geçiş yapmak isterseniz;

bsc300
- renkli ekranlı ve içerisinde harita olup olmadığını tam olarak bilmediğim bir cihaz, yolları harita biçiminde gösterde de telefondan bağımsız bir rota seçeneği yok diye biliyorum. ucuz değil, o fiyatı vermem. özellikle de tırmanış uygulaması yokken.

igs630
- güncelleme ile tırmanış uygulaması geldi, bayağı da dolu bir cihaz fakat yine de tam donanımlı bir haritası yok diye biliyorum. O fiyatı vermişken biraz daha koyar garmin edinirim.

garmin edge explore
- herhangi bir performans sürücüsüne hitap etmiyor, pili çok kötü ve artık eski bir cihaz. Bende bir tane kronik sorunlusu var, tavsiye etmem.

garmin edge 530
- uygun fiyata bulabilirseniz iyi bir seçenek, içerisindeki tırmanış uygulaması oldukça iyi. ciddi anlamda satmış bir ürün, tek sorun dokunmatik ekranın olmaması.

garmin edge 830
- uygun fiyata tercih edilebilir, standart fiyatıyla tercih etmem diye düşünüyorum. dokunmatik ve bir tık daha özellikli harita var diyebilirim, aslında haritadaki durum özellikten çok dokunmatik ekran işlevleri.

edge explore 2
- kullanmadım, bilmiyorum fakat güncel ürünlerden en ucuzu diye biliyorum. İçerisinde tırmanış uygulaması da var, edge explore den kazık yesem de explore 2 iyi bir cihaza benziyor.

diğer cihazlar ile ilgili pek deneyimim yok, wahoo gibi modelleri deneyen arkadaşlar da bilgi verirlerse sevinirim.

Tepki
8
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
Detaylı tavsiyeleriniz için çok teşekkürler. Ürünleri inceleyip takıldığım bir konu olursa yine yazarım buraya.

Bahsettiğiniz ihtiyaçlar için 10 k gerçekten gereksiz bir harcama olur diye düşünüyorum.

Harita ile işiniz yoksa çok daha ucuza çin menşeli modeller var ki sağlamlık ve işlev olarak garmin ya da wahoo dan çok eksikleri yok. Üstelik çok daha ucuzlar.

Buradaki asıl nokta tırmanış uygulamasına ihtiyacınız var mı?

Renkli ekran vb şeyleri umursamayıp uygun fiyatlı gitmek isterseniz;

igs520
- yazıları biraz hesap makinesi tarzı olsa da kullanımı çok kolay ve rota takip edebiliyor. antrenman desteği gibi şeyler de var fakat biraz kaba, yine de uygun fiyatıyla iyi bir cihaz. bende vardı, daha dün sattım. bsc200 için sattım, yoksa iyiydi.

bsc200
- igs520 nin biraz daha küçük ve yazı tipi düzeltilmiş modeli gibi, yine rota takibi vs birkaç özellik var ve bildiğim kadarıyla gün batımı gibi bilgileri de gösterebiliyor.

orta seviyeye geçiş yapmak isterseniz;

bsc300
- renkli ekranlı ve içerisinde harita olup olmadığını tam olarak bilmediğim bir cihaz, yolları harita biçiminde gösterde de telefondan bağımsız bir rota seçeneği yok diye biliyorum. ucuz değil, o fiyatı vermem. özellikle de tırmanış uygulaması yokken.

igs630
- güncelleme ile tırmanış uygulaması geldi, bayağı da dolu bir cihaz fakat yine de tam donanımlı bir haritası yok diye biliyorum. O fiyatı vermişken biraz daha koyar garmin edinirim.

garmin edge explore
- herhangi bir performans sürücüsüne hitap etmiyor, pili çok kötü ve artık eski bir cihaz. Bende bir tane kronik sorunlusu var, tavsiye etmem.

garmin edge 530
- uygun fiyata bulabilirseniz iyi bir seçenek, içerisindeki tırmanış uygulaması oldukça iyi. ciddi anlamda satmış bir ürün, tek sorun dokunmatik ekranın olmaması.

garmin edge 830
- uygun fiyata tercih edilebilir, standart fiyatıyla tercih etmem diye düşünüyorum. dokunmatik ve bir tık daha özellikli harita var diyebilirim, aslında haritadaki durum özellikten çok dokunmatik ekran işlevleri.

edge explore 2
- kullanmadım, bilmiyorum fakat güncel ürünlerden en ucuzu diye biliyorum. İçerisinde tırmanış uygulaması da var, edge explore den kazık yesem de explore 2 iyi bir cihaza benziyor.

diğer cihazlar ile ilgili pek deneyimim yok, wahoo gibi modelleri deneyen arkadaşlar da bilgi verirlerse sevinirim.

Mazm

Daimi Üye
Tepki
388
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Detaylı tavsiyeleriniz için çok teşekkürler. Ürünleri inceleyip takıldığım bir konu olursa yine yazarım buraya.
Hocam bu başlığa da bir bakın isterseniz. Alternatif olarak fikir verebilir

(link)

• Beğen
Tepkiler: tolgayuksel