Km Sayacı Tavsiye

Tepki
11
İsim
Kadir
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Günaydın herkese,
Konuyu hortlatıyorum ama kullanmakta olduğum Giant Continium Sync cihazı ant+, bluetooth, kadans sensörlü ve nabız bantlarını destekliyor. Ama ortalama kadansı vermiyor maalesef, böyle olunca nabız bandı kullanırsam aynı olacağını düşünüyorum. Ayrıca kullandığım telefon ile eşleştiremiyorum, maalesef Giant adroid ile anlaşmasını sona erdirmiş diye söylediler. İphone'a çabuk bağlandığını belirtmek isterim. Wiggle'da indirime girmiş olan bu cihazı (link) almak gereksiz bir harcama mı olur?
Bu cihazı 2 gün önce sipariş ettim. Cihaz ile ilgili Türkçe herhangi bir incelemeye rastlayamadım.Yurtdışı kullanıcı yorumlarını baz aldım.

İgsport, Bryton ve lezyne arasında gidip geldim. İgsport ve Bryton kullanıcıları,genelde memnun olmasına rağmen sürüş deneyimleri arttıkca "strava livesegment" gibi özelliklerinden dolayı garmin serilerine geçiş yapıyorlar.

Yurtdışı kullanıcı yorumları, fiyat avantajı ve ileride ihtiyacım olması muhtemel livesegment özelliğinden dolayı riske girip cihazı sipariş ettim.Pişman olacağımız sanmıyorum lezyne markası kaliteli ürünler üreten bir firma.

ayrıca aliexpres üzerinden MAGENE nabız monitörü ve cadans sensörü siparişi de geçtim.Bu arada ant+ destekliyor cihaz.

Scudo

Hami Bulut

Forum Bağımlısı
Tepki
1.575
İsim
Hami Bulut
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@undefinable Cevabınız için teşekkür ederim. Ben alırsam giantın sensörleri ile birlikte kullanmayı düşünüyorum uyumsuzluk olma ihtimali var mıdır sizce? Nabız sensörünü de indirimle almayı düşünüyorum.

Tepki
11
İsim
Kadir
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@undefinable Cevabınız için teşekkür ederim. Ben alırsam giantın sensörleri ile birlikte kullanmayı düşünüyorum uyumsuzluk olma ihtimali var mıdır sizce? Nabız sensörünü de indirimle almayı düşünüyorum.
ant+ ve bluetooth teknolojilerini desteklediği sürece sıkıntı olacağını sanmıyorum. Cihaz geldiğinde sitede olmadığından bir inceleme yapıp paylaşmaya çalışacağım.

Bu arada cihazın türkçe özellikleri şu linkte mevcut.
(link)

Adil ÜNALDI

Antagonist
Tepki
9.568
İsim
José
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
ant+ ve bluetooth teknolojilerini desteklediği sürece sıkıntı olacağını sanmıyorum. Cihaz geldiğinde sitede olmadığından bir inceleme yapıp paylaşmaya çalışacağım.

Bu arada cihazın türkçe özellikleri şu linkte mevcut.
(link)
wiggle 77 dolar orbea-com-tr 320 euro. Neden bu kadar fiyat farkı var acaba?

• Beğen
Tepkiler: Hami Bulut
Tepki
11
İsim
Kadir
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
wiggle 77 dolar orbea-com-tr 320 euro. Neden bu kadar fiyat farkı var acaba?
Farkı ben de anlamadım.Ben sadece Türkçe olarak özelliklerini inceleme için kullandım

orbea da kalp,hız ve kadans sensörleri paket içeriğine dahil.Wiggle de sadece cihaz var.

Ama yine de o kadar fark olmaması lazım

• Beğen

trainspotting35

Forum Bağımlısı
Tepki
23.371
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
(link)
(link)

O kadar fark olması çok normal bence.

• Beğen
Tepkiler: Gökay Akçay

Hami Bulut

Forum Bağımlısı
Tepki
1.575
İsim
Hami Bulut
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@trainspotting35 Haha. Hem fiyatı pahalı hem de özellikleri diğerine göre eski.

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.203
Bisiklet
Specialized
@Hami Bulut Lezyne'in GPS'li km sayaçları çok karmaşık. Birbirine çok benzeyen bir sürü ürün var; kimisi çok küçük, kiminde ANT+ desteği yok, kiminin ekranı renkli. Bütün sensörleriniz Bluetooth'lu değilse ANT+ destekleyenden almanız gerek. Ayrıca küçük olanın ekranı aynı anda en fazla 3-4 veri göstermeye yetecek boyda. Ekranda birkaç türlü kadans verisi, nabız, hız, vs olsun istiyorsanız en küçüğünü almanızı tavsiye etmem; cihaz hepsini aynı anda gösteriyor olabilir ama sizin gözünüz muhtemelen hiç birini göremez.

Hami Bulut

Forum Bağımlısı
Tepki
1.575
İsim
Hami Bulut
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Murat B. Anladım cevabınız için teşekkür ederim. (link) Linkte'ki ürün işimi görecektir o zaman. O an için olmasa bile sonrasına görmek yetecektir diye düşünüyorum. Şuan ki kullandığım cihaz'da eksik bulduğum nokta hem telefonuma bağlayamıyorum hem de ortalama değeri alamıyor oluşum.

• Beğen
Tepkiler: Murat B.

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.203
Bisiklet
Specialized
Düşündüğünüz ürünün DCRainmaker'da incelemesi mevcut:
(link)

Serinin en kullanılabilir ürünü bu sanırım. Ancak Lezyne'in pazarlama bölümü bunu yeterli bulmayıp; ANT+ desteklemeyeni, küçüğü, kola takılanı, renklisi ve bunların kombinasyonları şeklinde toplam 7 model çıkartmış.

Hami Bulut

Forum Bağımlısı
Tepki
1.575
İsim
Hami Bulut
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Murat B. Şimdi çeviri ile okuyunca biraz daha iyi oldu, paylaştığınız link için teşekkür ederim. Cihaz incelemeye göre 2016 yılından biraz eski ama yeni modeli ile arasında %50 fiyat farkı var. Sanırım alabilirim.

Adil ÜNALDI

Antagonist
Tepki
9.568
İsim
José
Başlangıç
1991—92
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Murat B. Şimdi çeviri ile okuyunca biraz daha iyi oldu, paylaştığınız link için teşekkür ederim. Cihaz incelemeye göre 2016 yılından biraz eski ama yeni modeli ile arasında %50 fiyat farkı var. Sanırım alabilirim.
İşini görüp görmemesi önemli ben garmin 580 bakıyordum. Sonra inceledim 530 ile arasında tek fark dokunmatik ekran, onun dışında ne varsa aynı. İyi incelemek lazım.

• Beğen

Fırat İler

Forum Demirbaşı
Tepki
663
İsim
-
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Bigpatron wiggle da ant+ ozelligini yazmamis. Yorumlarda bir kisi bu soruyucsormus. Wiggleci arkadas evet var bilgi guncellenecek demis. Sonra review larda bir kisi ant+ sensorleri baglayamadim demis. Kafam karisinca kendi sitesine baktim. Ayni urun degil ama (link) macro easy gps e baktigimda sadece bluetooth smart ozelligini goruyorum. Bu nedenle yazmistim.

Sizin kaynaginiz saglam mi?

Hami Bulut

Forum Bağımlısı
Tepki
1.575
İsim
Hami Bulut
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bende az önce wiggle müşteri hizmeti ile mesajlaştım.

Hami 1:30:32 PM
Hi, If I buy this product (link) , which model will come to me? Lezyne Super GPS or Lezyne Enhanced Super Gps?
Matt T 1:34:06 PM
the product page just says Lezyne Super Cycle GPS
yes, but there are images on the super enhanced GPS
Matt T 2:36:56 PM
Sometimes the supplier provides us with incorrect images - I only have the info on the website to advise by
Hami 2:37:45 PM
I understand. So what product will I get?
Hami 2:38:01 PM
or what is the difference between them?
Matt T 2:38:51 PM
you will receive the Lezyne Super Cycle GPS
we dont have an enhanced version on site so unable to compare the items
Hami 2:40:24 PM
I understood thank you ] Şeklinde konuşma geçti. Sanırım Enhanced modeli yok ellerinde.

@undefinable Eğer wiggle'dan aldıysanız tekrar kontrol ettirmenizi tavsiye ederim.

@Fırat İler 2 çeşit ürünü var hocam. 77 dolar olanda mevcut ant+.

• Beğen
Tepkiler: undefinable

Semih Cavdar

Forum Bağımlısı
Tepki
7.014
İsim
Semih
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
İşini görüp görmemesi önemli ben garmin 580 bakıyordum. Sonra inceledim 530 ile arasında tek fark dokunmatik ekran, onun dışında ne varsa aynı. İyi incelemek lazım.
Wiggle sitesidnen kopyaladim, yukarıda arkadaş linki atmış ordan girip bakmıştım

Screenshot_20191107-125132_Chrome.jpg

Fırat İler

Forum Demirbaşı
Tepki
663
İsim
-
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Hami Bulut super mantikli gozukuyor. enhanced i nerden gordunuz, kendi sitelerinde bile yok.

Hami Bulut

Forum Bağımlısı
Tepki
1.575
İsim
Hami Bulut
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti

Semih Cavdar

Forum Bağımlısı
Tepki
7.014
İsim
Semih
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Yaşadığım yerde bir mağaza kapatıyor, şu bisiklet bilgisayarını indirime almış. Fiyatı uygun gelirse posta ücretini de karşılarsanız alımında yardımcı olabilirim.

Garmin edge 1030 (Sadece bilgisayar) 380 euro
Garmin edge 1000 (Sadece bilgisayar) 310 euro
Garmin edge 820 (Sadece bilgisayar) 250 euro
Garmin edge 520 plus (Bundle) 230 euro
Garmin edge 130 (Bundle) 130 euro
Garmin edge 130 (Sadece bilgisayar) 110 euro