Km saati tavsiyeleri

cyling35

Üye
Tepki
51
İsim
ayberk
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Corelli
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@BisikletKolikK çok doğru kesinlikle kısa turlar için neyse ama uzun turlarda ekstra %20-30 gibi şarj dezavantajıyla başlıyoruz :) bide ben hemen fikir değiştirebilen birisiyim stravayı kullanan arkdaşlarım çok övüyor ve bende etkileniyorum maalesef :D

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@cyling35 Daha hiç strava kullanmadım hocam, açıkçası bu tarz uygulamaların bizi bisikletimizin doğasından uzaklaştırdığını düşünüyorum.
Küçük bir kilometre sayacı işimi görüyor, hatta fazla bile geliyor bana :)
Tek eksik benim btwin count 4"teki ortalama hızın göstermesinin olmaması.

Ortalama hız gösterebilen bir sigma alırsam beni idare eder herhalde :)

cyling35

Üye
Tepki
51
İsim
ayberk
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Corelli
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@BisikletKolikK çok doğru bi laf bence,tebrik ederim altına bende imzamı atıyorum :) aynı saati bende kullanıyorum değiştirmek istiyorum bende aliexpresst ve internet sitelerine bende bakıyorum şöyle maks.100 tl civarında bi saat olsa çok güzel olur :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@cyling35 Hocam aliexpress"teki nerede üretildiği belirli olmayan ve kanserojen madde içeren saatleri hiç tavsiye etmiyorum.
Geçenlerde bir yerde görmüştüm 4,5 euro idi fiyatı yanlış hatırlamıyorsam. 16 tane fonksiyonu var ve kablosuz, made in china yazısını nerede görsem kaçıyorum.
Bence en iyisi bilindik bir yerden almak.

cyling35

Üye
Tepki
51
İsim
ayberk
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Corelli
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@BisikletKolikK ben pek çok alışveriş yaptım aliexpressten sadece 2-3 tane sorun yaşadım fakat km saati konusunda dediğiniz gibi şüphelerim var mesela bozuk veya ekranı çatlamış,kablosu kopmuş vsvs gibi sorunlarda olabilir.Önerdiğiniz bir yer var mı peki ? şuanda baktığınız falan.(link) birde böyle bi saat gelmiş decathlona bu count 4 ün 5i diyebiliriz ekstrada sadece ortalama hızı gösteriyor :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@kapluj
Nabız saatini gidona tak, kadans için sigma 16.12 ye bakabilirsin, en uygunu oydu diye hatırlıyorum. İlla ikisine de bi saatten bakacağım diyorsan da biraz daha fazla para verirsin. Bence dediğim gibi yap :D

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@cyling35 Hocam biliyorum bu saati, geçenlerde görmüştüm ama çok küçük ve çok kalitesiz sanki. Fiyatı da pahalı üstelik.

cyling35

Üye
Tepki
51
İsim
ayberk
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Corelli
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@BisikletKolikK sanırım en iyisi bir kere adam akıllı para verip arkamıza bakmamak :D

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@cyling35 Açıkçası ben sigma 9.16 ats düşünüyorum hocam, ama biraz fiyatı pahalı geldi sanki. Şimdi btwin count 8"de var ama aynı kilometre saatinin 8 fonksiyonlusundan da almak istemiyorum açıkçası.
decathlon kilometre saatlerinde kaliteyi çok çok düşürmüş bu sene, zaten fiyatını görünce içim gitti :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@BisikletKolikK
Kilometre harici bir özelliğe bakmayacaksan eğer, onlara boşa para harcama. Kadans, kalp cihazı takılan bi şey al almışken. Yoksa bi işe yaramıyor özellikleri. Çinden alacağın 10 liralık saatteki özelliklerle aynı. Yanlışta göstermiyor.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@cyling35 Ayrıca geçen yıl decathlon"da ucuz fiyatlara sigma"lar vardı yanlış hatırlamıyorsam, bu yıl o da yok.

@Ahmet Bilge Kaan AKIN
Hocam üzerindeki tahmini kalori sayacı ve son hızı göstermesi güzel bir özellik gibi duruyor, kalori göstergesinin çok işime yarayacağını düşünüyorum açıkçası. Ayrıca almışken eski sayaçtan bir tık üstünü alayım diyorum.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@BisikletKolikK
Kalp hızını ölçmeden gösterilen kaloriler yanlış olur, strava kullan daha iyi kolay :D

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Ahmet Bilge Kaan AKIN
Bisiklet kullanırken cep telefonu kullanamıyorum hocam, ayrıca strava için bisikletime telefon sabitleyici, gidon çantası vb. Almam gerekecek bu seferde :)

Kalori tahminleri muhtemelen yanlıştır, bende farkındayım. 802 kilometredir btwin count 4 kullanıyorum ve eve gelince o saatte ortalama hızımı görememek beni üzüyor. Performansıma da olumlu yansıyacağını düşünüyorum ortalama hızımı bir şekilde görmemin. Yoksa 5-6 dolara kablosuz 16 fonksiyonlu Çin malı kilometre sayaçları da var hocam.

Tepki
16
İsim
Önder
Bisiklet
Salcano
Sigma 9.16 kullaniyorum . Ozellikle kablolu aldim dechatlondan 89 tl ye. Cok memnunum tavsiye ederim kesinlikle.20170705_172038.jpg

• Beğen
Tepkiler: cyling35

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@hidrojenperoksit Tam olarak yukarıda bu sayaçtan bahsediyordum hocam, hatta bende decathlon"da görmüştüm. Şimdi bu saati almak istiyorum. Eskiden decathlon"da ortasında tek tuş olan sigma vardı, bc 8.12 idi galiba. Aralarında pek bir fiyat farkı yok ama sigma 9.16 ats daha iyi galiba.

Sayaçtan memnun musunuz hocam?
Ayrıca en fazla hızı gösteriyor mu acaba? :)

cyling35

Üye
Tepki
51
İsim
ayberk
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Corelli
Bisiklet türü
Şehir - Tur
önerileriniz için teşekkür ederim ben şimdi sigma bakıyorum ozaman :D

MuratHan

Forum Bağımlısı
Tepki
2.287
Bisiklet
Scott
Gerçek anlamda antreman amaçlı kullanılacaksa göğüsten anlık nabız takibi olan modeller tercih edilmeli. Ben de garmin modellerin de takipteyim, öyle gps olsun onu bunu olsun değil derdim, nabız,hız,mesafe,ortalamalar ve çok da gerekmese de kadans olsun yeterli. Sonbahara doğru Garmin 520 bundle şöyle 200 dolarlara düşsün diye bekliyoruz bakalım.

• Beğen
Tepkiler: kapluj ve cyling35
Tepki
16
İsim
Önder
Bisiklet
Salcano
@BisikletKolikK
Saatten cok memnunum. Yapisi durusu cok guzel. Max hızı gosteriyor. Kendi aktif oliyor bisiklet hareket edince calisiyor. Fonksiyonlar fazlasiyla yeterli. Kablosu cok ince ve gorunmuyor bu yuzden kabloauz almanin mantigi yok. Hem pil derdiniz olmaz hemde frekanslardan etkilenmez.
20170701_111137.jpg 20170626_163021.jpg

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@hidrojenperoksit Kablosuz ilk önceliğim hocam, fonksiyonları yeterli benim için. Bugünlerde gidip incelemeyi düşünüyorum bu sayacı, daha sonra kararımı vereceğim. Muhtemelen alırım diye tahmin ediyorum, özellikleri hoşuma gitti çünkü.