Klasik bisiklet

Guney1907

Daimi Üye
Tepki
38
İsim
Nadir Güney Kunt
Bisiklet
b'Twin
Teşekkürler benim için en iyisi hazır bisiklet almak.bilgilendirmeseydiniz bodozlama bu işe girebilirdim sayenizde girmemiş oldum ikinci el yol bisikleti işimi görücektir o zaman

Scudo

Bisikletsurenadam

Daimi Üye
Tepki
125
İsim
Emrulah ALTAN
Bisiklet
Diğer
@Murat Cömez adam haklı ben 200 aldim bisikletimi sonra 150 liraya jant 75 liraya lastik sele royal koltuk9 ki ruble derken hala eksiği bitmiyor ki :(

ama 3.000 km yi geçemeye az kaldı ;)

Doğukan Aksu

instagram/no85atelier
Tepki
4.142
Bisiklet
Diğer
@Guney1907 @Bisikletsurenadam

Selam,
ikinizin karşılıklı diyaloglarına yönelik konuşmak gerekirse,
öncelikle

@Guney1907

7'li bir ruble, triple bir krank ve tt bar-end shifters gibi bir donanım gereksinimi kanısına nasıl vardın?

@Bisikletsurenadam

Ya da aynı şekilde standart klasik bir kadronun "drop-out spacing" mesafesinin rahatlıkla 9'lu sisteme uyarlanabileceğini de nereden çıkarttınız? Klasik bir bisiklet için gözardı edilemeyecek prosedürlerin unutulmaması gerektiğinin altını çizmekte yarar olduğu kadar konu açmadan, ya da soru sorarken de yine forumda kısa bir tur yaparsanız daha fazla kaos ortamı oluşmadan doğru bilgiye de herkes sağlıklı şekilde ulaşacaktır. Çok geçmedi de, bilgi o kadar da uzakta değil diye düşünüyorum!

(link)

Bisikletsurenadam

Daimi Üye
Tepki
125
İsim
Emrulah ALTAN
Bisiklet
Diğer
şöyle söyleyim klasik kullanıyorum ve 9 lu sisteme sahip kullandığım bisiklet belki oradan bu kanıya varmış olabilir miyim acaba?

Murat Cömez

En yeni üye - Kayıt: Az önce
Tepki
19.418
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@Bisikletsurenadam
Hangi klasigi kullaniyorsunuz? Sizin bir konunuz var "(link)" diye eger bunu klasik diye söylüyorsaniz yaniliyorsunuz. O bisiklet klasik kategorisine girmiyor malesef. Sadece 80li yillarin sonu bilemediniz 90li yillarin basi olan bir bisiklet.
(link) arkadasimizin yani hayatini klasiklere adamis bir kisinin dediklerini anlamadiginizi ve klasigin de ne oldugunu bilmiyorsunuz diye böyle bir sey yazdiginizi tahmin ediyorum.
Kalsik bisikletim 9lu sisteme sahip diyorsunuz, olmasi mümkün degil cünkü klasiklerin zamaninda 9lu sistem yoktu.

Bisikletsurenadam

Daimi Üye
Tepki
125
İsim
Emrulah ALTAN
Bisiklet
Diğer
evet yoktu ama ben jant setini komple degisim yaptim çünkü ruble eski jant setimde 7 liye kadardı ve çelik yerine alüminyum aldim ruble olarakta 9 lu bir ruble taktım denemek amaçli ilk başlarda ses gelse de zamanla bir kaç ufak tefek şeyle sessiz oldu ama tam olarak performansi %100 değil madem ankaradasiniz gelin görün imkansız dediğiniz şeyleri biriler yapıyor malesef

klasik mi bilmem ama aldığım adam 80 lerde satın aldim demişti değilse de bir önemi yok zaten ama rabbit exage 300 dü ilk aldığım halim beldesan rabbit klasik mi bunun kriterlerini kim koyuyor bilemem

Murat Cömez

Tepki
19.418
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@Bisikletsurenadam
Siz simdi sadece arka rubleyi 9lu takarak 7li sistemi 9lu mu yaptiniz? Ve bizim olmaz dedigimiz seyleri siz yaparak bize yanlis olan seyleri ben yapiyorum mu demek istiyorsunuz?:acpsnr:
Yazik bu tratismayi yanlis kisilerle yapiyorsunuz. Bizler 6li sistemle 11 ruble kullaniyoruz ve performasida %100 veriyor.;) Hele o 6li vites koluyla 11 tane vies atirmak 7li ile 9 tane vites atirmaktan daha güzel bir his veriyor. :koptum::koptum::koptum::koptum::koptum::koptum::koptum::koptum::koptum::koptum:

Bisikletsurenadam

Daimi Üye
Tepki
125
İsim
Emrulah ALTAN
Bisiklet
Diğer
@Murat Cömez ya hu meselenin tartışılacak bir tarafı yok ki ilk zamanlar 14 son disliydi şimdi 11 zaten 11 ve 32 dişler önemli benim için aradakileri pek kullanmam daha doğrusu sadece ise gidip gelirim birde bu sokme takma olaylarını hep sevmisimdir eski n73 n95 n90 e 50 e 55 e66 n97 olsun biri haricinde hepsini parça parça ayirmisimdir burada da yaptığım bu aslında basit bir sey zaten 200 lira verdim ve sürmekten de uğraşmaktanda zevk alan bir insanim ortalama senin de olsun bilgine bir sey dediğim yok ama bisiklet bu bir saat mekanizmasının yarısı zorluğunda buna emin ol ha dersen geometrisini milim milim bilirim o gerçek bir profesyonellik sonuçta geometri ve in insan vücudu öğrenmek gerek diğer şekilde kullanicilarin yarısı tamirini kendi yapacak kadar bilir daha önce de dediğim gibi pilsiz çalışan bir saati incele ve tekniğin nabız sesini duy ;)

Doğukan Aksu

instagram/no85atelier
Tepki
4.142
Bisiklet
Diğer
@Bisikletsurenadam

Amacım kimseyi yermek değil, lakin şu da var ki yaşının yarısı kadar bir zamandır sadece klasik bisikletler üzerine çalışmalar yapmam bir yana bu konuda kendimi kanıtlamaya, ya da yine aynı şekilde birilerinin ayağına kadar gidip "bir şeylere" kendimi ikna etme gibi bir amacımda yok. Ancak dilersen, bir gün gelir güzel bir coldbrev kahvemi tadarak atölyemi ziyaret edebilir ve ne denli bu işe kendimi adamışım, bugüne kadar bu 10 senelik bir birikim ile neler yapmışım buna tanık olabilirsin. Son olarak atik ve çıkışkan tavırlarını da yaşına bağlıyarak sükunetimi de koruduğumu bilmeni isterim.:bsmagryr:
Olursa bir gün mutlaka ziyaretini bekliyorum.
Sevgiler.

Murat Cömez

Tepki
19.418
İsim
Murat Cömez
Bisiklet
Colnago
@Doğukan Aksu
Kesinlikle katiliyorum, insallah birgün yanina ugrarda neyin ne oldugunu görür genc arkadasimiz.:harika:

Bisikletsurenadam

Daimi Üye
Tepki
125
İsim
Emrulah ALTAN
Bisiklet
Diğer
peki hocam kahve sözünüzü aldim bir gün sizinle tanışmak isterim.

massaget

Forum Bağımlısı
Tepki
424
Bisiklet
Dahon
@Doğukan Aksu Merhabalar size facebook üzerinden kendi profilinizden ve no:85 sayfanızdan mesaj göndermiştim ama sanırım fırsatınız olmadı okumadınız...

Doğukan Aksu

instagram/no85atelier
Tepki
4.142
Bisiklet
Diğer
@massaget

Merhabalar,
"Hiç bir şey bilmeden uzman kesiliyorlar..." diğer bir konuda belirttiğiniz mesajınızdan alıntı yaparak şunu söyleyebilirim bu tarz fazlasıyla mesaj/mail aldığım için genellikle tam olarak kontrol edememiş oluyorum, şimdi kontrol edeceğim.
Görüşmek üzere.

• Beğen
Tepkiler: massaget

massaget

Forum Bağımlısı
Tepki
424
Bisiklet
Dahon
@Doğukan Aksu

Bir kaç sorum daha var size zahmet olmazsa, facebook sayfanızdan yazdım cevaplarsanız sevinirim teşekkürler....

massaget

Forum Bağımlısı
Tepki
424
Bisiklet
Dahon
@Doğukan Aksu Son bir sorum daha var ama Facebooktan yazsam ona da cevap alabilsem çok memnun olurum....

cagrig

Daimi Üye
Tepki
272
İsim
Çağrı Gençol
Bisiklet
Bianchi
Arkadaşlar merhaba. Konuya dahil olmak istedim. Dün de yazmıştım. 600 tl son fiyat olmak üzere alındığından beri çok binilmemiş bianchi buldum 87 model. Downtube shifter denilen vites sistemine sahip. Bisiklet çok temiz. Vitesler deore klasik. 6×2 vites var. Geri kalan sistem bildiğiniz gibi. Ne dersiniz fiyata? Bu arada 28 jant 54 kadro

Tepki
5
İsim
müslim
Bisiklet
Trek
murat cömez bey ve @Bisikletsurenadam ben de bir kaç gün önce rabeneick routier marka bir klasik bulup aldım. ancak klasik bisikletin naifliğini anlayınca önemde bir çok işlem sıralandı birden. üstünde altus A10 set var. arka kaset cani bir bisikletçi tarafından değiştirilmiş aktarıcı yamuk takılalarak kadro deliğinde yalamaya neden olmuş. kadroyu iyice inceledim sağlam görünüyor. parlatma boya işlemleri yapmak isterdim ama o kadar atolye imkanımda yok masrafta yapamıyorum. vites ve firenleri duruyor ancak ben yinede orjinal başka birşey birşey yapmak istiyorum ne öneririsiniz nereden bulurum ? kadrodaki aktarıcının ordaki yalamaya nasıl bir çare buluruz ?
forumda yeniyim bir hata yaptıysam söylene ve de affola :)

kapluj

Daimi Üye
Tepki
161
İsim
Yusuf Mucur
Bisiklet
b'Twin
yol bisikletine geçmeyi düşünürken zamlarla vazgeçtim şimdilik bi klasikle başlayım dedim, letgo'da böyle bir iki bisiklet gördüm fiyatına değer mi?
bisikletten çok da anlamıyorum öylesine bakkala gidip gelmelik bir hibrit almıştım sonradan çok bağlandım sürmeye, ama ön aynakolda tek bir çark var, bisiklet de birazcık ağır, ankarada nata vega-ulus ulus-nata vega turu atıyorum yokuş çıkarken çok sıkıntı çekiyorum. böyle bir klasikle daha rahat yokuş çıkar mıyım?

Dosyalar